Три позиції, які потребують підсилення в "Динамо"
^

Три позиції, які потребують підсилення в "Динамо"

3291

Три позиції, які потребують підсилення в "Динамо"
Фото - Денис Руденко, FootBoom

В новому сезоні "Динамо" ставить перед собою самі високі цілі на внутрішній арені. Команда за минулий сезон зігралася. З’явилося певна кількість власних молодих футболістів. Пішли старожили команди, які вже не приносили користі на полі. В той же час, на мою думку, залишається актуальними три позиції, які потребують підсилення, для успішного нового сезону.

Форвард

Дьємерсі Мбокані та Жуніор Мораес залишили команду. Минулий сезон показав, що вони вже (по різним причинам) не відповідають рівню "Динамо". Гравцям не вистачає мотивації, бажання. Дмитра Хльобаса залишили на другу частину чемпіонату. Особливих шансів закріпитися він не мав. Влітку сторони вирішили не продовжувати співпрацю. Артем Кравець ще зимою поїхав підкоряти Туреччину.

На сьогоднішній день залишився тільки один форвард Артем Бєсєдін, який перед початком минулого сезону вважався тільки 3-4 нападником в команді. Але завдяки бажанню і праці він зміг завоювати місце в стартовому складі. Поряд із ним є молодий Наразій Русін та Максим Дегнярьов, який знаходиться на перегляді.

Думаю, що до Бєсєдіна питань не може бути. Він завжди грає на повну. Із роллю силового нападаючого, який чіпляється за м’ячі, веде боротьбу із захисниками, заточений на флангові простріли та навіси повністю справляється. Колись вболівальники "Динамо" дуже жалкували за Лукашем Теодорчиком, який багато забивав у Бельгії. Але за цей час виріс власний форвард схожого стилю. Якби Лукаш залишився в Києві, то незрозуміло, що було б із Бєсєдіним.

Читайте также: 11 гравців, які мають залишити "Динамо"

Сезон довгий. Травми, дискваліфікації, спад форми, ротація. Однозначно потрібен нападник. Форвард трохи іншого стилю, ніж Бєсєдін. Який зможе десь на індивідуальній майстерності забивати голи, швидкий, технічний. Щось на кшталт Бангура. Щоб додав не тільки кількості, але і різноплановості.

Назарій Русін – талановитий форвард. Він це показав минулої осені, коли забив у ворота "Скендерберу" в Лізі Європи та "Десні" в Кубку України, та став кращим бомбардиром першості дублерів. Досвіду в дорослому футболі йому поки не вистачає. До ролі забивали в першій команді "Динамо" він ще поки не готовий.

Фланговий півзахисник

Віктора Циганкова та Беньяміна Вербіча - мало для всього сезону. Позиція флангового півзахисника є важливою для команд, які ставлять перед собою найбільші цілі. Саме від активності флангових гравців залежить багато в чому атака команди.

На початку минулого сезону були сподівання, що Дерліс по–новому розкриється у Олександра Хацкевича. На перших порах він займав ключову роль в побудові атаки "Динамо". Травми, втрата форми, довгі переїзди до збірної нівелюють всі таланти парагвайського півзахисника. Весною Дерліс взагалі опинився в глухому запасі. Складається враження, що йому вже нецікаво грати в Києві.

Читайте также: "Динамо": погляд з роздягальні (Відео)

Зараз йде підготовка до нового сезону, а про Дерліса нічого не чути. Хоча йому потрібно вигризати своє місце. Поводити на тренуваннях, що він готовий до конкуренції. Поки такого бажання не проглядається.

В команді є універсальні гравці, як Буяльський, який може зіграти на фланзі. Свого часу він тут грав у молодіжних командах "Динамо". Тільки ефективність цієї гри не завжди висока. Не варто забувати про Миколу Морозюка. Це універсальний солдат, який може закрити всі флангові позиції. Але одна справа закрити позицію, а зовсім інша – зіграти ефективно. Через вік швидкість не стає кращою. Для захисника, це ще якось терпимо, а для гравця атаки – не йде на користь команді. Свого часу Олександр Андірєвський у Сергія Реброва на зборах в деяких матчах виходив на фланзі. Але у нього та сама проблема із швидкістю.

Всі ці можливі експерименти не роблять команду сильнішою. Реально, щоб претендувати на чемпіонство та серйозні досягнення в євро кубках, у киян повинні бути гравці, які із лавки зможуть підсилити гру. Особливо це актуально для флангових гравців.

В молодіжних командах є ряд дуже талановитих гравців, які грають на фланзі. Той же Богдан Лєднєв зараз працює на зборах із першою командою. Георгій Цітаїшвілі виходив в Кубку (він пропускає збори, бо готується до юнацького Євро разом із Поповим та Миколенком). Багато розмов про Вікентія Волошина, Назара Волошина. Не став би остаточно скидати із рахунків Дениса Янакова. Це майбутнє клубу, але ж результат потрібен зараз.

Читайте также: Александр Хацкевич: "Мы с "Карабахом" находимся в разном состоянии"

Не дивно, що йдуть розмови про Брайана Мансілью. Талановитий аргентинський гравець. Він може стати заміною для Дерліса. Правда враховуючи адаптацію молодих гравців із Латинської Америки, пригоди аргентинців в Києві – тут багато ризиків. Тим паче, що Мансілья ще не сформований гравець. У "Динамо" є свої таланти.

Лівий захисник

Домагой Віда пішов із "Динамо" безкоштовно зимою. Зараз після вдалого виступу його збірної на Кубку Світу (де Віда - основний захисник), ціна на нього суттєво виросла. Турецькі ЗМІ (люблять перебільшувати) пишуть про 15 мільйонів євро, в які оцінили боси "Бешикташа" хорвата.

В "Динамо" є ще один хорват – Йосип Піваріч. Він в команді із минулого сезону. Із перших матчів показав клас. Якщо не рахувати фінал Кубку України, то сезон обійшовся без серйозних помилок. Але Піварічу вже 29. Враховуючи вдалий виступ хорватів, травму Стрініча, зараз буде останній шанс заробити на ньому гроші. Зрозуміло, що після вдалих виступів на Кубку Світу до гравців із команд, які вдало виступили, завжди є інтерес. Середняки/аутсайдери із топ–чемпіонатів можуть стати хорошим варіантом для всіх сторін.

Минулий сезон хорвата підміняв юний Віталій Миколенко. Навіть в матчах проти "Зорі" (Караваєв), "Шахтаря"( Марлос) каші не псував. Але справа в тому, що він пропустить підготовку команди та старт сезону через участь у молодіжному Євро. Про Богдана Михайличенка було багато розмов, але поки травми йому заважають реалізувати свій потенціал. Влада Дубінчака поки не залучають до першої команди. Поки варіантом став Шабанов, який має відповідний досвід.

В світлі цього розмови про Жуніора Тавареса не видаються такими вже і дивними. Звичайно, що він зараз поступаються Піварічу в зіграності, розумінні гри команди, але потенціал має великий. З часом він може вирости в дуже сильного гравця. Звичайно, запрошуючи Тавареса потрібно не забувати за власну молодь. Хоча той же Миколенко має досвід гри не тільки лівого флангового захисника, але і центрального.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме