Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу назвало кращого тренера 20-го туру УПЛ
^

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу назвало кращого тренера 20-го туру УПЛ

742

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу назвало кращого тренера 20-го туру УПЛ
Официальный сайт УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу за підсумками 20-го туру чемпіонату УПЛ назвала ім’я кращого тренера. Як інформує офіційний сайт УПЛ, у першому весняному турі вистачало примітних результатів та цікавих, з точки зору тренерської роботи, зустрічей. Однак все одно навіть на багатому фоні виділялася перемога кам’янчан над "Олександрією" – 2:0.

Тож лауреатом туру став головний тренер "Сталі" Ніколай Костов. Його підопічні завдали поразки олександрійцям, що дозволило кам’янській команді зрівнятися з "Карпатами" за очками та покинути останнє місце за додатковими показниками.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Безвиграшна серія "Сталі" у поточному чемпіонаті тривала з липня місяця (!) і складала 17 турів (6 нічиїх та 11 поразок), що було клубним анти-рекордом. Візит досить міцної за складом "Олександрії", здавалося, не давав підстав очікувати максимального поповнення скарбнички. Утім, здоровий колективізм та самовідданість аутсайдерів дозволив їм у певний момент переломити хід подій та реалізувати свої шанси. Важливість цієї перемоги як для самої "Сталі", так і для турнірної ситуації в цілому, важко переоцінити – олександрійцям у прагненні зачепитися за вищу групу плей-офф ніяк не можна було припускатися втрати очок.

Читайте также: Премьер-лига. Сборная 20-го тура по версии FootBoom.com

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обставини склалися так, що взимку "Сталь" втратила низку провідних виконавців: Михайличенко та Тимчик були передані "Динамо" в оренду іншій команді ("Зорі"), Ткачук повернувся у казахстанський чемпіонат ("Шахтар" Караганда), Едгар Малакян відправився туди ж ("Жетису" Казахстан), у фінську лігу переїхав Обрадович ("Хонка" Еспоо). Сюди ж можна додати відчутні втрати через травми – не могли допомогти кам’янчанам моторні півзахисники Мар’ян Мисик та Гор Малакян.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Основним викликом для тренерського штабу було правильно зрозуміти больові точки оновленого колективу та зуміти імплантувати новачків у власні тактичні побудови. Костов, безперечно, ризикував, задіюючи в стартовому складі низку нових облич (у тому числі, легіонерів). Однак іншого виходу не мав. Звісно, не всі заграли з першої спроби – тому й довелося суттєві зміни чинити за допомогою замін по ходу матчу, однак в цілому "Сталь" грамотно використала власні – досить скромні – кадри.

Читайте также: Николай Костов: "Мы строим абсолютно новую команду"

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

"Сталь" не мала багато варіантів у матчі проти більш досвідчених суперників, тому запропонувала суперникам силову боротьбу з гострими контратаками. Задумка Костова корелювалась з реальністю, адже спеціаліст знав, напевно, про серйозні проблеми "Олександрії", яка з різних причин недорахувалася чотирьох захисників. По ходу гри тренерський штаб номінальних господарів вносив послідовні заміни на підвищення темпу, після кожного відбору команда пружинила потужними контратаками. А "свіжі" гравці з лави запасних і створили обидва голи за рахунок швидкості.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це перша перемога "Сталі" за півріччя – ще з другого туру поточного чемпіонату. Й особиста прем’єра Костова, якому вдалося виграти вперше після повернення в Україну. Утім, для збереження прем’єр-лігової прописки кам’янчанам доведеться суттєво стабілізувати результати, а тому цей виграш повинен стати лише першим у ряду перемог. І його мотиваційну роль важко переоцінити.

Лауреат 20-го ігрового дня в номінації "Тренер туру" Прем’єр-ліги:
Ніколай Костов ("Сталь")
Середній бал – 4,8

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме