Сергій Рудика: "Постараємося дати бій донецькому "Шахтарю"

Сергій Рудика: "Постараємося дати бій донецькому "Шахтарю"

115
Сергій Рудика: "Постараємося дати бій донецькому "Шахтарю"
Фото - Анна Барко, FootBoom.com

Капітан запорізького «Металурга» розповів про готовність команди до старту весняної частини сезону, оцінив шанси у поєдинку проти «Шахтаря» та перспективи збереження прописки в еліті.

— Пане Сергію, як пройшли збори в Туреччині, наскільки команда функціонально готова до старту чемпіонату?

— Я вважаю, збори пройшли чудово. Змогли нормально підготуватися, грали проти сильних суперників. Тобто функціонально команда до продовження чемпіонату готова. Усі отримали хороше навантаження, тактично багато працювали, відтак маємо що протиставити нашим суперникам.

— Чому ж тоді настільки негативні результати демонстрував «Металург» в товариських зустрічах? Суцільні нічиї та поразка…

— Справа в тому, що грали в основному під сильними навантаженнями, плюс експериментували з тактичними побудовами. На зборах не стояло завдання перемагати за будь-яку ціну, для нас головне було награти склад, зігратися, а результат в таких поєдинках — річ другорядна.

— Нинішнє зимове міжсезоння виявилося куди більш тривалим, аніж планувалося заздалегідь, відтак в Олега Тарана було вдосталь часу, аби належним чином познайомитися з командою, ретельно вивчити усі слабкі та сильні сторони. Скажіть, «рука» досвідченого фахівця вже відчувається?

— Так, дійсно, часу для повноцінної підготовки було вдосталь. Працюємо в чудовому взаєморозумінні, так що з цим проблем ніяких немає. Усі розуміють вимоги тренера, а Олег Анатолійович, у свою чергу, ознайомився з можливостями кожного з нас, тому працюємо згідно з визначеним планом. Програма підготовки, запропонована нашим наставником, доволі серйозна, тому працюємо на максимальних обертах.

Єдиний новачок команди — Володимир Прийомов — труднощів з адаптацією не мав? Ви як капітан допомагали йому стати своїм в запорізькому колективі?

— Володимир з адаптацією труднощів жодних не мав, за короткий час, можна сказати, дійсно став своїм. Для цього мені не довелося прикладати якихось надзусиль, адже Прийомов доволі швидко знайшов спільну мову з усіма партнерами.

У найближчу неділю на вашу команду очікує непросте випробування чинним чемпіоном країни та поточним лідером — донецьким «Шахтарем». Наскільки для футболістів звітний поєдинок стане особливим?

— Не скажу, що ми якось по-особливому готуємося до матчу з «гірниками». Усе проходить в стандартному режимі, ніяких змін немає. Постараємося вийти й дати бій донецькому «Шахтарю». Маю надію, що нам вдасться відібрати очки в чемпіона.

Враховуючи статус суперника, можливо, для запорізьких футболістів існує якась додаткова мотивація? Адже приклади того ж таки Тараса Степаненка та Сергія Кривцова говорять про те, що кожен гравець «Металурга» може опинитися у складі гранда українського футболу?

— Хочу сказати, що в поєдинках проти усіх команд, а не тільки проти грандів, у кожного з нас є свої додаткові стимули. Гадаю, у матчі з «помаранчево-чорними» діятимемо агресивніше, відтак і для досягнення прийнятного для нас результату доведеться прикласти більше зусиль, адже суперник дійсно сильний, з хорошими гравцями та досвідченим тренером.

— За «Металург» виступає захисник Ігор Коротецький, який є випускником футбольної академії «Шахтаря» та чимало провів часу у першій команді. Ігор, часом, рецептом перемоги над своєю колишньою командою не ділився?

— Донеччани — це така команда, котра постійно перебуває на видноті. Усі футболісти в Україні прекрасно знають можливості «Шахтаря», його силу, тому щось нове від Ігоря ми навряд чи почуємо.

Наразі в чемпіонаті вимушена пауза, пов’язана з відомими в країні обставинами. У зв’язку з цим були внесені якісь корективи в підготовчий процес?

— Особливих коректив не було, просто дали кілька додаткових вихідних. А загалом, як вже говорив, підготовка триває у звичному режимі.

— Наскільки зараз безпечно в Запоріжжі, враховуючи близькість міста до Криму, де ситуація вийшла з-під контролю й щодня тільки загострюється?

— У нашому місті ситуація більш-менш спокійна, й іноземці усі на місці, тренуються, працюють. Ніякої паніки немає, тому поки що, усе, слава Богу, нормально.

Нинішнє непросте турнірне становище якось тяжіє над гравцями «Металурга», адже команді минулого сезону дивом вдалося залишитися в прем’єр-лізі й, певно, знову вилітати ніхто в Запоріжжі не бажає?

— Усі футболісти розуміють, в якому положенні перебуває команда і яке завдання перед нами стоїть. Такий глухий кут дійсно додатково мотивує, це проявляється і в гравців на тренуванні й у товариських матчах. Ми знаємо, що нам потрібно робити, відтак, гадаю, зможемо досягти того результату, який від нас вимагає керівництво та тренерський штаб.

Сергію, ви практично усю кар’єру провели в Запоріжжі, якщо не враховувати невеличку відлучку до луганської «Зорі». Бажання перейти до іншого клубу не виникало?

— У мене на руках є чинний конт­ракт з «Металургом», тому зараз недоречно говорити на цю тему.

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: 1
  • рудыка!!! на украинском!!!???? )))))))))))))))

    0+ 0- 0
    +-
    genyaS
  • Оставить комментарий на форуме Обновить

    Рейтинг Букмекеров