"Золота" молодь УПЛ
^

"Золота" молодь УПЛ

2436

"Золота" молодь УПЛ
Фото - ФК "Олимпик"

Зараз грошей у нашому футболі стало менше. Як наслідок, кількість та якість легіонерів суттєво впала. Зрозуміло, що без довіри до власних вихованців не обійтися. Цей процес поки проходить не так активно, як того б хотілося, але певні результати все–таки є.

Георгій Бущан. Після завершення кар’єри Олександром Шовковським Максим Коваль та Артур Рудько конкурували за місце під сонцем. Помилки одного давали шанс іншому і так по кругу. Після невдалого матчу Максима у Львові проти "Карпат" свій шанс отримав Георгій Бущан. Цей уродженець Одеси в системі "Динамо" вже доволі довго, ще за часів Юрія Сьоміна запрошувався до першої команди, потім були молодіжні команди, заліковування травм… В решті Бущан у 23-ри роки отримав шанс у тренера із якими працював у молодіжних командах і вхопився за цю можливість обома руками. Поки Георгій виглядає безперечним "номером один" в "Динамо". Думаю, що запрошення до збірної теж не за горами. За манерою гри та навіть зовні він схожий на Дениса Бойко.

"Золота" молодь УПЛ - изображение 1

Віталій Миколенко. В академії був лівим захисником, але в команді "Динамо" U-19 (в тому числі і в минулій Лізі чемпіонів), грав в центрі захисту. Олександр Хацкевич бачить його на позиції лівого захисника. В декількох матчах першої половини сезону виходив за першу команду "Динамо". Каші не псував незважаючи на 18-річний вік. Має гарний пас, дисциплінований, непоступливий. Далі має всі шанси розвиватися та прогресувати.

"Золота" молодь УПЛ - изображение 2

Микола Шапаренко. Вже було дуже багато розмов, що "Динамо" не вистачає креативного гравця в середині поля. Ряд травм під кінець сезону дозволили Шапаренку показати свої таланти в першій команді. Експерти відмітили його вміння розганяти атаки в середині поля (із цим у киян були проблеми), нестандартно мислити, техніку та велике бажання. Думаю, що весною нас чекає конкуренція за місце в старті між Гармашем та Шапаренком.

"Золота" молодь УПЛ - изображение 3

Назарій Русін. Він також із минулорічної юнацької команди "Динамо", яка гарно виступила в Юнацькій Лізі Чемпіонів. Під кінець сезону через травми основних гравців отримав свій шанс 19-річний вихованець Закарпатського футболу. Забив у Лізі Європи та Кубку України відповідно "Скендерберу" та "Десні". Має гарне гольове чуття. Думаю, що із трансфером Кравця, недовірою до Бєсєдіна та ситуацією із Мбокані матиме весною свої шанси.

"Золота" молодь УПЛ - изображение 4

Станіслав Біленький. "Олімпік" влітку зіткнувся із проблемою форварда тому Роман Санжар звернув свою увагу на власну академію (базується у Білій Церкві), де виступав 19-річний Біленький. Буквально зі першого матчу закріпився в основі. Найголовніше для форварда – має гольове чуття, гарно грає корпусом, психологічно виглядає сильно. Після матчу проти молодіжної збірної Англії (не дуже вдало гра) трішки здав. В принципі, як і весь "Олімпік" ближче до перерви. Але, думаю, що може ще прогресувати.

Павло Лук’янчук. Капітан молодіжні збірної України явно пересидів у дублі "Динамо". Влітку отримав шанс набратися досвіду в "Олімпіку", який також базується в Києві. Проблема в тому, що в динамівському дублі Павло грав в центрі захисту, а в команді Санжара потрібно було грати на правому фланзі оборони, тому десь не вистачило навиків. До того ж, через гру на фланзі втратив навики гри в центрі оборони, що призвело до гольових помилок в матчі молодіжної збірної України проти одноліток із Англії та Нідерландів. В другій частині сезону його не буде в "Олімпіку", подивимося, куди доля занесе цього талановитого вихованця Запоріжського футболу.

"Золота" молодь УПЛ - изображение 5

Орест Лебеденко. "Карпати" влітку підписали Османа та Кортеджано на позицію лівого захисника, але певний період основним гравцем був 19-річний Лебеденко. В першому ж матчі йому потрібно було протистояти Андрію Ярмоленко. Орест є перспективним гравцем, доволі надійним в захисті, має гарний фланговий пас. Справа за довірою тренера та власній роботі. На мою думку, він за талантом та перспективами нічим не поступається Костевичу та Кравцю, які до цього були в команді. Кортеджано та Османа вже немає в команді, тому у Ореста є великі шанси весною грати у основі.

"Золота" молодь УПЛ - изображение 6

Олександр Маткобожик. "Зірка" через фінансові питання активно довіряє молодим гравцям. Так Маткобожик став одним із тих, хто вхопився за свій шанс. Не дарма отримав виклик навіть до "молодіжки". Хороший у силовій боротьбі, в грі на другому поверсі, не вистачає поки досвіду.

Максим Прядун. Настирний нападаючий із хорошою швидкістю. В останньому матчі першої половини сезону двічі забив " Чорноморецю". Знаю, що до нього є інтерес від зарубіжних клубів. Зараз у "Зірці" є конкуренція на позиції форварда тому все можливо.

"Золота" молодь УПЛ - изображение 7

Герман Пеньков. 23–річний воротар із першого матчу показав доволі хорошу гру за "Сталь". Психологічно стійкий, гарно грає на виходах, впевнений у собі, спокійно грає ногами. Для мене це стало справжнім відкриттям. Думаю, що цей воротар має хороше майбутнє.

"Золота" молодь УПЛ - изображение 8

Гліб Грачов. Приблизно те саме можна сказати про 20-річного партнера Пенькова по команді гравця центру захисту Грачова. Всі розуміють, що позиції воротаря та центрального захисника потребує стійкості, впевненості у собі, бо всі помилки можуть стати гольовими. Так от, складалося враження, що Грачов вже не один рік грає в УПЛ. Жаль, що кінець сезону зіпсувала травма.

"Золота" молодь УПЛ - изображение 9

Андрій Якимів. Про цього 20-річного вихованця академії "Карпат" дізналася всі футбольна Україна після першого ж туру та матчу проти "Зорі", коли дальній удар Якиміва приніс "Сталі" перемогу над бронзовою "Зорею". Окрім удару має хороші навики, як опорний півзахисник, вміє гарно руйнувати в середині поля.

Підводячи підсумки, слід все ж констатувати: системної роботи в УПЛ з молоддю, на жаль, не проводиться. Скоріше все вирішує випадок. В "Зірці" є фінансові проблеми – вони довіряють молоді. Так само йдуть справи і в "Сталі". В "Динамо" тільки під кінець сезону, коли були травмовані основні гравці, отримали шанс Шапаренко та Русін. Так само Миколенко вийшов замість Піваріча, коли останній отримав травму.

Виходить що на весь чемпіонат тільки 12–ть молодих гравців, які змогли хоч якось про себе заявити (дехто потрапив більше авансом). Цього дуже мало, враховуючи те, що хочемо чи не хочемо, але потрібно вчитися виховувати власних молодих гравців. Сподіваюся, що весна також подарує нам нові імена, молоді відкриття.

Оцените
Поделитесь

Оставить комментарий на форуме Обновить