Євген Паст: "Відпочинок завершився — треба "продихатися"
^

Євген Паст: "Відпочинок завершився — треба "продихатися"

595
Євген Паст: "Відпочинок завершився — треба "продихатися"
Фото - Денис Руденко, FootBoom

Голкіпер "Десни" розповідає про навчально-тренувальний процес і те, як на нього впливає температура повітря

— Євгене, днями почалася підготовка до нового сезону, втім, мусимо згадати й попередній: отже, чому Вашій команді не вдалася друга частина Чемпіонату? Чому кульмінацією кривої став заключний матч — 0:3 від "Чорноморця"? Чи Ви погоджуєтеся з капітаном Денисом Фаворовим — мовляв, як для дебюту, це хороший виступ?

— Почати треба з розгляду сезону загалом: влітку-восени ми нормально виступили, й старт 2019 року міг бути більш вдалим, якби не один матч — зі "Львовом". Для нас він став фатальним — підломив команду. Ми не потрапили в першу шістку, хоча не можна сказати, що не мали мотивації. Насправді мотивація була — як загальнокомандна (преміальні, наприклад, за сьоме місце), так і індивідуальна в кожного футболіста. На жаль, не вийшло.

— Чи відбулося загальнокомандне зібрання, наприклад, зустріч із керівництвом, на якому були розставлені крапки над "ї", проаналізований сезон?

— Таке сьогодні майже ніде не практикується, і у нас не було.

Читайте также: "Десна" хочет арендовать у "Шахтера" Эдуарда Соболя

— Що цікаво, ІІ етап Чемпіонату й особисто Ви провели гірше, можна сказати, втративши місце в основі. Чому так вийшло? Зовні склалося враження, що позицію в "рамці" Ви втратили ще на зимових зборах…

— Імовірно, це враження у чомусь правильне: в двох спарингах у Туреччині я зіграв не дуже вдало. В будь-якому разі, ротація — звична річ для будь-якої команди й право її наставника.

— З огляду на два попередні витікає наступне запитання: Ви залишаєтесь у Чернігові чи "розглядаєте варіанти"?

— Звичайно, тут без змін: у мене контракт на рік. Про що мова — ми вже п’ятий день проводимо підготовку до нового сезону!

— Цього літа, як і взимку, як і літа минулого, "Десна" переживає відчутні кадрові зміни. Чи йде на користь команді постійний "броунівський рух"?

— На мою думку, це звичайний творчий пошук. У нас амбіційний президент, він ставив завдання вийти в єврокубки, ми його не виконали, він робить висновок. Деякі футболісти не влаштовують, деякі лінії треба підсилювати. Все нормально. Ви ж не забувайте: ми тільки сезон в УПЛ, нам є куди зростати.

— Наразі підопічні Олександра Рябоконя працюють на базі під Києвом. Як іде підготовка, зокрема, з огляду на аномальну спеку, що тероризує Україну цілий червень?

— Працюємо в готельному комплексі "Адмірал" біля Ірпеня. Тут хороше поле, а живе команда в будиночках, які розташовані в 10 хвилинах їзди від поля. Щодо температури: перші два дні було складно — всі після відпустки, а температура — +33-34С. Хоча це правильно: відпочинок завершився — треба "продихатися". Потім помалу втягнулися.

— 28 числа "Десна" вже за традицією відправиться в Білорусь. Цей збір стане базовим у підготовці до сезону, котрий, як бачиться, стане багато в чому вирішальним — і для футболістів, і для тренерського штабу чернігівців…

— Поправлю: після Білорусі на кілька днів повернемося до Чернігова, після чого відправимось у Молдову, де продовжимо працю в Тирасполі на базі ФК "Шериф". Там величезний комплекс, супербаза, аналогів якої я, мабуть, не бачив… Щодо майбутнього: не буду заглядати, поки ми просто готуємося до Чемпіонату.

— Чи є певні зміни в навчально-тренувальному процесі, порівняно з минулим?

— Є: більше бігаємо. Хоча, зрозуміло, не так, як було за радянських часів або навіть у 1990-х: тепер майже в усіх українських командах, можна сказати, "лайт-режим" тренувань. Максимум — біг 5х300 без усяких "Куперів".

— До речі, про тест Купера: хтось практикує його сьогодні у нашому футболі?

— Здається, тільки "Олександрія". Може, тому у них така фізична готовність — вони й три тайми вибігають.

Оцените
Поделитесь
gorilla
Источник:

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме