Олександр Чижевський: "Тренування з основою "Карпат" – додаткова мотивація для молодих гравців"
^

Олександр Чижевський: "Тренування з основою "Карпат" – додаткова мотивація для молодих гравців"

772
Олександр Чижевський: "Тренування з основою "Карпат" – додаткова мотивація для молодих гравців"
Фото - ФК "Карпаты"

Молодіжна команда «Карпат» після шести турів першості України займає місце в трійці лідерів, чого з молодими «левами» не траплялося вже давненько. Саме з цього моменту сьогодення резервного складу «зелено-білих» і розпочалася розмова кореспондента Інформаційного центру ФК «Карпати» з старшим тренером команди Олександром Чижевським.

– Завжди приємно бачити свою команду на верху турнірної таблиці. Думаю, своєю грою ми заслужили бути серед лідерів. А вдалося нам це перш за все завдяки самовіддачі гравців, як на тренуваннях, так і в кожному із проведених офіційних матчів. Як і в будь-якого тренера, у мене є зауваження до дій як окремо кожного з футболістів, так і до команди загалом. Але в плані бажання проявити себе якнайкраще, жаги боротьби та дотримання ігрової дисципліни не маю ні до кого з хлопців претензій. Робочі моменти є, але в цілому ставлення усіх гравців без винятку до своїх професійних обов’язків мені наразі подобається. Сподіваюся, що в цьому плані так само усе буде в нас і в майбутньому.

– Головне завдання молодіжної команди – підготовка гравців для першої команди клубу. Та все ж, якісь конкретні турнірні завдання перед вашою командою поставлені?

– Ми самі вирішили, що будемо боротися за медалі. Керівництво нам конкретних завдань на сезон не ставило. Але у нас грають молоді хлопці і кожен хоче не просто грати у футбол, а чогось добитися в ньому. А для того, щоб на тебе звернули увагу, треба не тільки виходити на футбольне поле і щось ніби там показувати, необхідно так само ще й довести, що ти вмієш перемагати, що ти можеш давати потрібний результат. Хлопці розуміють, що коли вони будуть займати місце в кінці турнірної таблиці, то на них ніхто не буде розраховувати в перспективі, ніхто не буде навіть дивитися в їхню сторону. Інша справа, коли команда йде серед лідерів, виграє, набирає турнірні очки – тоді зразу звертають увагу ледь не на кожного її гравця. Так що будемо паралельно намагатися підвищувати рівень наших гравців і при цьому підкорювати турнірні висоти.

– Наразі в шести іграх «Карпати» набрали 11 очок. Але що цікаво, у трьох іграх вдома ви взяли чотири пункти. А у гостях, зігравши таку саму кількість матчів – сім. Чим поясните цей дещо парадоксальний для футболу факт?

– У гостях справді ми зіграли добре. Впевнено переграли і «Ворсклу», і «Зорю». Могли, до речі, виграти і в «Сталі», але відігравши пропущений м’яч, в кінці гри нам трохи забракло везіння, бо шанси і то не один, вирвати перемогу ми мали хороші. Що ж до домашніх матчів. То тут слід врахувати, що з трьох ігор дві ми грали проти лідерів – «Динамо» і «Шахтаря», в складі яких зібрані найкращі молоді футболісти з усієї України. З донеччанами ми зіграли внічию, а от киянам програли. Але як на мене, то в тій грі ми поступилися тільки за результатом, бо по грі майже ні в чому не були гіршими за суперника. За моментами гра була рівною. Та напевне в тому то й різниця у виконавській майстерності наших гравців і «Динамо», що вони свої шанси реалізували, а ми ні – тому й програли.

– На вашу думку, хто з гравців вашої команди може в найближчому майбутньому грати вже у Прем’єр-лізі?

– Вважаю, шанси є в кожного, але усе залежить тільки від самих хлопців. Я б виділив в першу чергу. Назара Вербного – у нього футбольна голова і він дуже по-спортивному злий. Коли не зменшить до себе вимог, уже дуже скоро може стати гравцем основного складу. Не гірше, а можливо й краще, у футбольному плані готовий і Володя Савошко. Але йому треба більш активно грати у відборі. Якщо не навчиться «вигризати» м’яча у суперника, то прогресу не буде. Зараз такий футбол, що грати тільки на атаку не дозволено нікому. Гарний потенціал також у центрального захисника Володимира Сениці та в нападника Ігоря Карпенка. Але Володі треба зараз набрати функціональні кондиції, бо він через ушкодження носа певний час не тренувався. А от Ігор мав серйозну травму ноги і багато пропустив. Але зараз уже тренується в загальній групі. Бажання у нього дуже багато, не бракує й «світлої» голови. Також помітно додав і крайній захисник Андрій Бусько – він з тих гравців, які багато не говорять, але дуже багато працюють і роблять усе від них залежне, щоб якісно виконувати свої функції. Але ще раз наголошу, що усе залежить від самих хлопців – хто буде самовіддано служити футболу, тому футбол і віддячить по повній програмі. А хто буде вважати, що він уже всього досягнув, той так і зупиниться на півдороги.

– Зараз молодіжна і головна команди тренуються разом.

– Це дуже хороший шанс для молодих гравців себе проявити. Адже вони увесь час на очах головного тренера і він може оцінити кожного з них не тільки по грі в офіційних матчах, а й по щоденній рутинній роботі на тренуваннях. Тренування з основним складом – це додаткова мотивація для молодих гравців.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме