Главная Украинские Favbet Лига Петро Слободян: "Не можу уявити, що Запоріжжя не матиме своєї футбольної команди"
^

Петро Слободян: "Не можу уявити, що Запоріжжя не матиме своєї футбольної команди"

704
Петро Слободян: "Не можу уявити, що Запоріжжя не матиме своєї футбольної команди"
Фото - sport.ua

Екс-наставник київської «Оболоні» Петро Слободян висловив свою думку про ситуацію у чемпіонаті України.


— Петре Петровичу, як гадаєте, цієї зими будуть цікаві трансфери в українському футболі?

— Не так багато, можливо, якби це комусь хотілося, але таки повинні бути цікаві переходи. Ось президент київського «Динамо» Ігор Суркіс заявив, що головне — це зберегти теперішній склад і підсилити його. Отож кияни працюватимуть на трансферному ринку. Ось Андрій Ярмоленко зазнав ушкодження, пропустив матч і якість гри «Динамо» впала. А цей форвард рано чи пізно піде від киян, надовго його тут не затримаєш. І це прекрасно усвідомлює Ігор Суркіс та наставник команди Сергій Ребров. Можна сказати, що сама ситуація змушує «Динамо» шукати підсилення. Причому гравця не на перспективу, а такого, який буде фактично відразу готовий замінити Ярмоленко. У донецькому «Шахтарі» не поганий підбір виконавців. Але «гірники» дуже погано виступили у Лізі чемпіонів, я би навіть сказав, що провально. Тому, мені здається, що наставник донеччан Мірча Луческу шукатиме «свіжу кров».

— А як стосовно «Дніпра»?

— У дніпропетровців ситуація дуже не зрозуміла. Наставник команди Мирон Маркевич нещадно критикує керівництво, своїх підопічних. Він не може зустрітися із президентом клубу Ігор Коломойським, тому в тренера багато питань стосовно принципів роботи клубу. В цій ситуації, коли навіть Мирон Богданович не знає, що буде завтра, нам з боку щось прогнозувати просто не реально. Ми ж не знаємо, чи зуміє Маркевич зустрітися із Коломойським і вирішити всі питання. Улітку пішов з «Дніпра» Євген Коноплянка. А цей футболіст для дніпропетровців — це половина команди. Йому ще потрібно знайти заміну. Сподіваюся, що «Дніпро» це спробує зробити. Знайти повноцінну заміну Коноплянці дуже складно. Але сильні виконавці потрібні «Дніпру». Команда — вікова, й теперішній склад не готовий працювати на максимальних оборотах. Порівняно з минулим сезоном, «Дніпро» однозначно став слабшим. Це підтверджують і результати команди.

— Вам не здається, що Мирон Маркевич перегнув палку, ображаючи своїх підопічних?

— Мені б не хотілося коментувати колегу… Знаєте, людина не має права так говорити, навіть якщо вона вже йде з команди. А якщо Маркевич планує і надалі працювати із своїми підопічними, не знаю, як він це робитиме.

Читайте также: Мирон Маркевич: "Стеценко сказал, что все желающие футболисты могут уходить"

— Решта клубів української Прем’єр-ліги здатні зробити непересічні трансферні ходи?

— Усе залежатиме від завдань клубів. Приміром, луцька «Волинь» уже не погано укомплектована. Лучани зараз претендують на місце в Лізі Європи. І під це завдання, мені здається, волиняни будуть відповідно комплектуватися, і, якщо буде можливість когось взяти, вони це зроблять. Це ж саме стосується і полтавської «Ворскли». На жаль, не знаю, як фінансово почуваються полтавчани. Якщо проблем з вільними коштами не буде, то у «Ворсклі» також будуть новобранці.

— А втрати будуть у наших грандів?

— «Динамо», як уже казав, зробить усе, щоб зберегти свій склад. Все-таки плей-оф Ліги чемпіонів — це не той турнір, який вибачає експерименти зі складом. «Шахтар» уже і так продав чимало хороших футболістів. Під питанням майбутнє Тейшейри, але навряд чи він піде з донецької команди швидше літа. Хіба що буде дуже щедра пропозиція. Чув, що «гірники» хочуть когось купити, але не продати.

— Якщо я правильно зрозумів, у ситуації із луганською «Зорею» та дніпропетровським «Дніпром» годі щось спрогнозувати?

— Так, звісно. Тут неможливо щось говорити. Але не думаю, що ця загадка довго протримається. Найближчим часом повинно все утрястися. Інакше буде важко щось змінити.

— На вашу думку, цієї зими які клуби Прем’єр-ліги зникнуть із футбольної мапи України?

— Болюче питання… Знаємо про проблеми деяких учасників Прем’єр-ліги. Не віриться, що песимістичний прогноз може здійснитися, і держава дозволить зникнути такому клубу, як запорізький «Металург». Те саме стосується і харківського «Металіста». Бути такого не може. Хочеться вірити, що ці клуби врятують від банкрутства. Все-таки в нас люблять футбол, а тому потрібно підтримувати клуби. Сподіваюся, що кількість учасників Прем’єр-ліги залишиться незмінною, а ось питання формату турніру — до обговорення.

Читайте также: Віталій Лисицький: "Пріоритет лише один - іще пограти у футбол"

— Але ж запорізький «Металург» уже розпочав процедуру банкрутства…

— Знаю, але віра у краще майбутнє залишається. У будь-який момент може з’явитися інвестор і фінансувати команду. Не можу уявити, що Запоріжжя не матиме своєї футбольної команди. Це місто має славні й давні традиції. Якщо ми втратимо це місто, то це буде великим мінусом усього нашого футболу. Дуже багато хороших футболістів було виховано у Запоріжжі. Вони своїм прикладом надихали молоде покоління. А що буде, коли не зникне команда майстрів? На кого рівнятиметься молоде покоління? Ми так можемо втратити цей регіон. Те ж саме стосується і Харкова. У такому великому місті, з такими футбольними традиціями просто повинна бути команда майстрів. У цьому зацікавлені не лише громади цих міст, а й державна інституція загалом. Ми ж говоримо про соціально важливий вид спорту. Він повинен розвиватися. Зрозуміло, що настали складні часи, економіка у жахливому стані, більшість українців тільки мріє про добробут. Це є реальність і ми усі її усвідомлюємо. Але не можна забувати про соціально важливі речі, такі, як футбол. Без них суспільство приречене. Це — імідж держави, це — спосіб виховання молодого покоління, спосіб культивування здорового способу життя. Зарплати футболістів можуть зменшити до економічно-обгрунтованих, однак не це головне. Потрібно зберегти футбольні клуби до кращих часів. А коли життя в Україні налагодиться, тоді й футбол почне розвиватися.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме