Сергій Палкін: про базу та стадіон у Донецьку, трансферну політику клубу і "справу Матузалема"
^

Сергій Палкін: про базу та стадіон у Донецьку, трансферну політику клубу і "справу Матузалема"

524
Сергій Палкін: про базу та стадіон у Донецьку, трансферну політику клубу і "справу Матузалема"
Фото - FootBoom.com

Донецький "Шахтар" продовжує мріяти про повернення до рідного міста та клубний стадіон "Донбас Арена", яка постраждала під час обстрілів у місті. В інтерв'ю Фактам ICTV генеральний директор "гірняків" Сергій Палкін розповів про клубну інфраструктуру в Донецьку, пояснив, чому "Шахтар" суттєво змінив трансферну політику, а також розповів про «справу Матузалема».

- Яка ситуація з НТБ Кірша, яка під час обстрілів була частково пошкоджена?
- У неї влучили 62 снаряди, з яких 2 потрапили в житловий комплекс першої команди. Решта снарядів прийшлися на футбольні поля, на відновлення яких не потрібно багато часу. Корпус першої команди майже вщент зруйновано. Четвертого поверху взагалі немає, пішли тріщини по всім поверхам. А коли гасили пожежу - повністю залили 3 і 2 поверхи. Там все поплило, й потребує серйозного ремонту. Ми повністю законсервували будівлю, щоби був хоч якийсь захист від дощів, холодів, морозів. Коли розпочнуться будівельні роботи? Важко сказати, адже всі підрядчики залишили Донецьк, а зараз туди нікого й не затягнеш.

- Що з "Донбас Ареною"?
- Торік в один із заводів Донецька влучив снаряд, й вибухова хвиля була настільки сильною, що зачепила стадіон. "Донбас Арена" побудована за таким принципом, що тримаючі конструкції врізані у стелю, й вибухова хвиля їх просто підняла. Унаслідок цього, дещо деформувалася східна частина стадіону. Після вибуху ми затягнули їх міцними тросами, й коли стався другий вибух, то саме троси не дозволили завдати арені ще більшої шкоди. Якщо припустити, що сьогодні на "Донбас Арені" провести матч, то глядачі перебували б у цілковитій безпеці. За великим рахунком, 80% пошкоджень – це скляні вікна, які потрібно замітини. Також на прилеглу територію стадіону влучив снаряд, тож потрібно поставити нові турнікети. А сама конструкція не постраждала.

Читайте также: Повернення "Шахтаря" в Донецьк: Сергій Палкін озвучив умови

- У скільки "Шахтар" оцінює матеріальні збитки, завдані війною?
- Якщо і є якісь фінансові втрати, то вони незначні. Сьогодні як база, так і стадіон "законсервовані". Наприклад, на "Донбас Арені" працює тільки гуманітарний штаб, але це краплина у морі. Основні ж витрати йшли на утримання усього господарства, однак ми мали з цього й певний дохід – продаж абонементів, квитків, проведення екскурсій, інших заходів, дохід від спонсорів. Грубо кажучи, зараз ми фактично вийшли "в нуль". У Києві нам доводиться витрачати гроші на переїзди, оренду житла, офісів, полів.

- Чому припинив своє існування "Шахтар-3"?
- З появою команди дублерів та U-19 у нас банально не вистачало гравців для "Шахтаря-3". Тому, власне, й довелося зняти цей колектив зі змагань у другій лізі. Наразі нам простіше віддати молодь в оренду в інші клуби.

- Менеджменту "Шахтаря" можна зробити багато компліментів за трансферну політику. Але як бути з молодими талантами, котрих донецька команда втрачає щороку?
- Агенти значною мірою впливають на життя не тільки молодих футболістів, але й дорослих. Вони обіцяють золоті гори, квартири, автомобілі, 16-, 17-, 18-річним, збиваючи їх з правильного шляху. Вачіберадзе, Білоног, Зінченко - слабаки, котрі не вірять у свої сили, й хочуть схитрувати. Але так не буває. Варто лише поглянути на долю гравців, котрі у ранньому віці купилися на обіцянки агентів. Про того ж Юрченка скільки писали, а де він зараз? Вачібередзе переїхав до Іспанії й грає у третій лізі. До цього також були подібні випадки.

Такі футболісти, у підсумку, висот не досягають. 30 вихованців грають у вищих дивізіонах різних чемпіонатів. За цим показником "Шахтар" входить до п’ятірки найкращих клубів Європи. Найсильніші залишилися з нами. Зрештою, у кожному клубі, є свій, так би мовити, "брак". Чесно зізнаюся, що не розплакався, коли Вачібередзе і Юрченко пішли, адже знав, що від них зиску не буде.

Читайте также: Владлен Юрченко: Палкин пять месяцев бегал за мной с контрактом, теперь говорит, что я бесперспективный

- А про втрату Зінченка сильно жалкували?
- Думаю, історія із Зінченком по-доброму не закінчиться. У житті, як на тих терезах - десь взяв, а десь загубив. Із Шахтарем він розірвав контракт в односторонньому порядку, бо йому агенти наобіцяли квартири, автомобілі в Москві. Зінченко півроку бігав по Росії, шукаючи клуб. Він нічого не міг знайти, адже всі зверталися у "Шахтар", і коли дізнавалися, що за футболістом тягнеться неприємний шлейф, одразу відмовлялися від його послуг. Так тривало, поки агенти не знайшли Уфу, яка, скоріше за все, цьогоріч вилетить із Прем’єр-ліги.

- Генеральний директор "Уфи" Щаміль Газізов сказав, що його клуб компенсуватиме лише ті витрати, які Шахтар поніс на виховання гравця, про інше мова не йде...
- Я би їм порекомендував узагалі менше заяв робити. Адже все, що вони говорять, у суді зіграє не на їхню користь. Представники Уфи кидають в маси інформацію, й думають, що всі дурні. Є регламент FIFA, за яким футболісту у будь-якому разі видають тимчасовий сертифікат про допуск до офіційних матчів. Тож це ні про що не свідчить. Своїми заявами в пресі вони намагаються показати, що вчинили правильно. Але ж не всі такі дурні.

- Михайло Фоменко відкинув усі звинувачення. Чи не здається вам, що історія з трикутником – "Динамо" – збірна Україна – Зінченко має дещо надуманий характер?
- Я від своїх слів не відмовляюся, бо знаю, що правий. Фоменко сам сказав, що його попросила федерація. А хто федерацію просив? Мені навіть складно уявити, як, скажімо, у вирішальному матчі Іспанія – Англія чи Англія – Франція тренер дозволив би собі таку заміну. Та його б журналісти розірвали на шматки! У нас же всі мовчать, тиша, спокій, усе добре. І якби не наша ситуація із Зінченком, про таку авантюру федерації ніхто би й не знав.

Читайте также: Сергей Палкин: срок дисквалификации Фреда может составить от 6 месяцев до 2 лет

На позицію Зінченка були набагато сильніші виконавці, але випустили його. Невже інші не заслуговували того, щоби вийти на поле? Тим паче, Зінченко сам в інтерв’ю неодноразового говорив, що його ніхто не запрошував до збірної Росії! Динамо федерацію попросило, Фоменко Олександра й заграв. Я не вірю, що Фоменко сам знайшов цього хлопця, запросивв до збірної й сказав, що це наша майбутня зірка, а потім випустив у ключовому матчі відбору на Євро.

- Ще одна справа, про яку, мабуть, багато, хто вже забув. Свого часу із Шахтаря некрасиво пішов Матузалем у "Сарагосу". FIFA зобов’язало гравця та клуб компенсувати "гірникам" 12 мільйонів євро. Штраф програвша сторона виплатила?
- Там з відсотками виходило блызько 14 мільйонів, однак нам виплатили менше мільйона. Річ у тім, що згодом "Сарагоса" збанкрутіла. Зараз цей клуб виступає у третій лізі, Шахтар знову звернувся до FIFA, щоби вони тиснули на іспанську федерацію та "Сарагосу", адже вони грубо порушують всі можливі правові норми.

- Улітку "Шахтар" залишили Луїс Адріано та Дуглас Коста. Які шанси залишитися в Алекса Тейшейри принаймні до літа 2016 року?
- В Алекса контракт із "Шахтарем" ще на 2,5 роки, і я від нього жодного разу не чув, що він хотів би кудись піти. Буде нормальна пропозиція – ми його відпустимо. Повторюся, навколо Тейшейри наразі абсолютно немає ніякого ажіотажу. А щодо "Ювентуса", то італійці, можливо, й виходили на Алекса, але це було не офіційно.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме