Олег Лисак: "Можемо розраховувати, що вартість телеправ збільшиться вдвічі – до 10 млн. через три роки"
^

Олег Лисак: "Можемо розраховувати, що вартість телеправ збільшиться вдвічі – до 10 млн. через три роки"

446

Олег Лисак: "Можемо розраховувати, що вартість телеправ збільшиться вдвічі – до 10 млн. через три роки"
Фото - "Ворскла"

Клубна прес-служба "Біло-зелених" відреагувала на інтерес багатьох вітчизняних ЗМІ, які надіслали свої електронні запити. Віце-президент "Ворскли" Олег Лисак розповів про позицію полтавців щодо єдиного телевізійного пулу.

Олеже Вікторовичу, яке Ваше ставлення до єдиного пулу і продажу футбольних прав

- Ми підтримуємо єдиний пул з декількох причин. По-перше, права належать на даний момент Лізі, і УПЛ провела роботу з реалізації цих прав. Є канал, який запропонував певну суму. Ліга повинна погодитися на ці умови, елементарно тому що немає інших пропозицій.

По-друге, ми повинні варіювати систему продажів. УПЛ функціонує вже 10 років і сукупна вартість прав, які клуби реалізовували коливається в межах 3-4 млн. доларів. Ми тупцюємо на місці. Оскільки погляди футбольного клубу "Ворскла" орієнтовані на медіа-ринки Західної Європи, то ж і маємо прагнути до впровадження кращих прикладів ліг Старого світу. У тій же сусідній Польщі права коштують в десять разів дорожче.

Отож, Ви підтримуєте платну модель?

- Клуби мають бути самоокупними. Люди подекуди за квитки на концерт зірок естради віддають в десятки разів більші гроші, ніж за перегляд аналогічного за тривалістю футбольного дійства. І чим цікавіший матч, тим, без сумніву, дорожчими повинні бути квитки.

Читайте также: "Дніпро-1" сьогодні зіграє в Полтаві з "Ворсклою"

Квиток на футбол коштує мінімум 50 грн, на місяць два домашні матчі - 100 грн. У рік - це 20-25 доларів. Якщо вболівальники по всій країні почнуть платити за ТБ, то при кількості 200-300 тисяч ми зможемо розраховувати на 6-7 млн. ​​доларів. Це вже в два рази більше, ніж від індивідуальних продажів. "Хайлайти" можуть бути безкоштовними, але канали за них повинні платити гроші Прем’єр-лізі.

Зараз говорять, що сума в 5 млн. замала, і що телеканал "Футбол" недоплачує, та може заробити на УПЛ.

- Оскільки ми не маємо альтернативи вибору в плані єдиного медіа-пулу, залишається довіритися телеканалу "Футбол". На зборах клубів УПЛ представник медіагрупи "Україна" повідомив про мінімальну суму в 5 млн. доларів. Також озвучено кількість передплатників, яка є у каналів на сьогоднішній день - 80 000 осіб.

Можливо, за рік-два, коли канал відмовиться від аналогового мовлення, цей показник зросте до 300-400 тисяч, а канал отримає прибуток від покупки телевізійних прав. Утім, через три роки - буде новий цикл продажів ТБ прав і якщо це бізнес прибутковий, за право транслювати футбол буде конкуренція, то від цього виграють клуби УПЛ.

Ми цілком можемо розраховувати, що вартість телеправ збільшиться вдвічі – до 10 млн. через три роки. Але для цього, повноцінний ринок платного ТБ потрібно починати створювати вже сьогодні.

Читайте также: Офіційно: у сезоні-2020/21 в УПЛ виступатимуть 14 команд
Оцените
Поделитесь
gorilla

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме