FootBoom ⚽ Турниры Украинские Favbet Лига Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу назвало кращого тренера 20-го туру УПЛ
^

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу назвало кращого тренера 20-го туру УПЛ

1350

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу назвало кращого тренера 20-го туру УПЛ
Официальный сайт УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу за підсумками 20-го туру чемпіонату УПЛ назвала ім’я кращого тренера. Як інформує офіційний сайт УПЛ, у першому весняному турі вистачало примітних результатів та цікавих, з точки зору тренерської роботи, зустрічей. Однак все одно навіть на багатому фоні виділялася перемога кам’янчан над "Олександрією" – 2:0.

Тож лауреатом туру став головний тренер "Сталі" Ніколай Костов. Його підопічні завдали поразки олександрійцям, що дозволило кам’янській команді зрівнятися з "Карпатами" за очками та покинути останнє місце за додатковими показниками.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Безвиграшна серія "Сталі" у поточному чемпіонаті тривала з липня місяця (!) і складала 17 турів (6 нічиїх та 11 поразок), що було клубним анти-рекордом. Візит досить міцної за складом "Олександрії", здавалося, не давав підстав очікувати максимального поповнення скарбнички. Утім, здоровий колективізм та самовідданість аутсайдерів дозволив їм у певний момент переломити хід подій та реалізувати свої шанси. Важливість цієї перемоги як для самої "Сталі", так і для турнірної ситуації в цілому, важко переоцінити – олександрійцям у прагненні зачепитися за вищу групу плей-офф ніяк не можна було припускатися втрати очок.

Читайте также: Премьер-лига. Сборная 20-го тура по версии FootBoom.com

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обставини склалися так, що взимку "Сталь" втратила низку провідних виконавців: Михайличенко та Тимчик були передані "Динамо" в оренду іншій команді ("Зорі"), Ткачук повернувся у казахстанський чемпіонат ("Шахтар" Караганда), Едгар Малакян відправився туди ж ("Жетису" Казахстан), у фінську лігу переїхав Обрадович ("Хонка" Еспоо). Сюди ж можна додати відчутні втрати через травми – не могли допомогти кам’янчанам моторні півзахисники Мар’ян Мисик та Гор Малакян.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Основним викликом для тренерського штабу було правильно зрозуміти больові точки оновленого колективу та зуміти імплантувати новачків у власні тактичні побудови. Костов, безперечно, ризикував, задіюючи в стартовому складі низку нових облич (у тому числі, легіонерів). Однак іншого виходу не мав. Звісно, не всі заграли з першої спроби – тому й довелося суттєві зміни чинити за допомогою замін по ходу матчу, однак в цілому "Сталь" грамотно використала власні – досить скромні – кадри.

Читайте также: Николай Костов: "Мы строим абсолютно новую команду"

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

"Сталь" не мала багато варіантів у матчі проти більш досвідчених суперників, тому запропонувала суперникам силову боротьбу з гострими контратаками. Задумка Костова корелювалась з реальністю, адже спеціаліст знав, напевно, про серйозні проблеми "Олександрії", яка з різних причин недорахувалася чотирьох захисників. По ходу гри тренерський штаб номінальних господарів вносив послідовні заміни на підвищення темпу, після кожного відбору команда пружинила потужними контратаками. А "свіжі" гравці з лави запасних і створили обидва голи за рахунок швидкості.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це перша перемога "Сталі" за півріччя – ще з другого туру поточного чемпіонату. Й особиста прем’єра Костова, якому вдалося виграти вперше після повернення в Україну. Утім, для збереження прем’єр-лігової прописки кам’янчанам доведеться суттєво стабілізувати результати, а тому цей виграш повинен стати лише першим у ряду перемог. І його мотиваційну роль важко переоцінити.

Лауреат 20-го ігрового дня в номінації "Тренер туру" Прем’єр-ліги:
Ніколай Костов ("Сталь")
Середній бал – 4,8

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь

Статьи

Все статьи
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения