Олексій Гай: "На нас також щось тиснутиме…"

Олексій Гай: "На нас також щось тиснутиме…"

97
Олексій Гай: "На нас також щось тиснутиме…"
Фото - shakhtar.com

Універсальний гравець «Шахтаря» Олексій Гай завжди готовий забити супернику з Києва.

Олексію, часто трапляється, що ви не граєте, а потім вас випускають у матчі з «Барселоною» чи київським «Динамо». Готові до таких поворотів футбольної долі?

— Це — частина футболу, тож мені, як футболісту, треба бути готовим, аби будь-якої миті вийти й допомогти команді. А кого виставляти на матч — це вже прерогатива тренера.

Скажіть, як вам удається гідно налаштовуватися, навіть якщо немає ігрової практики?

— Знаходжу внутрішню мотивацію, підтримую ігровий запал. Головне — вірити в себе, й тоді все буде гаразд.

Ви багато зустрічей провели проти київського «Динамо». А яка з них найбільше запам’яталася?

— Усі матчі з «Динамо» можна згадувати окремо. Усі пам’ятні по-своєму й кожен має свою історію, родзинку та характер. Але якщо виокремлювати, то, звичайно, це — кубковий матч, в якому я відзначився. Пам’ятаєте, коли ми в Харкові у фіналі Кубка України перемогли? Ще низка матчів на «Донбас-Арені» запам’яталися.

Чи не стане матч із «Динамо» для вас з партнерами не надто важливим, адже «Шахтар» упевнено лідирує в чемпіонаті, досить успішно виступав у Лізі чемпіонів, є флагманом українського футболу?

— Не думаю. Так, ми піднялися на якийсь рівень, крокуємо до перемоги в Лізі чемпіонів, але це аж ніяк не позначається на нашому суперництві з «Динамо». Це — внутрішня кухня. Між нашими двома командами завжди проходять принципові зустрічі, незалежно від того, в якому ранзі перебуваємо.

Із приходом Олега Блохіна «Динамо» суттєво змінилося?

— Коли приходить новий тренер, завше щось змінюється. А в кращий чи гірший бік — покаже час. Але це справа киян, нам треба вирішувати свої питання.

— Хіба ви не дивилися матчі киян у єврокубках?

— Деякі вдалося переглянути. Було помітно, що Олег Блохін намагається прищепити нинішнім динамівцям дух, який був притаманний минулим поколінням.

«Динамо» жадає сатисфакції. У «Шахтарі» немає мандражу з цього приводу?

— У футболі вже немає такого поняття, як мандраж. Може бути легке хвилювання, але це нормально. Коли починається матч, воно проходить і ти повністю віддаєшся грі.

Даріо Срна вважає, що над динамівцями буде тяжіти результат…

— Знаєте, й на нас також щось тиснутиме, попри місце, на якому перебуваємо ми чи «Динамо». Це — принципові ігри, де кожен хоче перемогти.

Попри те, що всі 70 тисяч квитків на матч викуплені, багато хто вважає, що «Шахтарю» буде легше, адже він без п’яти хвилин чемпіон…

— Приємно, що буде хороша футбольна атмосфера. А за таких умов завжди хочеться перемогти.

Який рахунок хотіли би побачити на табло «Олімпійського» в Києві після фінального свистка?

— Переможний для нас.

Василь Кобін мені сказав, що був радий потрапити в «Шахтар» і чекає свого шансу. У нього ще 3,5 року контракту. Які перспективи у вас?

— Мій контракт закінчується влітку. Варіанти можливі будь-які. Поки нову угоду не пропонували.

В’ячеслав Шевчук в інтерв’ю «УФ» сказав, що навіть не знає, коли в нього закінчується контракт. І незабаром його запросили в офіс клубу для підписання нової угоди…

— Це — життя, в ньому все може статися. Я до всього готовий.

У підсумковому вигляді якби розставили в турнірній таблиці наші чотири провідні команди?

— Головне, що «Шахтар» перебуває на горі, щодо решти — байдуже. Для мене головне, щоб команди демонстрували змістовну гру. Шкода, що не завжди суддівство може підтримати той рівень, який показують колективи. Якщо позбудемося суддівської проблеми, нашому чемпіонату стане легше.

Олексію, скільки років ще готові виступати на високому рівні?

— Я не відчуваю віку. Футбольне поле показує, хто і в якому стані. Закінчувати з футболом не збираюся, навпаки, є ще що доводити, відчуваю в собі великий нереалізований потенціал. У моєму віці деякі футболісти лише починають (сміється).

Оцените
Поделитесь
Источник:

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров