Віталій Кварцяний: "Нікого ні в чому не хочу звинувачувати"

Віталій Кварцяний: "Нікого ні в чому не хочу звинувачувати"

96
Віталій Кварцяний: "Нікого ні в чому не хочу звинувачувати"
Фото - footballtop.ru

Віталій Кварцяний (в. о. головного тренера "Волині"):

- Найголовніше, що ми програли. Але тут можна сказати, що наша команда намагалася зіграти на позитивний результат, старалася діяти агресивно з перших хвилин. Та нам не пощастило. Не скажу, що за рахунку 0:0 у нас були 100-відсоткові моменти, на зразок того, коли забивав Суботич, але траплялися такі ситуації, де в останній момент "Арсенал" рятували захисники, кидалися під м'яч, діяли з максимальною віддачею. Нам не вдалося забити. Тут відчувалося. що хлопці відвикли грати на атаку. Бо у тих матчах, що були раніше, команда дуже багато уваги приділяла саме захисту. 70 відсотків поєдинків "Волинь" грала обличчям до власних воріт. Ми намагалися їх розвернути. Та, на жаль, футболістам забракло фізичних сил, щоб в нормальному темпі і з максимальною концентрацією завершувати атаки.

Три дні футболісти дуже серйозно працювали на тренуваннях, але метод ударної підготовки не спрацював. Ми не змогли реалізувати себе на початку матчу, згубили сили, а ще більше психологію. Коли ми пропустили перший необов'язковий м'яч, на той момент у нас було більше гольових миттєвостей, ніж у "Арсенала". Потім у нас відкрилися зони, ми відверто кинули усі сили в атаку. А чому усі захисники почали робити поза грою, уоли забивався другий гол - не знаю. Так їх грати не просили. Як мені зараз сказали, гол був чистий. Не врятував і Неділько. Було не так багато гольових моментів, окрім тих, після яких нам забили. Сьогодні у нас не йшли подачі. Ми навіть не встигли над ними попрацювати на тренуваннях. На останньому ми встигли хвилин 15 приділити подачам з позиції крайніх атакуючих півзахисників. Занєв у першому таймінавішував м'яко, і всі м'ячі були легкою здобиччу для Реви. А у другому таймі я попросив його подавати сильно.

Мені довелося зіштовхнутися зі ще одним фактом. Сьогодні команда поділена на групи хлопців, які разом живуть, тренуються, але вільний час проводять в різних компаніях і не є одним колективом. Це відбилося на грі, бо дуже важливо. І от пропустили перший гол, почали мовчки грати у футбол, а після другого гола взагалі стало важко. Перестали грати у відборі. От ті моменти, які треба напрацьовувати.

Я не хочу порівнювати - я дивився всі матчі "Волині" - думаю, сьогодні команда старалася більше грати на атаку. Суботич, Савич і Біквалфі якось не змогли зібратися у відповідальні моменти завершальних ударів. Та претензій ні дого з футболістів у мене немає. Хоча нам ще треба призвичаїти багатьох футболістів грати на відбір - Савича, Бікфалві, Насонова.

"Арсенал" швидше працював під час розвитку атак. У них хлопці середнього зросту, вони добре працюють ногами, забігають у вільні зони. Тому сьогодні з ними було важко.

Але у цій грі я бачу більше позитиву. Нікого ні в чому не хочу звинувачувати, ситуація у клубі така, яка вона є. Сьогодні хлопці хоча б старалися.

- Заміна Приндети пов'язана із його результативною помилкою?

- Він натер мозолі, я ще у першому таймі хотів його замінити. А Кінаш більш конструктивний гравець, потрібно було щось змінювати. Нам що 2:5, що 0:4 різниці не було. На той момент ми вже програвали 0:3. Кінаш непогано зіграв. У нього загублено багато м'язевої маси - він схуд на кілограма чотири. Але він футболіст від Бога. Як би він надалі вів здоровий образ життя, можливо б і зберігся хороший футболіст для "Волині" на перспективу.

- Вам не дозволили взяти у команду Лазоренка і ще кількох тренерів, вони з'являться ще чи ні?

- У нас усе нормально. У нас є багато тренерів, тільки хороших футболістів менше. Ми домовилися, що три гри працюємо так. Володю Дикого переставили сюди, бо він працював з юнаками. Керівництво дозволило. Воротарів тренує Сергій Чабан. Кошти ж потрібно теж рахувати. Ми розмовляли з Лазоренком. Він хороший тренер і помічник. Та поки що ми працюємо таким складом тренерським, плюс лишилися всі адмінстратори і працівники. Якщо позитивно завершимо сезон, у нас у клубі з'явиться багато тренерів, які працювали і грали тут. Тому, якщо нам вдасться лишитися у лізі, ми до цього питання повернемося.

- Ви якісь вимоги ставили перед власниками клубу?

- Зараз головне - тренування. У 1989 році ми стали чемпіонами. У нашій зоні було 27 команд, грали 52 матчів. І усі тренування я проводив сам: зранку, в обід і ввечері. Зрозуміло, що зараз інший футбол і потрібен помічник, але на даному етапі я справляюся і один.

Ми добре підготувалися. Наші оператори підібрали цікавий теоретичний матеріал. Вчора в ледь не вночі розійшлися, багато дивилися гру "Арсенала". Але бувають і хороші, і погані студенти. У них в голові відкладається відсотків 20 від того, що даєш. А у футболістів і того менше.

- Справді Рамон Лопес і Валентин Ілієв залишили клуб?

- Чутки такі ходили, а нещодавно мені їх підтвердили. Я поговорив з Леандро - дуже хороший футболіст, добре виглядає. навіть не знаю чому його не заявили. Я попросив його зателефонувати до Рамона. Особисто переговорити з ним так і не вдалося. З якоїсь спроби Леандро вдалося з ним переговорити, і той сказав, що не більше не гратиме за "Волинь", не зважаючи на те, який тренер тут працюватиме - Кварцяний чи хтось інший. Для мене це стало неприємною несподіванкою, бо я запрошував його у команду, він за три з половиною роки тут багато чого з'їв, заробив і нажив. Так футболісти не мають чинити. Він піддався на провокації агентів, які завжди крутяться навколо нестандартних футболістів.

А Ілієв до мене підійшов через два дні, після того як я взяв клуб, і повідомив, що отримав статус вільного агента та грати за "Волинь" більше не збирається. Я одразу перевірив цю інформацію у футбольних організаціях, які відповідають за трансфери. Можна сказати, що футболіст зі своїми адвокатами та агентами щось вигадали. Ілієв уже місяць не тренувався, Анатолій Дем'яненко нічого не міг зробити. Бо футболіст приходив у клуб з адвокатом. Вони зорієнтувалися на закони Євросоюзу. Там дійсно, якщо гравцю 62 дні не виплачують зарплату, він автоматично може отримати статус вільного агента. У нас це правило не діє. Нам футбольні організації йдуть на зустріч, щоб зберегти статус професійних клубів. Нерідко у футболі українському трапляється що зарплату не платять 5-6 місяців. Не має право футболіст приймати такого рішення. Я просив футболістів, аби вони передали Ілієву, що хочу зустрітися з ним і пояснити його статус. Він досі належить "Волині". Його вчинок несолідний, він же тут заробив непогані гроші, де такі люди беруться.

Ми у футбольні організації подали офіційні заяви про те, що Лопес та Ілієв залишили клуб без поважних причин.

- Попереду ще дві гри, які ще резерви є у клубу, щоб підсилити гру?

- Чесно кажучи... Наприклад, Пилипчук сказав що у нього травма. Але він швидше просто злякався сьогодні грати. Я на нього дуже розраховував. Ми до цього питання повернемося пізніше. Він сам сказав доктору, що у нього травма і той виніс рішення. У нас такого ніколи не було. Тренер відповідає за результат, тому він і повинен вирішувати, хто повинен грати. Можливо, за наявності Пилипчука на полі, ми зіграли б в атаці конкретніше. У нього хороша ліва нога. Але він вчинив непрофесійно. Знаєте, раніше футболісти приховували, що у них щось болить, аби вийти на гру, а тепер навпаки, вигадують болячки, щоб на гру не вийти. У Пилипчука ми нічого не знайшли. Я доручив лікарю все перевірити. Не знаю, так я є зараз, бути не може. Тренер повинен все вирішувати. Це ще все нам належить у клубі організувати, поставити гру... До речі, Старцев теж два дні назад сказав, не мені, а лікарю, що не може грати. У нього є внутрішня гематома у гомілкостопі, але з таким футболісти грають. Потрібно зробити всього один укол. Раніше Дикий, Федецький і Павлов ще не з такими ногами грали. Але я не хочу виправдовуватись. Якщо щось не вийшло, то вина на мені.

Я думаю, що і наступна гра, та ще й без Шикова, для нас буде непроста. Він уже набрав вісім жовтих карточок. Все залежить від психології футболістів. Вона дуже серйозно впливає на підготовку. Не всі максимально можуть себе зарядити. Для прикладу, у Сімініна це є. Сергієві трохи класу не вистачає, але він це намагається компенсувати повною віддачею грі. Таке є у Шикова, Масло. Але багато з них не здаьні зараз на максимальну віддачу. Тому я не можу точно спрогнозувати від кого що очікувати. Якщо футболісти хочуть грати у вищій лізі... Емоційний стан їм заважає зіграти на межі готовності.

- Ви сьогодні використали максимальну кількість легіонерів. Ви і далі будете розраховувати на запрошених футболістів, чи все ж робитимете ставку на українців?

- Все залежатиме від того, яке місце посяде команда. Тут потрібно буде все починати з нуля, не важливо хто буде тренером. І не важливо, у вищій лізі, чи у першій. Я не боюся цього казати. Зараз команда у такому стані... Якби було більше часу.

- А якщо команда опиниться у першій лізі, ви погодитися продовжити роботу?

- Зараз нічого не можу вам сказати.

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: 4
 • Сравнить бы зарплаты Пилипчука и кварцянного,

  0+ 0- 0
  +-
  Дима Дядя
 • "Бо футболіст приходив у клуб з адвокатом. Вони зорієнтувалися на закони Євросоюзу. Там дійсно, якщо гравцю 62 дні не виплачують зарплату, він автоматично може отримати статус вільного агента. У нас це правило не діє."__так чего вы лезете в Европу и Еврокубки,если правила Евросоюза у вас не действуют.Игрок в рабство не нанимался.

  0+ 0- 0
  +-
  Дима Дядя
 • Принаймні конретно відповів на всі питання... Ситуація справді ахова, а принцип комплектування команд середнього пошибу іноземцями приводить до того, що в разі фінансових труднощів команда розвалюється моментально.

  0+ 0- 0
  +-
  Марче
 • Ответ на сообщение Дима Дядя -

  "Бо футболіст приходив у клуб з адвокатом. Вони зорієнтувалися на закони Євросоюзу. Там дійсно, якщо гравцю 62 дні не виплачують зарплату, він автоматично може отримати статус вільного агента. У нас це правило не діє."__так чего вы лезете в Европу и Еврокубки,если правила Евросоюза у вас не действуют.Игрок в рабство не нанимался.

  Каким боком еврокубки относятся к Евросоюзу? Думай, что пишешь. Понятно, что если бы Украина была членом Евросоюза, тогда все законы, в том числе и футбольные, подгонялись бы под Евросоюз. Но при чём здесь законодательная база государства к фрагменту регламента определённого спортивного состязания?

  0+ 0- 0
  +-
  Piligrim
 • Оставить комментарий на форуме Обновить

  Рейтинг Букмекеров