FootBoom ⚽ Турниры Украинские Favbet Лига Вікторія Петрович: "Рок-н-рол та гопак гравцям "Волині" сподобалися"
^

Вікторія Петрович: "Рок-н-рол та гопак гравцям "Волині" сподобалися"

1299
Вікторія Петрович: "Рок-н-рол та гопак гравцям "Волині" сподобалися"

У ці дні «Волинь» у Луцьку готується до першого закордонного зимового збору і серед занять, які практикує тренерський штаб, на чільному місці - аеробіка. Вона у розкладі тренувань чи не щодня.

- Моє зацікавлення футболом до «Волині» не було таким всепоглинаючим, як сьогодні, - розповідає клубній прес-службі тренер з аеробіки Вікторія Петрович. – Звісно, я дивилася Лігу чемпіонів, найвидовищніші матчі нашого чемпіонату. Ну, тобто як пересічний вболівальник, нині ж переглядаю усе, я - громадянин футболу.

- Віка, для чого потрібна аеробіка футболістам?

- Аеробіка для футболістів – незвичний і специфічний вид тренування. Задіються різні групи м`язів, тому навіть для найтренованіших професіоналів буває дуже навіть важко на аеробіці. Здається ззовні, що ми провадимо звичайні вправи, але поєднати їх і запам’ятати нелегко. Координація, спритність, динаміка – усе це в аеробіці присутнє. Позитив таких вправ і в музичному супроводі. Її ритм відволікає від втоми, спонукає працювати, створює хороший настрій.

- Виходить, що аеробіка у футболі - це розслаблення і навантаження водночас?

- Так, бо у грі вони думають тільки куди бігти, як вдарити, кому віддати. А в нас зовсім інший вид фізичної і розумової діяльності, який тренує координацію.

- Чи є аеробіка в інших клубах УПЛ?

- Це доволі розповсюджена практика, причому не тільки у футболі. І в баскетболі, і в гандболі вона присутня. Тут специфічний універсальний вид навантаження. Лобановський у наш футболі увів аеробіку. Спочатку усі дивувалися, а нині вона сприймається легко гравцями.

- Пригадуєш, як Кварцяний звернувся до тебе із пропозицією займатися з футболістами «Волині»?

- З Віталієм Володимировичем працюю вже 10 років, з перервою, щоправда. Я щойно закінчила наш університет, почала працювати в ньому і до мене звернувся Кварцяний. Спочатку думала, що від страху провалюся під землю, адже не щодня такий тренер і з клубу вищої ліги пропонує допомагати…

Я сама і керуватиму на тренуваннях такою кількістю хлопців!? Чи дам я їм раду? Не знала спочатку, з чого почати. Але зібралася із думками, проаналізувала задачу, яку поставив тренер. Дуже швидко ми зрозуміли один одного. Віталій Володимирович каже: «Мені потрібно це, це і це». Я відповідну програму пишу, вибираю направлення аеробіки, яке використаю на тренуванні. Тому горджуся, що наші футболісти стали нині дуже компетентними в аеробіці. Більше того, якщо припустити, що до них прийде людина, не надто обізнана в ній, вони і її навчать!

Вікторія Петрович: "Рок-н-рол та гопак гравцям "Волині" сподобалися" - изображение 1

- У тебе щоразу однакові вправи на заняттях чи вони змінюються?

- Є кілька базових вправ, але решта чергуються. Програми залежать від рівня координації гравців. Хтось дуже швидко дають раду двом рукам і ногам) А є й ті, кому важче. Але всі в процесі втягуються у роботу. «Ветерани» вже знають мої жести та вимоги під час тренувань.

- Які саме вправи ти їм даєш?

- Спеціально для футболістів розробляю програми, бо вони мусять відрізнятися від тих, які є для групових занять у фітнес-центрах. Мої заняття мають більшу інтенсивність, різне спрямування. У цьому сенсі, напевне, нашим футболістам запам’яталося заняття в стилі рок-н-рол. Воно і важке, і водночас дуже цікаве. Тим більше, що ця музика Кварцяному подобається. Цього року ще не було такого заняття, але колись була програма в стилі українських народних танців. Важко уявити, як аеробіку під гопак танцювати? Але все можливо! Підібрала вправи із великою амплітудою і цікаво було спостерігати, як легіонери працювали на тому тренуванні… Вони були у позитивному шоці)

- Кварцяний завжди на аеробіці?

- Повірте, що він дуже уважно до цього ставиться. Робить зауваження до музичного супроводу. Вважаю, що це правильно, бо кожний вид тренування – це пазлик до цілісної картинки тренувального процесу.

- Можемо сказати, що зимова пауза – це саме твій час, коли аеробікою хлопці займаються якнайбільше?

- В принципі так. Коли триває підготовчий період, у нас найбільше занять з аеробіки. Буває такий момент, що психологічно хлопці втомлюються, їм потрібна розрядка якась. Але усі розуміють, що аеробіка і взагалі важкі тренування у цей період потрібні конкретно кожному гравцю – не мені, чи Кварцяному. Влітку ми також працюємо, причому на вулиці, на стадіоні. Бувало таке, що ми підключали музичний супровід на «Підшипнику», це було дуже цікаво і видовищно)

- Інколи відчуваєш неприйняття гравцями аеробіки, мовляв, «навіщо мені ті танцюльки»?

- Нечасто, в основному хлопці думають: «Нічого собі – що це жінка у футболі робить?» Але вже після першого заняття вони розуміють, що навантаження однакові і для чоловіків, і для жінок.

Вікторія Петрович: "Рок-н-рол та гопак гравцям "Волині" сподобалися" - изображение 2

- Це правда, що латиноамериканці пластичніші на аеробіці?

- Звертала також увагу на таку особливість. Здається, одна й та ж вправа виконується, під однакову музику, але легіонери це роблять у своєму стилі, якось більш невимушено, з кращою пластикою. Латиноамериканці та африканці більш розкутіші, чи як…

- Були випадки, коли гравці особливо дякували тобі за підготовку?

- Це особливо дорогі мені слова і люди… Знаєте, ситуація як учень з вчителем. Були хлопці, які поверталися до «Волині» з інших команд і казали: «Віка, от там також була аеробіка, але з вами якось продуктивніше працюється». Часто хлопці кажуть, що самі відчули поліпшення координації, пластики.

- Кого із найбільш старанних футболістів назвеш найстараннішим учнем?

- Не хочеться персонально хвалити когось, бо інші образяться, але є такі хлопці (і в сьогоднішньому складі у тому числі), які могли б самі вже когось навчати. Взагалі, зустрічала інструкторів з аеробіки, які починали із футболу. Коли відвідую щорічні міжнародні форуми, то помічаю, що зазвичай в світі тренери з аеробіки – чоловіки.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь

Статьи

Все статьи
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения