Ігор Дедишин: "З’явився шанс докорінно змінити український футбол"
^

Ігор Дедишин: "З’явився шанс докорінно змінити український футбол"

355
Ігор Дедишин: "З’явився шанс докорінно змінити український футбол"
Фото - eurosport.ru

Генеральний директор ФК «Карпати» Ігор Дедишин прокоментував рішення виконкому Федерації Футболу України, а також поділився очікуваннями щодо Конгресу ФФУ, призначеного на 6-те березня.

– Насамперед, я готовий підписатися під кожним словом, зокрема представників «Говерли» та «Шахтаря», які обурені тим фактом, що колективними членами ФФУ є безліч організацій, які так само далекі від власне футболу, як і від балету. Натомість думку професійних клубів висловити на Конгресі неможливо взагалі, адже ніхто з них не має колективного членства у ФФУ, а відповідно і делегата, який би піднімав питання, що хвилюють професійний футбол. Така ситуація – це повний абсурд! Упевнений, що таку ж позицію займають усі професійні клуби України – як Прем’єр-ліги, так і нижчих дивізіонів. Нагадаю, що з подібною ідеєю широкого представництва професійних клубів серед колективних членів ФФУ носилися ті менеджери, що раніше робили вигляд лобіювання інтересів професійного футболу під вивіскою Прем’єр-ліги, а тепер продовжують це робити у Будинку футболу вже в якості керівників ФФУ. Але щойно дорвавшись до владного корита вони вмить забули про свої благі наміри та обіцянки.

У підсумку серед колективних членів ФФУ маємо такі дивні структури як ЗАТ туристичне агентство «Спорт Лайн Тревел», Молодіжний футбольний союз, об'єднання громадян «Граємо за Україну разом», Ліга вуличного футболу, Комітет з фізичного виховання та спорту Міноборони України, Управління спорту Міністерства оборони України. А візьмемо створені за «совковою» системою фізкультурно-спортивні товариства «Спартак», «Колос», «Україна» та інші, які самі на ладан дихають і за собою тягнуть весь футбол. Де ви про них чули? Чим вони займаються? Ну яке відношення до розвитку футболу вони мають, за які заслуги вони мають право визначати стратегію розвитку футболу всієї країни? Як бачимо, їхня нинішня роль – забезпечувати потрібну кількість голосів на Конгресі ФФУ, і не більше!

Крім того, абсолютно забуті і позбавлені будь-яких важелів впливу українські вболівальники. Без кого в принципі неможливий футбол? Без тих, хто дає гроші, утримує клуби, розвиває дитячо-юнацький футбол, і без вболівальників, які люблять цю гру всім своїм серцем і для кого футбол, власне, й існує. Тому їхня роль у цьому процесі перезавантаження ФФУ однозначно має бути однією з ключових.

– Очевидно, що нові принципи формування колективного членства у ФФУ стануть одним з ключових питань у діяльності щойно створеної робочої групи з підготовки позачергового Конгресу ФФУ під керівництвом Андрія Павелка.

– Безперечно, і на цю робочу групу, її активність та професіоналізм, ми як професійний клуб, покладаємо величезні надії та сподівання. І почати дійсно варто з визначення критеріїв: хто має право бути колективним членом ФФУ і, відповідно, визначати вектори розвитку вітчизняного футболу, приймати професійні та відповідальні рішення. У нашому футболі зараз з’явився унікальний шанс нарешті зламати хребет старій недієздатній і корумпованій системі, очистити Федерацію від незрозумілих колективних членів і влити в її структуру молодих, прогресивних, незаангажованих фахівців, які хочуть і вміють працювати. Насамперед це, повторюсь, представники професійних клубів, об’єднань вболівальників та представники засобів масової інформації.

Позачергові демократичні вибори (за такими ж підходами в оновленні принципів колективного членства!) повинні не оминути і регіональні федерації футболу, більшість з яких тривалий час були і залишаються «форпостом» сліпої підтримки старої системи в областях, почергово «зливаючи» на виборах вчора Суркіса, сьогодні Конькова, а завтра ще когось. І суть тут зовсім не в прізвищах – суть в гнилій системі.

На наше глибоке переконання, повне перезавантаження у ФФУ (а те, що воно станеться, здається, вже доконаний факт), має торкнутися всіх, і насамперед задіяних у корупції керівників та чиновників ФФУ та ПЛ, суддів, органів футбольного правосуддя. Причому недостатньо лише звільнити поборників старої системи, відлучити їх від футболу. Вони мають відповісти перед законом зі всією суворістю.

– Чи готові «Карпати» взяти участь у формуванні реанімаційного пакету реформ в українському футболі?

– Ще 14-го квітня цього року наш клуб надіслав на адресу Президента ФФУ перелік заходів з реформування українського футболу, що складався з кадрових, організаційно-правових, фінансово-економічних критеріїв тощо. Фактично наш клуб зробив те, що мала би зробити і втілити в життя ФФУ. Звичайно ж, ці документи були як завжди проігноровані з боку Федерації. Ми ці напрацювання ні від кого не ховаємо, кожен охочий може з ними ознайомитися – Документ №1 і Документ №2. Деякі речі за плином часу вже, можливо, і втратили актуальність, однак основний кістяк цих антикризових заходів цілком адаптований до реалій. І якщо робоча група Андрія Павелка візьме на озброєння цю програму, ми завжди будемо готові взяти участь в її втіленні – як консультативно, так і безпосередньо відрядивши необхідних фахівців.

ФК «Карпати» готовий долучитися до процесу реформування українського футболу, доклавши до цього максимум часу та зусиль. Наголошую: потрібно перестати критикувати, адже ті процеси, які відбулися, вже у минулому. Зараз усім необхідно стати на шлях діалогу та конструктивної ефективної роботи, щоб у жодному разі не змарнувати шансу докорінно змінити український футбол. А для цього в першу чергу у дуже стислий термін, до березня 2015 року, необхідно виробити нові закони, за якими житиме наш футбол щонайменше найближчі чотири роки.

Усе не так складно, як здається на перший погляд. Нам не потрібно вигадувати велосипед, необхідно лише, так би мовити, адаптувати його до українських доріг. В цьому законотворчому процесі, який регламентуватиме нове футбольне життя України, необхідно врахувати і взяти найкраще з тієї ж Німеччини. Відомо, що ця країна розпочала реформування свого футболу, створивши регіональні центри з розвитку цього виду спорту за 15 років до того, як її збірна стала чемпіоном світу. І зараз там спостерігається шалений розвиток – як у досягненнях збірної та клубів на найвищому рівні, в плані зменшення кількості легіонерів і підготовки власних високоякісних футболістів, так і в чималих прибутках місцевих професійних ліг та глядацького інтересу.

– Кого ви бачите наступним Президентом ФФУ?

– Не буду називати конкретних прізвищ. Це неважливо, якщо ця людина матиме ключові якості для цієї посади – професіоналізм, рівновіддаленість та сильну команду. Не виключаю також запрошення іноземних досвідчених фахівців. До речі, на мою думку, залучення авторитетної HR-компанії для пошуку кандидатів на посади у ФФУ – цілком прогресивний шлях, який позбавить Федерацію кумівства та непрофесіоналізму.

Оцените
Поделитесь
Источник:

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме