Маркіян Ключковський: "Дозвіл на участь у іншій лізі мають дати чотири інстанції"

Маркіян Ключковський: "Дозвіл на участь у іншій лізі мають дати чотири інстанції"

119
Маркіян Ключковський: "Дозвіл на участь у іншій лізі мають дати чотири інстанції"

Відомий міжнародний юрист запевняє, що законодавство ФІФА неможливо розуміти «двояко».

— Насамперед, хочу зауважити, що в пункті ФІФА про членство, як і в решті параграфів Статуту цієї організації, немає двозначності, «обхідних моментів». Отож, відповідно до 84-ї статті даного документа, клуб із однієї країни може брати участь у офіційних змаганнях іншої країни у виняткових моментах, і тільки за згоди чотирьох зацікавлених сторін — у нашій оказії йдеться про ФІФА, УЄФА, ФФУ та РФС.

Так, умовні «Таврія» та «Севастополь» можуть піти іншими шляхами, наприклад, вийти з національної Федерації чи взагалі пройти повторну юридичну реєстрацію, попередньо припинивши нинішню. Проте все це — гіпотетичні моменти, ми поки можемо тільки гадати та припускати… Пригадую, кілька років тому абхазькі ФК захотіли взяти участь у російській першості, проте грузини збурили галас, обґрунтувавши, що, у випадку, коли таке станеться, РФС має бути виключений із ФІФА, і це подіяло. Ми, в разі чого, можемо й мусимо діяти аналогічно…

Повірте, в міжнародних організаціях із цим дуже суворо: припустімо, торік, коли влітку пройшов т.зв. «об’єднаний» турнір, його клубам-учасникам загрожувало виключення з лав УЄФА, бо буквально до останнього моменту наша Федерація не мала жодних документів про змагання. А то ж були просто товариські матчі!

…Я, чесне слово, не знаю, як розвиватиметься ситуація надалі. Можливо, кримські клуби захочуть брати участь у чисто регіональній лізі. Можливо, нам доведеться пережити варіант Молдови, в національному чемпіонаті якої беруть участь ФК із формально самостійного Придністров’я. Розумієте, таких прецедентів по всьому світу було мало, тож із висновками поки не поспішатиму.

Оцените
Поделитесь
Прогнозы
Перейти ко всем прогнозам
Оставили комментарии на форуме: 1
  • И в футболе ХутинПуй намутил.

    0+ 0- 0
    +-
    Остап48
  • Оставить комментарий на форумеОбновить

    Лучшие букмекеры