Томас Гримм: "Я шукаю зустрічі з Ігорем Суркісом"
^

Томас Гримм: "Я шукаю зустрічі з Ігорем Суркісом"

2476
Томас Гримм: "Я шукаю зустрічі з Ігорем Суркісом"
Сегодня

Президент УПЛ Томас Грімм підвів підсумки минулого сезону і розповів про проблеми українського футболу.

- Створення єдиного телепулу – одне з ваших головних завдань. Що пішло не так?

– Ми намагалися провести тендер і пропонували телеканалам різні пакети. Але нам не вдалося досягнути результату. Ми продовжуємо шукати вихід із ситуації. На наступних загальних зборах клубам треба вирішити, в якому напрямку вони хочуть рухатися далі – продовжувати спроби реалізувати об’єднані ТБ-права чи залишити їх собі, як це було раніше.

- Поки немає конкретики, які телеканали транслюватимуть УПЛ у наступному сезоні?

– Зараз я не можу дати конкретної відповіді на це питання. У нас є кілька опцій. Більше інформації буде після загальних зборів, які пройдуть 12 червня. Ми намагаємось знайти найкраще рішення, яке влаштує клуби.

- Чому тендер провалився?

– На це є багато причин. Ми працювали з європейськими фахівцями (швейцарська компанія Profile Partners – прим.). З документами все було добре. Ми зіштовхнулися із специфічною системою, коли дві медіа-компанії пов’язані з футбольними клубами та їх власниками. В якийсь момент справа зайшла у глухий кут, і ми зовсім не там, де очікували опинитися після тендеру. Але в наступному сезоні ситуація може змінитися. Подивимося, в якому напрямку буде рухатися країна і чи прийдуть сюди іноземні інвестиції. Не дивлячись на невдачу з тендером, я продовжую зберігати оптимізм.

Читайте также: Где и как ходят на футбол: итоги, цифры, выводы

- Можливо, проблема була у 8 пакетах, які УПЛ запропонувала трансляторам?

– Не думаю. Я говорив з "1+1" і каналами "Футбол", ми проводили численні зустрічі з ними і при формуванні пакетів відштовхувались в першу чергу від їх побажань. Але вони були задоволені поточною ситуацією з розподілом команд на 3 і 9.Ідея з 8 різними пакетами полягала в тому, щоб створити конкуренцію і зробити тендер відкритим для інших трансляторів, як українських так і з-за кордону. Також ми відкриті для будь-яких нових видів і платформ телебачення. Цей тендер – єдиний спосіб створити конкуренцію. Але наша ідея поки не запрацювала. І на це є багато причин.

- УПЛ хоче отримати за трансляції більше грошей, а канали хочуть платити менше. Це головна причина?

– Інколи в мене складається враження, що люди думають, ніби це гроші для мене чи для менеджменту ліги. Це не так. Це кошти для клубів. Я спілкувався з представниками телеканалів. Це дуже розумні та інтелігентні люди. Вони знаються на бізнесі і розуміють, що продукт коштує більше, якщо він об’єднаний в єдиний пул. Так у всіх лігах.

Зрозуміло, що каналам доведеться витрачати більше, але ці кошти ідуть на те, щоб створити кращий продукт. Так все працює в ідеальному світі. У підсумку, всі опиняться у виграшному становищі. Телеканали отримають кращий продукт, а клуби матимуть більше грошей. Ліга може вирішувати, як краще інвестувати ці кошти. У першу чергу, мова про покращення інфраструктури, роботу з вболівальниками чи розвиток дитячого футболу.

Читайте также: УПЛ: рішення щодо складу учасників УПЛ буде ухвалено Загальними зборами

УПЛ і УАФ відповідальні за стратегію розвитку футболу. Телеканали можуть виконувати роль наших партнерів у цьому. Вони мають право критикувати нас, коли щось не так. Але вони мають прийняти той факт, що футбольний матч відбудеться, навіть якщо стадіон старий і на гру прийшло не так багато вболівальників.

Ми вже маємо непоганий футбольний продукт, але щоб зробити його кращим, нам потрібні сильні партнери. Ми намагаємось посадити клуби і канали в один човен і разом рухатися в одному напрямку. Від цього український футбол тільки виграє.

- Яке рішення можуть прийняти клуби на зборах?

– У нас ще є час. Ми запропонуємо кілька опцій. Один з варіантів – передати права на телетрансляції клубам ще на один сезон, але при цьому залишити за УПЛ digital права – трансляції через ОТТ тощо, а також міжнародні права.

Нам потрібно більше часу, щоб підготувати тендер, провести переговори з медіа-партнерами, призначити дату тендеру. Але остаточне рішення буде за клубами. Саме вони вирішують, в якому напрямку ми будемо рухатися.

- Тобто наступного сезону клуби будуть самі продавати свої права каналам?

– Це один із можливих варіантів, але не єдиний. Ми шукаємо оптимальне вирішення цього питання і ведемо переговори з можливими медіа-партнерами. Можливо, нам вдасться підготувати цікаву пропозицію для клубів до 12 червня.

Читайте также: Сергей Коновалов: "Формат чемпионата с 12 командами Украине не подходит"

- Про які телеканали ви говорите? Є ще інші гравці на ринку крім "Плюсів" і "Футболів"?

– Так, але я не можу їх зараз назвати. Звичайно, основними партнерами в переговорах залишаються канали "Футбол" і "1+1".

- Які ще варіанти розвитку подій з єдиним пулом ви бачите?

– Скажу, як політик. Поки рано про це говорити. Не хочу спрямувати вас хибним шляхом. Я був впевнений, що ми можемо досягнути хорошого результату, проводячи тендер. Я помилився. Якщо хтось розчарований, то це я. Єдиний телепул був одним з ключових питань у моїй президентській програмі. І зараз я не там у вирішенні цього питання, де б мені хотілося бути.

- Ігор Суркіс заявив, що "Динамо" може знятися з УПЛ, якщо їхні матчі транслюватиме канал "Футбол". Ви говорили про цю ситуацію з президентом киян?

– Я шукаю зустрічі з ним. Впевнений, що нам вдасться поговорити на фіналі Ліги чемпіонів у Мадриді (інтерв’ю було записано до фіналу ЛЧ. Суркіса не було на матчі – прим.Tribuna.com). Я чув про цей конфлікт. У цьому питанні я маю покладатися на думки інших людей. Мені розповідають, що "Футболи" не зовсім коректно трактують "Динамо" у своїх програмах. Але я не говорю вашою мовою, тому мені важко підтвердити це чи спростувати.

Читайте также: Общее собрание участников УПЛ состоится 12 июня в Киеве: известна повестка дня

Єдиний телепул має свої переваги. Ви можете критикувати арбітрів, команди, гравців, тренерів і так далі, але маєте дотримуватися принципів fair play і справедливості. Коли ми підпишемо договір про телеправа, то можемо звернутися до телеканалу і сказати: "Так далі не можна".

Я теж працював зі спортивними журналістами у Швейцарії, тому знаю по що говорю. Ми врахували цей момент у паперах на тендер. Прописали правила для трансляцій, коментарів і програм, щоб уникнути несправедливості.

- А з генеральним директором "Шахтаря" Сергієм Палкіним ви спілкуєтесь?

– Так. Ми говоримо, коли я буваю на їх матчах. Нам простіше порозумітися, бо менеджмент "Шахтаря" говорить англійською мовою. З більшістю президентів та директорів клубів УПЛ я не можу поговорити напряму без перекладача. Це непроста ситуація. При перекладі якась частина все одно втрачається, дуже важко вести глибокі розмови.

А "Шахтар" – це той клуб, який чудово працює на всіх рівнях і може бути прикладом для інших. Особливо у питаннях роботи з фанатами, продажу квитків, ведення сайту. "Шахтар" старається робити шоу з матчів.

Клуб зацікавлений у тому, щоб чемпіонат став сильнішим. Це буде краще і для "Шахтаря", і для "Динамо". Якщо у нас буде більш рівний та збалансований чемпіонат, то команди зможуть краще готуватися до єврокубків.

Читайте также: Александр Головко: "Черноморец"? Это как раз "Колос" должен сильно переживать"

Якщо у вас немає конкурентних матчів, то ви не розвиваєтесь. Інколи до президентів клубів важко донести той факт, що всі сидять в одному човні. Всі хочуть виграти титул, але переможець буде лише один.

Було б фантастичним, якби в Україні за чемпіонство боролися чотири команди до останнього туру. Але це мрія не тільки для України.

- Ви були присутні на матчі "Шахтар" – "Динамо" у Харкові і чемпіонському святкуванні гірників. Які враження?

– Я побачив чіткий сигнал того, про що постійно говорю. В Україні гарний продукт. До вилучень команди показали футбол хорошого рівня. Після гри було нагородження "Шахтаря" і концерт для вболівальників. Це гарна комбінація спорту і розваг. Гарна робота клубу.

- Але такі матчі – рідкість в УПЛ. Бачила вас на грі "Олімпік" – "Ворскла". Вам сподобалось?

– Якщо ви хоч трохи розбираєтесь у футболі, то знаєте, що цей матч трохи іншого рівня. Але така ситуація не тільки в Україні. Навіть в АПЛ та Ла Лізі є футбол різної якості. Ось чому так важливо УПЛ та й усім чемпіонатам шукати шляхи, щоб стати сильнішими і мати більше конкурентних поєдинків.

Я не згоден з вами. Не тільки матчі "Динамо" і "Шахтаря" є цікавими в УПЛ. Інші команди також показують якісний футбол.

Читайте также: Владимир Езерский: "Чтобы добавить еще интереса, нужно изменить регламент УПЛ"

- Як вирішити питання відвідуваності?

– Ми можемо підтримати клуби і допомогти їм своїми знаннями. Але що "Зоря", "Олександрія", "Чорноморець", "Десна" та інші команди зробили, щоб вболівальники прийшли на стадіон? Ми не можемо зі штаб-квартири УПЛ організувати все замість них. На початку своєї роботи в Україні я сказав, що ми маємо переконати людей приділити футболу 4-5 годин свого часу у вихідні – 1 годину перед матчем, 90 хвилин гри і, можливо, 1 годину після її завершення. Тому нам потрібно працювати над своїм продуктом, щоб чоловіки, жінки і діти приходили на стадіони. Один із способів – це організувати якісь передматчеві заходи, як це було перед грою "Шахтар" – "Динамо".

Але у першу чергу, у нас має бути сильний турнір і матчі, які людям захочеться подивитися на стадіоні. Ці речі ви не можете вирішити за один чи два дні. І для проведення різних івентів клубам потрібні гроші. Кошти на це повинні надходити з УПЛ. Ми над цим працюємо.

Мене здивувало, як близько до початку матчу люди заходять на стадіон в Україні. У Швейцарії вболівальники приходять на гру за одну годину до стартового свистка. Вони спілкуються з друзями, п’ють пиво, їдять. Тут я бачив, як фанати поспішають потрапити на арену за дві хвилини до початку гри. Я вже знаю, що це така особливість українського футболу. І якщо клуб приготує передматчеву вечірку, а ніхто на неї не прийде, це буде розчаруванням. Потрібно організувати активності і переконати вболівальників прийти раніше на стадіон.

Читайте также: Цыганков против Тайсона и Мораеса, дуэль Бабича с Вернидубом, и другие интриги 32-го тура УПЛ

- Час початку деяких матчів занадто ранній. Як вирішити це питання?

– Проблема у діючих контрактах клубів з трансляторами. В УПЛ немає зараз впливу на це. Але я згоден з вами. Не варто починати матчі, які проходять у робочі дні, раніше 18:00 чи навіть 19:00 вечора.

- Як змінити менталітет людей?

– Я дивлюся багато матчів УПЛ, навіть коли я не в Україні. І спортивна вартість нашого продукту, попри те, що на деякі ігри приходять 500 вболівальників, досить хороша. Наша ліга досі на 9-му місці в рейтингу УЄФА.

Протягом цього сезону я побував на домашніх матчах всіх команд. Зі спортивної точки зору вони відповідають рівню турніру. У деяких клубів є проблеми з інфраструктурою – старі стадіони. Якби у всіх були сучасні арени, то було б більше можливостей і зручностей для вболівальників. Але я бачу, що всі команди стараються зробити все, щоб привабити фанатів на трибуни.

Якби "Шахтар" і "Олімпік" могли грати в Донецьку, а "Зоря" в Луганську, то ситуація з відвідуваністю була б набагато кращою.

- "Дніпро-1" вже вийшов у прем’єр-лігу. Це добре для чемпіонату?

– Хоч я і не бачив жодного матчу цієї команди, але для іміджу УПЛ це дуже добре. "Дніпро-1" презентує велике місто і грає на сучасному стадіоні.

Читайте также: Судейские назначения на 32-й тур Премьер-лиги и телепрограмма

- Ви виступаєте проти піротехніки на стадіонах. Які у вас стосунки з українськими ультрас?

– Поки ніяких. У мене не було ще можливості з ними зустрітися. Дуже добре, коли фанати підтримують свою команду, влаштовують хореографію на трибунах. Але коли вони починають створювати проблеми, то це погано для репутації клубу і ліги.

Файєри і піротехніка – це дуже небезпечні і протизаконні речі.

- Ви вже більше року працюєте президентом УПЛ. Очікування співпали з реальністю?

– Я знав, що це буде великий виклик. Моя найбільша перевага – я не політична фігура. Я не пов’язаний ні з "Шахтарем", ні з "Динамо" чи з іншими клубами.

Я в жодному разі не розчарований. Хотілося, щоб деякі речі відбувалися швидше, але ми маємо прийняти реальність.

- Зараз ми маємо 12 команд в УПЛ. Ви бачите потенціал для розширення ліги?

– Поки такий формат є оптимальним для України. 12 команд – це хороший варіант, враховуючи економічну та політичну ситуації. Зрозуміло, що для такої великої країни з населенням більше 40 млн більш органічно виглядав би чемпіонат з 16 клубів.

Але для цього потрібна економічна стабільність, хороший спортивний рівень та відповідна інфраструктура. Якщо хтось зможе переконати мене, що ми маємо 16 команд, які відповідають цим вимогам, то я буду останнім, хто виступатиме за формат з 12 клубів. Але я поки такого не бачу.

- Переможець другої шістки не отримує нічого. Як можна більше мотивувати команди?

– Тут немає ідеального розв’язання проблеми. За будь-якого формату наприкінці сезону ви не можете уникнути матчів, в яких команди змагаються за "золотий ананас" (ігри без турнірного значення – прим.). Так ми говоримо у Швейцарії. Схожий формат був у нас 10 років тому.

Я згоден з вами. Ми можемо знайти спосіб, як зробити матчі у другій шістці більш привабливими. Наприклад, провести плей-оф за право виступати в Лізі Європи. Є країни, які використовують схожу модель. Клуби самі мають це вирішити.

Оцените
Поделитесь
Источник:

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме