Юрій Бакалов: "Металург" переважає нас за класом"

Юрій Бакалов: "Металург" переважає нас за класом"

97
Юрій Бакалов: "Металург" переважає нас за класом"

Тренер «червоно-синіх» не ображається на критику, ставлячи під сумнів «футбольну математику».

Юрію Михайловичу, попри необхідність поговорити про тур прийдешній, розпочати мушу з минулого вашого матчу в Запоріжжі, після якого зробив кілька спостережень. Найперше полягає в тому, що «Арсенал», переходячи із захисту в напад, помітно гальмує.

— Тобто повільно переміщуємось із оборонної фази в атакувальну? Усе правильно: проблеми є, тож сенсу їх приховувати не бачу. Чим це спричинено? Основний фактор — у нас надто багато нових людей, тобто маємо нову команду. У мене ж за таких обставин є своє розуміння «будівництва», від якого не відходжу: спочатку займаюся налагодженням дій в обороні, відтак беруся за півзахист, а вже потім справа доходить до нападу. Так і працюю… Не кажу, що моє бачення правильне для всіх, але саме до такого розуміння футболу привели мене обставини… Тому наразі головне, над чим працюємо на тренуваннях, — остання ланка. Що логічно: театр, як відомо, з вішалки починається… Отож відповідь на ваше запитання випливає з того, що сказано вище: як ми можемо швидко змінювати різні фази гри, якщо самі ці фази не поставлені, як слід?

— У тій же зустрічі не поставленими, склалася думка, були дальні удари ваших підопічних: дальні й дуже неточні. Чим це зумовлено?

— Така у нас була установка: «Металург» має в розпорядженні високорослих виконавців, які переважають наших у грі головою, в них добре організований колектив, головна сила якого — дії в обороні, вміння перекривати зони. Як із цим боротися? Постріли з далекої відстані — один із найефективніших засобів! Інша справа, як це в нас виходило…

— У нашій рубриці «Думка фахівця» вже кілька разів навесні авторитетні люди, оцінюючи поєдинки за участю «Арсеналу», вживають фразу «дворовий футбол». Правда, стосується вона не лише вас, а й ваших опонентів…

— По-перше, спеціалістів футбольного плану сьогодні в нас багато, в кожного своя думка, кожен висловлює її. По-друге, я ні на кого не ображаюся насамперед тому, що усвідомлюю: нас справедливо критикують. Хіба можу щось заперечити, якщо краще за всіх бачу наші біди?! Зрозумійте: яскравого, красивого футболу сьогодні не можна від нас очікувати, бо… Ну, знайдіть мені тренера, який зробить команду з нуля за один місяць, тоді я скину перед ним шапку й передам своє місце роботи!!! З іншого боку, сперечатися з людьми, які кажуть, що за той час, що в мене був, можна й слона навчити грати, не буду… У мене під рукою 25 прізвищ, які, згідно з іншим прислів’ям, у футбол не бігають, також переді мною турнірні завдання — ось у цьому фарватері й працюю.

— Знаєте, в згадуваних мною матеріалах ішлося, більшою мірою, про невміння «канонірів» показати організований малюнок гри…

— Погоджуюся, це вимагає часу, мінімум рік. Нині в «Арсеналі» новий призов футболістів, а попередній, який вийшов до єврокубків, формувався років чотири-п’ять. Як ви вважаєте, хто зліпив отой колектив? Мабуть, скажете: «Тренер Кучук». Однак це лише часткова правда. Безумовно, Леонід Станіславович зробив дуже багато, проте й до нього люди працювали! Роками…

— Щойно ви згадали про обойму своїх виконавців і про необхідність певного терміну для роботи. А яка доля в одного з тієї когорти — юного воротаря Сарнавського? У нього час є?

— Тобто — яка доля? Богдан — гравець нашої основи, тренується й чекає своїх ігор… Так, у березні в нас була ротація голкіперів, потім Сарнавського закликали до однієї зі збірних, отож наразі він є дублером Реви.

— Тобто на його перебування на лавці жодним чином не вплинули ті його не зовсім вдалі дії в двох зустрічах?

— Якби я на це зважав, то мусив би більше половини гравців на поле не пускати. Насправді тут, перефразовуючи ще одну приказку, Віталик свої 1000 м’ячів уже пропустив, а на Богдана ця участь іще тільки чекає.

— Нарешті про вашого чергового суперника: «Металург» донецький у неділю такий цікавий поєдинок зіграв, «винісши» «Карпати» — 4:0.

— І що: почули ви в зв’язку з тим матчем, що львів’яни — слабкий колектив, який діє неорганізовано? Мабуть, ні… То була ситуація, коли в одних усе виходить, а в інших — нічого… На мою думку, «Металург» переважає нас за класом. А ще вважаю їхнього наставника новатором, який має хороше фахове майбутнє: до матчу з його підопічними готуємося вже з понеділка.

Цікаво, як готуєтеся? Ми тут отримали розшифровку згадуваного матчу за системою InstatFootball, звідки багато несподіванок зринає. Припустімо, бразилець Мораєш, який зробив дубль, а міг і покер, за цифровими показниками, не найгірший…

— До інформації такого плану можна по-різному ставитися. Проте мушу зазначити, що інколи цифри не співпадають із тим, як реально гра проходить, як і що футболісти показують… Знаєте, якщо чесно, вважаю, що ці дані є дуже корисними в період підготовки до сезону, коли на цій основі аналізуєш свій попередній виступ, проектуючи майбутні матчі. А так…

— Як колись казав італієць Невіо Скала: «Навіщо мені ці листочки? У мене ж є очі».
— Це майже збігається з моїми принципами.

Оцените
Поделитесь

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров