Главная Украинские Favbet Лига Анатолій Чанцев: "Під час "вікон" найважливіше - погода і якість полів"
^

Анатолій Чанцев: "Під час "вікон" найважливіше - погода і якість полів"

559
Анатолій Чанцев: "Під час "вікон" найважливіше - погода і якість полів"
Фото - FootBoom.com

Представник Експертної ради УПЛ Анатолій Чанцев проаналізував, як команди УПЛ провели вік-енд без туру в Чемпіонаті.

- Чи існує універсальна формула проведення пауз у сезоні?

— Можу говорити тільки від свого імені й базуючись на свій досвід, отож скажу: ні, не існує універсальної формули. Давайте спочатку розберемося з поняттям "вікна" в Чемпіонаті: у нас воно виникає чотири рази на рік через матчі національної збірної. Щоразу це випадає на березень, вересень, жовтень і листопад. І щоразу тут різні ситуації, різні обставини, тому, як наслідок, тренери поводяться по-різному. Припустімо, тепер: на дворі кінець листопада, все йде до завершення ігрового року, футболісти втомлені, значить, і наставники змушені відповідно діяти. Зверніть увагу: під час "вікон" у вересні та жовтні спаринги проводять майже всі клуби УПЛ, причому спаринги зазвичай із суперниками рівного класу, щоби підтримати тонус гравців. А цього разу, в листопаді, все було інакше. Чому? Перше: погода, температурні умови (на довгий переїзд зважились одна "Десна"). Друге: якість полів.

- Чого більше, "плюсів" чи "мінусів", у тому, що на вихідних команда не грає?

— Знову-таки, можу висловити лише свою думку й іще раз повторити, що кожен наставник виходить із конкретної ситуації стані справ у команді. Зараз кінець року, тобто: фізична втома — психологічна втома — моральна втома. Плюс багато залежить від того, скільки футболістів поїхали грати за різні збірні. Найчастіше за таких умов спаринги проводять, якщо потрібно допрацювати певний ігровий елемент (або відшліфувати його).

- Чи існує закономірність, що у спарингах під час "вікон" футболісти часто травмуються?

— Немає такої закономірності. Тут інше важливе: погода плюс якість полів. У вересні та жовтні ці два фактори сприяють організації контрольних матчів, у березні та листопаді зазвичай ні. Зрозумійте: сьогодні, за мінусової температури, для повноцінного спарингу треба вмикати підігрів поля, що дуже дорого. Або переходити на штучний газон, що ризиковано…

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме
Лента новостей
05 апреля
04 апреля