Главная Украинские Favbet Лига Реджеп Йилмаз: "Денис Бойко повернувся на той рівень, що у нього був у "Дніпрі"
^

Реджеп Йилмаз: "Денис Бойко повернувся на той рівень, що у нього був у "Дніпрі"

2191

Реджеп Йилмаз: "Денис Бойко повернувся на той рівень, що у нього був у "Дніпрі"

Реджеп Йилмаз – тренер воротарів із Туреччини одеської команди "Атлетік", яка виступає у Першій лізі першості Ю-19. Свого часу Йилмаз працював у системі "Бешикташу". В Україні пробував влаштуватися в різні команди, але осів в Одесі, де відповідає в Академії "Атлетіка" за підготовку голкіперів всіх рівнів.

Реджеп уважно слідкує за всім, що відбувається в українському футболі. Особливо у воротарському векторі. Тому поговорити було про що.

Андрій П’ятов ще не сказав свого останнього слова у футболі

- В цьому сезоні воротар "Шахтаря" Андрій П’ятов не завжди виручає свою команду. Чи варто "гірникам" задуматися над заміною багаторічному першому номеру команди?

- Я думаю, що П’ятов ще може принести багато користі "гірникам". У кожного голкіпера бувають не кращі матчі. Тут варто говорити про комплекс причин. Звичайно, що рівень чемпіонату не великий, конкуренції П’ятов особливо в клубі немає. Тому в таких умовах рости чи тримати себе на рівні дуже складно. Потрібно бути сто відсотковим професіоналом. Також дається в знаки вік. Звичайно, що із роками додається досвіду, але реакція кращою не стає. Така природа людини.

Можливо варто було спробувати щось змінити заради нових викликів та нових можливостей. Але схоже, що П’ятова все влаштовує у "Шахтарі". Це його рішення. Яке потрібно поважати. Але на мою думку, П’ятов ще не сказав свого останнього слова у футболі.

- Чи зможе із часом Олексій Шевченко претендувати на роль першого номера "Шахтаря"?

- Не впевнений. Свого часу Олексій дуже багато пропустив, коли потрібно було проходити етап становлення. Фактично за його плечима тільки вдалий період у "Зорі". Цього дуже мало для того, щоб реально претендувати на місце першого номера в команді Фонсеки. "Шахтар" має великі амбіції, ставить високі цілі. Навряд чи Шевчеко ним відповідає.

- Чи мають шанси Бойко та Лунін витіснити П’ятова у найближчому часі із основи збірної?

- Думаю, що ні. Насамперед тому, що П’ятов вже зіграний із захисниками збірної. Тим паче, що він грає в "Шахтарі", який зараз сильно представлений у збірній. Серед захисників тільки Бурда не грав разом із П’ятовим у клубі. До того ж, Андрій Шевченко довіряє П‘ятову.

- Денис Бойко стабільно грає в основі "Динамо". Чи повернувся він на той рівень, що у нього був свого часу у "Дніпрі"?

Бойко - вже сформований воротар, із своїми сильними та слабкими сторонами. Якщо він відчуває впевненість у собі та довіру тренерського штабу, то може грати доволі успішно. Зараз Олександр Хацкевич, як свого часу і Мирон Маркевич, роблять ставку на Бойка. Тому Денис знову показує високий рівень воротарської майстерності. Але без помилок не обходиться. Я радий, що талановитий воротар врешті знайшов знову клуб, де має стабільне місце в складі та допомагає команді.

- Максим Коваль поїхав до Саудівської Аравії. Наскільки правильно для молодого гравця їхати на Близький Схід? Чи може там воротар розвиватися?

- На Близький Схід їдуть за грошима. Там розвитку не знайдеш. Для того щоб прогресувати потрібно залишатися в Європі. Можливо, при цьому отримуючи менше. Саудівська Аравія – це точно не та країна, де гравець може прогресувати.

Андрій Лунін має відчути на смак іспанського футболу

- Андрій Лунін врешті підписав контракт із "Реалом". Але зараз майже не грає в оренді в "Леганесі". Наскільки правильним було рішення переходу у такий великий клуб, де потрібно заради ігрової практики їздити по орендах?

- Ніхто не казав, що буде легко, навіть такому талановитому гравцеві, як Лунін. Його "Реал" підписав на перспективу. Зараз в команді є Куртуа та Навес. Нікуди не пішов Касілья. Тому зараз реально він претендувати на час в першій команді не може. Андрію потрібно вчити мову, адаптовуватися культурно, ментально до Іспанії. Прийти шлях оренд. Відчути смак іспанського футболу. А вже через 3-4 роки в разі повної адаптації він може реально претендувати на пост першого номера "Реалу".

У випадку із Луніним багато що буде залежати від його особистих якостей, від характеру, готовності та вміння протистояти труднощам. Багато чого у його ситуації буде залежати від випадку. Якщо отримає шанс через травми, дискваліфікації, погану форму конкурентів – має чіплятися за нього всіма можливими засобами. Якщо за 3-4 роки Андрій не буде прогресувати, то буде проданий "Реалом" до іншого клубу.

- Цього сезону "Ворскла" виступає на рівні групи Ліги Європи. Як Ви оціните гру воротаря полтавчан в євробуках Богдана Шуста?

- Тренерський штаб та гравці "Ворскли" не мали майже досвіду участі на такому ріні. Тому багато що залежало від гравців, які хоч трішки мають такий досвід. Вони мають показувати, що нічого особливого у суперниках немає. Всі люди, проти всіх можна грати.

У перших чотирьох матчах Шуст проявив себе не тільки, як надійний воротар, але і лідер команди. Я вважаю, що він у Полтаві знайшов свою команду. Порівняно із попередніми сезонами, здобув психологічну стійкість та впевненість у власних силах.

- "Олександрія" - в лідерах чемпіонату. На вашу думку, чи зможе Юрій Паньків отримати виклик до збірної України?

- Думаю, що ні. До збірної кличуть гравців із великих команд. Для того, щоб грати за збірну України, потрібно виступати за "Динамо" чи "Шахтар" в Україні, або належати цим клубам.

- Колишній воротар "Карпат" Роман Мисак перебрався до першості Данії. Наскільки це правильне рішення та чи зможе він себе там знайти?

- В будь–якому чемпіонаті потрібно багато працювати та доводити. Багато хто думає, що добре там, де нас немає. В кожній країні, та в кожному чемпіонаті є свої особливості. Мисак – цікавий воротар, але у Львові він не прогресував. Звичайно, що варто пробувати, шукати нові виклики, нові можливості. Тільки так можна рухатися вперед.

Георгій Бущан, Микита Шевченко, Герман Пеньков, Анатолій Трубін, Руслан Нещерет, Владислав Кучерук – перспективні та талановиті воротарі

- Минулого сезону непогано себе проявив Георгій Бущан в "Динамо", але потім отримав травму. Зараз Бущан програє конкуренцію Бойку. Наскільки великий потенціал у цього воротаря? Можливо, йому варто змінити клуб заради ігрової практики?

- Не думаю, що оренда - це вихід. Там теж потрібно буде боротися за позицію першого номера, витримувати конкуренцію. Потрібно боротися навіть через невдачі за своє місце в "Динамо". Потенціал у Георгія величезний. Головне, щоб травми не заважали йому.

- Микита Шевченко так і не зміг проявити себе у "Шахтарі". Зараз грає в оренді за "Карпати". Як оціните його гру? Чи має він шанси повернутися на той рівень, що був у нього в "Шахтарі"?

- Микита Шевченко імпонує мені, як воротар. Зараз він знову починає набирати форму. Зрозуміло, що за час, проведений без ігрової практики, йому було важко психологічно. До того ж, ігрова форма була не кращою. Потрібно було знову відчути тонус виступів у чемпіонаті. Спочатку були помилки, але зараз він починає ставати все впевненішим у собі. Якщо буде все так далі, то має всі шанси повернутися до тої форми, що свого часу була у нього в "Зорі".

- Після продажу "Луніна", "Зоря" зробила ставку на Махарадзе та Луїса Феліпе. Чи зможуть ці гравці замінити Луніна ?

- Обоє – цікаві воротарі. Це, напевно, перший випадок, коли у одній команді відразу два воротаря - легіонери. Зазвичай, в Україні більше довіряють власній школі. Навіть команди, які мають можливість витрачати гроші на нових футболістів. Махарадзе добре знає лігу. Провів багато сезоні в "Олімпіку". Поки йому не вдається показати себе із кращої сторони. У вирішальних матчах Вернидуб більше довіряє бразильцю Феліпе.

На мою думку, Феліпе має більший потенціал. На початку він нервував. Не мав відповідного досвіду. Але із кожним матчем починає грати все переконливіше і переконливіше. Зріст, реакція, холоднокровність – все при ньому. Якщо буде працювати, має шанс перейти до кращого чемпіонату та сильнішого клубу .

- Герман Пеньков проявив себе минулого сезону у "Сталі". Зараз він програє конкуренцію у "Карпатах". Це такий рівень воротаря, чи просто не його клуб?

- Пеньков – хороший, талановитий воротар. Відрізняється тим, що гарно вміє грати ногами. Я думаю, що "Карпати" брали його на перспективу. Але рівень його поки нижчий, ніж у Шевченка. Тому перспектив у Львові не так багато. Потрібно щось змінювати заради ігрової практики. Будь–який гравець для розвитку повинен грати.

- В ЮЛЧ в складі "Динамо" та "Шахтаря" грають воротарі Трубін, Нещерат та Кучерук. Як оціните виступ цих голкіперів на міжнародній арені? Чи мають вони перспективи у дорослому футболі?

- Мені дуже імпонує Нещерет. Вважаю, що він має дуже хороші перспективи. В 16 років вже грає на такому високому рівні. Він стійкий психологічно, гарно грає на лінії – це дуже важливо для воротаря. Кучерук влітку грав на юнацькому Чемпіонаті Європи. Проявив себе із кращої сторони. Хлопець має розвиватися далі. Мати стабільну ігрову практику на рівні хоча б дублю. Трубін теж себе показав із кращої сторони в матчах за юнацьку команду "Шахтаря". Хоча матч в Манчестері йому не вдався. Нічого страшного немає. Помилки існують на будь-якому рівні. Головне працювати над ними.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме
Лента новостей
29 марта