FootBoom ⚽ Турниры Украинские Favbet Лига Сефер Алібаєв: "Сімферопольці розглядали кандидатури Яковенка та Бакалова"
^

Сефер Алібаєв: "Сімферопольці розглядали кандидатури Яковенка та Бакалова"

1074
Сефер Алібаєв: "Сімферопольці розглядали кандидатури Яковенка та Бакалова"
Фото - footballua.tv
Відомий нині агент, який у складі «Таврії» ставав чемпіоном України, дав «УФ» коментар щодо ситуації у сімферопольському колективі
— Сефере, що думаєте з приводу змін на тренерському містку «Таврії»?
— Думаю, Ніколі Костову буде легше, ніж попередньому керманичу в тому плані, що кримській команді вже можна робити трансфери. Болгарин, на мій погляд, як фахівець непогано себе зарекомендував у донець­кому «Металурзі» та «Карпатах». Щоправда, у Львові в кінці роботи в нього не все виходило, але в інший час команда показувала доволі непогану гру й результати. На «Таврію» чекає жорстка боротьба за місце під сонцем, але впевнений, що сімферопольцям разом із новим тренером удасться виконати це завдання.
— За півроку в «Таврії» змінилося три керманичі. Як це впливає на команду?
— Звичайно, не кращим чином. Футболістам тяжко перелаштовуватися, коли щопівроку змінюються тренери, кожен із яких підбирає кадри під своє бачення гри. Костов знає реалії нашого футболу, в запасі в нього два місяці, за які можна достеменно познайомитися з підопічними, сформувати колектив і спробувати поставити гру. До того ж, у «Таврії» зберігся стрижень команди, є можливість запрошувати нових гравців. Яніс Христопулос не мав такої можливості, але, судячи з відгуків футболістів, був непоганим тренером, особливо для молодих. Грек ретельно проводив усі тренування, багато працював над удосконаленням тактичної та фізичної готовності підопічних. У побуті не було особливих проблем. Після невдалого старту сподівався від «Таврії» гіршого, але на зимову перерву сімферопольці пішли не в пригніченому настрої, а з надією на поліпшення ситуації. Робота Христопулоса приносила плоди: якщо на початку гравці витримували не більше тайму, то згодом могли дати бій супернику впродовж усього поєдинку.
— Як ставитеся до закордонних фахівців? Гадаєте, в нас перевелися кваліфіковані тренери?
— В Україні взагалі склалася така тенденція, що в керівників клубів — пієтет перед закордонними спеціалістами. Можливо, й у Європі така ж ситуація. Але хотілося, щоби в нас більше довіряли вітчизняним тренерам. До речі, Костова чомусь не запрошують у болгарські команди. Проте в нашій країні він затребуваний. При тому, що рівень нашого чемпіонату вищий від болгарського.
— Часом не знаєте, чи звертали увагу керівники «Таврії» на інших кандидатів?
— За моїми даними, сімферопольці розглядали кандидатури Павла Яковенка та Юрія Бакалова.
— Гендиректор Олександр Бойцан узяв собі в помічники Вадима Зайця. Багато хто думав, що саме колишній керманич «Буковини» очолить «Таврію».
— Вважаю, інформація, що Заєць стане наступником Христопулоса, була надуманою й не мала підстав.
— Яка ваша думка з приводу ветеранів — Максима Калиниченка та Сергія Назаренка? Вони ще спроможні допомогти команді?
— Думаю, за міжсезоння Калиниченко та Назаренко підтягнуть свої кондиції й ще стануть у нагоді «Таврії». Зараз багато клубів узяли курс на омолодження, проте, на мою думку, в будь-якій команді корисно мати досвідчених футболістів. У нас є стереотип, який, правда, почав змінюватися, що в 30 років час закінчувати кар’єру. Можу вам сказати, що, наприклад, такі виконавці, як Ілля Галюза, Максим Шацьких, Олег Шелаєв, із якими співпрацюю, прискіпливо ставляться до своїх обов’язків, відповідально підходять до роботи, а також до вільного часу й відпочинку. На відміну від молоді, вони все роблять на півкроку вперед. Якщо правильно використовувати ветеранів, вони принесуть користь.
— Про трансфери сімферопольців щось знаєте?
— «Таврія» зараз чомусь не афішує свою селекційну роботу. Наскільки мені відомо, з командою тренується Денис Голайдо, якого Костов запрошував ще в донецький «Металург». Але разом вони не змогли довго працювати через те, що болгарин залишив команду. У Сімферополь також приїхав Віталій Балашов, який став непотрібним в Ужгороді. За моєю інформацією, «Таврія» збиралася взяти екс-гравця «Говерли» та «Чорноморця» в оренду. Балашова Костов хотів бачити й у своїх попередніх командах, бо вважає, що цей виконавець підходить під його стиль гри. Є молоді футболісти, які отримували шанс у першій частині сезону, — той же Дмитро Ярчук та інші. Хоча раніше вони об’єктивно штучно виходили на поле, а за нинішніх умов, коли зросте конкуренція, їм буде набагато складніше потрапити до основного складу.
— «Таврію» залишив Максим Фещук, і в розпорядженні Костова лише один нападник — Лучіан Бурдужан. За таких умов пошук форварда — першочергове завдання?
— Думаю, Фещук міг би ще бути корисним «Таврії», яка впродовж сезону втратила ще й Антона Шиндера, тож зараз серед нападників у сімферопольців майже відсутня конкуренція. Але річ у тім, що питання забивного форварда гостро стоїть майже в усіх командах.
— Загалом, у «Таврії» буде багато новачків?
— Скажу так: команді потрібна не вдавана, а справжня конкуренція. Наскільки мені відомо, для цього «Таврія» має всі можливості.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме

Статьи

Все статьи
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения