Чому від "Волині" відмовляються?

Чому від "Волині" відмовляються?

77
Чому від "Волині" відмовляються?

Головний інвестор лучан заявив, що призупинив фінансування клубу.

Днями офіційний сайт луцької «Волині» оприлюднив заяву свого спонсора про те, що останній відмовляється утримувати клуб. Головною причиною такого рішення інвестор називає проблеми, які накопичилися в результаті діяльності ФК за попереднього керівництва, тобто до 2011 року.

У чому суть проблеми?

У заяві, оприлюдненій інвестором «Волині» — компанією «Мантімус Коммершіал ЛТД», перераховано кілька проблем. Так, виникли певні взаємні претензії в акціонерів клубу щодо колишнього керівництва ФК на чолі з Василем Столяром, у результаті чого в Спортивному арбітражному суді в Лозанні опинився позов на суму у 45 мільйонів гривень. Зробив його один із акціонерів — Денис Серебреников.

Далі говориться про те, що надійшло попереднє рішення ФІФА виплатити компенсацію колишньому воротарю «Волині» сенегальцю Іссі Ндойє в розмірі одного мільйона доларів.

На додачу згадано, що до клубу посилилася увага з боку правоохоронних органів щодо діяльності ФК до середини 2011 року, а також про те, що у «Волині» можуть виникнути проблеми з участю в змаганнях. Буцімто чинний голова Волинської ОФФ Василь Столяр заперечує членство «Волині» в регіональній федерації, що є грубим порушенням футбольних законів, і це може призвести мало не до зняття команди зі змагань.
Завершуючи свою заяву, інвестор зажадав од дирекції ФК передати відповідні матеріали до правоохоронних органів для перевірки законності діяльності колишнього керівництва клубу.

Команда готується до «Динамо»

Коментар, який нам надала прес-служба луцького клубу, звівся до того, що оприлюднена заява є позицією не самого футбольного клубу, а інвестора. Сам же ФК узяв паузу та наразі не коментує ситуацію. Водночас життєдіяльність клубу та команди, за словами прес-служби, продовжується в тому ж ритмі що й раніше: колектив готується до матчу з київським «Динамо», друкуються й розповсюд­жуються квитки на календарну зустріч, а фінансових труднощів ані клуб, ані команда не відчувають.

Віталій Кварцяний: «Я промовчу»

Як розповів нам помічник Віталія Кварцяного, до якого ми звернулися з проханням висловити позицію щодо ситуації (віднедавна у Віталія Володимировича з’явився представник зі зв’язків із ЗМІ), фахівець поки що утримується від коментарів. «Віталій Володимирович переживає за свій колишній клуб, який йому не байдужий, а тому поки що не хоче щось говорити. Зрозумійте: він людина емоційна, тому дуже переживає, щоби на його почуттях ніхто не зіграв і неправильно трактував його слова. Та й нашкодити своєму колишньому клубові не хоче», — повідомив його помічник.

Експерт № 1: «Волинь» не знімуть

Як розповів нам експерт із футбольної юриспруденції, який побажав залишитися інкогніто, й справді є такі регламентні норми, за якими клуб не має права брати участі в будь-яких змаганнях, якщо він не є колективним членом регіональної федерації. «Однак такої ситуації не може бути в принципі», — розповів експерт. «Усі ці аспекти перевіряє Атестаційний комітет ФФУ, потім до змагань допускає організація, що їх проводить, — прем’єр-ліга. Пропустити клуб із такими порушеннями просто не могли», — переконаний юрист. «Та навіть якщо й припустити, що договору про колективне членство в обласній федерації немає, то футбольні інстанції в наказовому порядку лише змусять його оформити. Але питання про те, що «Волинь» у зв’язку з цим можуть зняти зі змагань або поставити під сумнів її попередні результати, це просто неможливо. «Волинь» — надто серйозна структура у вітчизняному футболі, щоби ставити питання проти неї таким кардинальним способом», — переконаний експерт.

У свою чергу, виконавчий директор Волинської ОФФ Ігор Безуглий у ексклюзивному коментарі нашому виданню відкинув усі звинувачення на адресу голови регіональної федерації Василя Столяра в тому, що нібито останній заперечує колективне членство «Волині» в обласній федерації. «У нас є лист на адресу ФФУ за підписом Василя Столяра про те, що теперішній клуб, на правах правонаступництва, є колективним членом обласної федерації. Нинішньому керівництву клубу треба лише подати письмову заяву про своє бажання», — сказав Безуглий.

Експерт № 2: «Вийти з гри красиво»

А ось один із футбольних функціонерів місцевого штибу (теж побажав залишитися інкогніто) розповів іншу версію того, що відбувається. «Нові інвестори, які прийшли в клуб, — люди не місцеві, а тимчасовий десант, нитки управління яким тягнуться, скажімо так, з берегів Дніпра. Зараз вони згортають свою діяльність, але хочуть, як кажуть, вийти з гри красиво. А звинувачення в усіх гріхах Василя Столяра — не більше, ніж прикриття й банальне, як кажуть, переведення стрілок, — сказав функціонер.
Дізнатися ж позицію Василя Столяра не вдалося — телефон чинного (де-юре) президента «Волині» не відповідав.

Оцените
Поделитесь
Прогнозы
Перейти ко всем прогнозам

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров