Чому Денис Бойко - оптимальний "номер один" для "Динамо"
^

Чому Денис Бойко - оптимальний "номер один" для "Динамо"

1349

Чому Денис Бойко - оптимальний "номер один" для "Динамо"

Денис Бойко підписав довгостроковий контракт із "Динамо". Це фактично значить, що тренерський штаб "Динамо" та менеджмент клубу визначився із першим номером на найближчий час. Саме Бойко має стати основним воротарем "Динамо" в найближчих сезонах.

Вболівальники столичного клубу звикли, що є Олександр Шовковський і не варто турбуватися за позицію воротаря. Звичайно, що у Шовковського були різні періоди в житті, але в довгостроковій перспективі ні в кого не виникало сумнівів, що він - номер один. Після завершення кар’єри легендарним воротарем виявилося, що повноцінної заміни йому просто не має. Олександр Рибка не зміг переконати тренерський штаб у своїх талантах та поїхав підкоряти Туреччину. Артур Рудько не використав свої шанси, хоча йому довіряв Сергій Ребров протягом доволі довгого періоду. Олександр Хацкевич теж починав свою тренерську кар’єру в "Динамо" із Рудько у воротах, але майже відразу відмовився від свого рішення. Максим Коваль знову провалися. Схоже, що це воротар не виправдовує виданих йому авансів. Здавалося, що у особі Георгія Бущана "Динамо" знайшло надійного воротаря, але травми ніяк не залишають безперечно талановитого футболіста. Матчі дублюючих складі весною показали, що Бущану важко психологічно. Володимиру Маханькову вже 21. Поки ніяких передумов, що він піде дорогою Шовковського немає. Для початку варто стати основним в молодіжній команді.

Читайте также: Як готуються голкіпери "Динамо" на зборі (Відео)

Тому в такій ситуації запрошення Бойко виглядає доволі логічним кроком. Денис показав, що він хороший воротар в "Дніпрі" дійшовши до фіналу Ліги Європи. Перехід до "Бешикташу" не виправдав себе. Навіть незважаючи на те, що Бойко в Стамбулі працював із одним із кращих тренерів воротарів португальцем Жозе Самбаду. Специфіка Бойка в тому, що він може грати при повній довірі, коли немає конкуренції і є абсолютна підтримка з боку тренера. В "Бешикташі" він отримав величезні очікування від власної гри, тиск, конкуренцію. Як показало життя, із цими факторами український воротар не справився. Не пішло в нього і в Іспанії. Там своя специфіка. До того ж, конкурувати із Камені було досить важко.

Весною Бойко звичайно напомилявся в матчах за "Динамо". Чого варті тільки помилки в Лізі Європи в матчах з АЕКом та "Лаціо". Але, напевно, це нормальні речі для воротаря, який був доволі довгий період без ігрової практики. Всі ми люди, роботів ще не вигадали. Потрібно було набрати ігровий ритм. Важливо в цій ситуації, що сам Бойко мав велике бажання грати саме в Києві в складі "Динамо". Інакше не розірвав би хороший у фінансовому плані контракт із "Бешикташем". Міг би собі просто отримувати зарплату далі.

Читайте также: Денис Бойко: "В Киеве мы больше втягивались, а тут уже идет полноценный сбор"

Останнім часом в "Динамо" на позиції воротаря спостерігався принцип конкуренції. Голкіпера, який помилявся, змінював інший. І так по колу. Зараз же система зміниться. Основним стане Бойко. Йому будуть довіряти навіть не зважаючи на можливі помилки. Як я писав вище, в такій системі координат Денис відчує впевненість у собі і показує надійну гру. Іншими словами, в "Динамо" часів Газаєва, у "Бешикташі" та "Малазі" Бойко не зміг закріпитися, бо була конкуренція. А от при повній довірі в "Оболоні", "Кривбасі" і "Дніпрі" - він показував доволі хороший футбол. В "Динамо" має бути така сама система, де Бойко основний воротар, а під ним - дублер.

Максим Коваль не поїхав до Австрії на збори, тренується із дублем. Значить перспектив у нього в команді немає. Потрібно визначити, між Артуром Рудько та Георгієм Бущаном, кому із них випаде роль запасного воротаря. На мою думку, шансі більше у Рудько. Із роллю запасного він вже жив доволі довгий час. Перспектив стати головним воротарем у нього не так багато. Спокійно зможе грати в Кубкових матчах на початкових стадіях та другорядних матчах в чемпіонаті в разі потреби. Бущан показав, що він перспективний воротар. Але питання, як і у випадку із Бойком - в психології. Не граючи за першу команду, він втрачає впевненість у власних силах. Сидіти у запасі чи грати за молодіжну команду в 24 роки – не зовсім розумне рішення. Для того, щоб реально претендувати на роль основного в "Динамо" потрібно мати досвід, ігрову практику, психологічну стійкість. Всього цього в пасиві Бущана поки немає. Він може похвалитися тільки грою в першій команді протягом 4–х місяців. Це дуже маленький термін, щоб претендувати на серйозні ролі в такому клубі, як "Динамо".

Проблеми Бойка нікуди не зникли. Всі ми бачили, що цей воротар не дуже впевнено грає на виходах, є проблеми із грою ногами. Фактор визначеності із майбутнім, ігровий ритм, мають частково нівелювати ці проблеми.

Зараз "Динамо" знаходить на такому етапі існування, що воротар має бути насамперед досвідчений. Здатним виручати команду. Із всіх можливих варіантів, саме Бойко є найбільше підходящою кандидатурою на сьогоднішній день.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме