Екс-арбітр ФІФА: "Матч "Динамо" - "Іллічівець" зовсім не був кримінальним"

Екс-арбітр ФІФА: "Матч "Динамо" - "Іллічівець" зовсім не був кримінальним"

90
Екс-арбітр ФІФА: "Матч "Динамо" - "Іллічівець" зовсім не був кримінальним"
Фото - dynamo.kiev.ua

Мирослав Ступар про минулий тур ПЛ.

«Зоря» — «Металіст». Зосереджуся на трьох епізодах цього матчу, що вже став резонансним… Пенальті, звісно, не було: так, Девича вдарили по ікроножному м’язу, проте це сталося до лінії штрафного. Безумовно, Марко — знаний симулянт, але факт удару по його ногах — беззапереч­ний. Другий момент: один із м’ячів аргентинець Соса забив, коли гравець «Зорі» Хомченовський лежав на землі, скорчившись од судоми. Я розумію, що тут можна говорити про недотримання правил «фейр-плей», але в тому конкретному епізоді винен Ярмаш: луганець, замість того, щоби вибити м’яч у аут, подарував його аргентинцеві. Повторюю: там не варто було зупиняти гру… І третій (точніше перший — за хронологією): у штрафному «Зорі» боролися Вернидуб і Марлос, останній упав, відтак, на мою думку, пенальті не було, а симуляція була справедливо покарана.

«Ворскла» — «Металург» Д. Усе зіпсував момент у доданий час: той гол, який вирішив долю гри, не можна було зараховувати. Я вірю, що Жабченку не видно було, проте в нього ж є асистенти… Гравець «Металурга» пішов на полтавського воротаря Непогодова, останній хотів вибити м’яч рукою, й саме в неї врізався донеччанин. Там треба було свистіти порушення правил.

«Динамо» — «Іллічівець». Нас­правді цей матч зовсім не є «кримінальним», як, може, комусь здалося. По-перше, пенальті був стовідсотковий: було чітко видно, що маріуполець Мандзюк прибирав Хачериді, відтак останній завалив першого. Утім, жовту картку там не було за що показувати (це взагалі своєрідна хвороба Швецова). По-друге, Аруна забив «чисто»: він був першим на м’ячі, відстань між ним і захисником була надто мала, щоби він мав змогу приб­рати руку, щоби в неї куля не влучила. Тобто мала місце ситуація, коли м’яч поцілив у руку, що перебувала в природному положенні… По-третє, багато доданих хвилин: з одного боку, були затримки часу, з іншого — лише рефері знає, чому й скільки він додає до основного часу. Швецов міг би нам пояснити це, проте начальство заборонило йому давати коментарі… Я високо оцінюю роботу одеського арбітра, він допустив одну помарку: в другому таймі відразу двоє «іллічівців» напали на воротаря «Динамо» в його зоні, там обов’язково треба було зупиняти гру, проте Віктор чомусь не зреагував на цей епізод.

«Чорноморець» — «Металург» Зп. Білокур є молодим арбітром, я би сказав, що він іще не сформувався як рефері ПЛ. По-перше, йому відверто бракувало послідовності в діях, системності. По-друге, він допустив результативну помилку: на 69-й хвилині одесита Джа Джедже пропустили через коліно в штрафному «Металурга», тож пенальті був очевидний. У зазначеному епізоді мав місце т.зв. збиваючий фактор: видно було, що суддя підніс свистка до рота, проте в цей момент, мабуть, отримав підказку від асистента, тож зупинився за півкроку.

«Карпати» — «Дніпро». Не було вболівальників, не було львів’ян… За порожніх трибун вийшов назовні рівень нашої культури, наших тренерів і футболістів. Мікрофони ввімкнули, й ми почули добірний матюк із обох боків, насамперед од представників «Карпат».

«Волинь» — «Арсенал», «Кривбас» — «Говерла», «Шахтар» — «Таврія». Немає про що розмовляти…

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: 5
 • По ЗЛ-МХ: а что разве лежал Хомченовский, а выбивал Ярмаш, не наоборот???

  0+ 0- 0
  +-
  Аджоев Гурам
 • Ну если договорняк не криминальный...

  0+ 0- 0
  +-
 • И сдесь этого любителя Динамо пригласили.

  Можно хоть на одном сайте заграничного пригласить арбитра а не те которые всю жизнь тащили Динамо?

  0+ 0- 0
  +-
  таврия19752009
 • Кому нужны распитюкивания этого Ступара? Представьте ситуацию, Нападающий бьёт в ворота, а на пути полёта мяча отведенная от туловища рука защитника отбивает мяч и гола нет. Ну и какой арбитр не поставит пенальти? Здесь та же ситуация, только наоборот. Защитник отбивает мяч от ворот, мяч попаает в отставленную Аруной руку и снова летит к воротам. Аруна бьёт и забивает гол. Руки не было? Не смешите мир. Кончайте отмазывать нЕмощную команду во главе с примитивным тренером Блохиным.

  0+ 0- 0
  +-
  Andrey Petrov
 • Ответ на сообщение Andrey Petrov -

  Кому нужны распитюкивания этого Ступара? Представьте ситуацию, Нападающий бьёт в ворота, а на пути полёта мяча отведенная от туловища рука защитника отбивает мяч и гола нет. Ну и какой арбитр не поставит пенальти? Здесь та же ситуация, только наоборот. Защитник отбивает мяч от ворот, мяч попаает в отставленную Аруной руку и снова летит к воротам. Аруна бьёт и забивает гол. Руки не было? Не смешите мир. Кончайте отмазывать нЕмощную команду во главе с примитивным тренером Блохиным.

  Вот, вот. А если бы еще и та команда (любая на сегодня в ЧУ), которая била "по руке" защитника, потеряла очки (момент, допустим, на 92-й минуте при счете 0-0), то вони было бы столько, что нам всем было бы тяжело продохнуть.

  А тут вдруг нет нарушения.

  0+ 0- 0
  +-
  Imp
 • Оставить комментарий на форуме Обновить

  Рейтинг Букмекеров