Главная Украинские Favbet Лига "Ильичевец" - "Карпаты" 1:1. Нудно, але ефективно
^

"Ильичевец" - "Карпаты" 1:1. Нудно, але ефективно

894

"Ильичевец" - "Карпаты" 1:1. Нудно, але ефективно

Мариуполь. Стадион "Ильичевец". 5 600 зрителей
Главный арбитр: Сергей Лисенчук (Киев)
Ассистенты: Евгений Халамендик (Киев), Андрей Литвин (Киев)
"Ильичевец" - "Карпаты" 1:1
Голы: Таргамадзе 83 - Балажиц 30
"Ильичевец": Худжамов, Полянский, Фомин (Мандзюк 67), Чурко (Федотов 46), Ищенко, Емельянов (Тотовицкий 79), Ордец, Путивцев, Окриашвили, Бутко, Таргамадзе
Тренер: Николай Павлов
"Карпаты": Пидкивка, Федорчук, Гладкий, Зенёв (Васин 65), Бартулович, Балажиц, Пашаев (Мирошниченко 60), Ткачук, Голодюк (Страшкевич 89), Тищенко, Пластун
Тренер: Александр Севидов
Предупреждения: Таргамадзе 45, Путивцев 77 - Ткачук 35, Тищенко 54, Бартулович 89, Балажиц 90+2

"Ильичевец" - "Карпаты" 1:1. Нудно, але ефективно - изображение 1"Ильичевец" - "Карпаты" 1:1. Нудно, але ефективно - изображение 2

Перший матч четвертого туру проходив після оголошення рішення лозанського суду. Очевидно, не зовсім точне трактування або загальне нерозуміння ситуації, призвело до запитання – чи зможе в цьому поєдинку грати ключовий захисник господарів Микола Іщенко? Згодом таки з’ясувалося, що йому, а також іншим гравцям нічого не загрожує. Тож оборонець вийшов в основі у парі з Ордецем. По краях «Іллічівця» розташувалися Путівцев та Бутко, а місце у воротах зайняв Рустам Худжамов, який відновився від свого пошкодження. Нічого в «Іллічівця» не змінилося в опорній зоні – Ємел’янов та Полянський грали нижче, а трохи вище Окріашвілі, якому по краях допомагали Чурко та Таргамадзе. Фомін діяв на місці центрального форварда.

Щодо «Карпат», то з обойми вилетів Самсон Ґодвін, зате відновився Ярослав Мартинюк. Він, правда, весь матч просидів в запасі, як і Андрій Гітченко, що було досить несподіваним рішенням від Олександра Севідова. Досить прогнозовано на фланзі оборони опинився Ігор Тищенко, а в центрі захисту Ґреґор Балажіц. Натомість, Валерій Федорчук ніби ярмо з себе скинув, коли перейшов від оборони до півзахисту. Все ж видно було, що Федорчук та оборона це дві великі різниці. Ну, і ще одна зміна – на лівому фланзі грав Зеньов, але поки що сповна замінити Ксьонза він не може. Зрештою, як і Денис Васін. «Карпати» втратили свого провідного виконавця, але і Павла можна зрозуміти. Все ж у нього з’явилася нагода пограти в одній з найкращих команд України, дебютувати в Лізі Чемпіонів…

А щодо якості гри в Маріуполі, то до рівня Ліги Чемпіонів вона відверто не дотягувала. Це так, м’яко кажучи. П’ятниця шанувальників футболу точно не потішила якісною грою. Хто ж у цьому винен? «Карпати» з перших хвилин сіли на свою половину поля, одразу ж дали зрозуміти, що готові відбиватися. Все ж є різниця у тому, коли команда грає від оборони з перспективою на контратаки, а коли вона грає на оборону. От «Карпати», схоже, обрали саме другий варіант. І «зелено-білих» таки можна зрозуміти, адже для контратак необхідні швидкі вінгери чи форварди. При всій повазі, але ані Бартуловіч, ані Гладкий до таких не належать. Хорват – майстер флангового навісу чи передачі зі стандарту. Але на швидкості пройти опонента йому буде дуже важко. Те саме стосується і Гладкого. У повітрі поборотися – без проблем. М’яча корпусом прикрити – можна. Але швидкість – це не його коник. Натомість, Сергій Зеньов бере саме швидкістю. І саме тому Олександр Севідов поставив його в основу, щоб була бодай якась надія на контратаки. Проте естонець свої кращі якості не показав, і в центрі уваги перебував лічені рази.

Словом, приїхали «Карпати» в Маріуполь відточувати гру в обороні. І тут вже львів’ян можна похвалити – практично жодного разу, у позиційному плані вони не програли боротьби супернику. Коли можна було зіграти чисто – грали, коли треба було фолити – фолили. При нагоді страхували один одного. Власне, така гра для «Карпат», які останнім часом пропускали у свої ворота цілу торбу голів, була доволі неочікуваною. Так, для глядачів – це нудота. І лише для експертів, які характеризують гру в цілому, а не лише забиті і пропущені голи, гра «Карпат» стала інформацією для роздумів. Напевно, і сам Севідов мав би бути задоволеним – принаймні є бодай якісь результати його роботи. І з цим не посперечаєшся.

«Іллічівець» бився в оборону «Карпат» як тільки міг. Зважаючи на досить міцні бастіони, Фомін перебував у затінку, а на світло вийшов лише раз, коли пройшов Балажіца і пробив у ближній кут. Тут вже Підківка зіграв доволі впевнено і ліквідував загрозу. Більше на полі нападника «Іллічівця» видно не було, тож не дивно, що його замінив Мандзюк.

Зважаючи на таку ситуацію, «Іллічівець» перейшов на режим стандартів. Штрафні – це шанси для Полянського, коли пробити можна метрів з 30-и і для Таргамадзе, коли лінія карного перед самими очима. Врешті-решт, це й принесе команді нічию. Але перед тим довелося попітніти – «Карпати» несподівано забили і практично до кінця матчу тримати інтригу.

Забили «Карпати» завдяки помилці Худжамова, який необачно зіграв на виході та Фоміна, який не втримав Балажіца. Словенець спокійненько зрізав м’яча у ворота, після подачі з кутового. Гол був відверто несподіваним, але для «Карпат» не менш бажаним. Може й справді «зелено-білим» легше грати на виїзді (сказав би це хтось рік-два тому!), аніж удома. Справа в тому, що власні уболівальники нещадно критикують, навіть ображають гравців і тренерів. Звісно, це все не може не впливати на команду. Наприклад, стадіон «Україна» засвистів «зелено-білих» після поразки від «Арсенала», і це після того, що львівська команда завдала по воротах Боровика більше ніж 20 ударів! На жаль, зараз у Львові ситуація не найкраща, тож брати очки команді Севідова вдається лише на виїзді.

До перерви «Іллічівець» і моментів якісних не мав. Але й після того, як Федотов замінив Чурка нічого особливо не змінилося. «Карпати» і надалі захищалися – нудно, але ефективно. Проте два рази їм вдалося зробити гострі випади. Бартуловіч, який у цьому матчі, практично не був помітним, дуже грамотно увірвався до штрафного, відтиснув опонента і замість того, щоб пробити самому, віддав пас на вільного Гладкого. Що ж тут дивного? Дивно те, що якби Бартуловіч дивився за матчами «Карпат» у минулому сезоні, то він би і справді бив сам чи віддав би Гладкому передачу на голову. Бо вже вкотре досвідчений форвард унизу грає не кращим чином, неодноразово марнуючи ідеальні чи просто хороші моменти для своєї команди. У другому епізоді, не розібралися Худжамов та Ваасін, кожен по-своєму. Воротар невиправдано вийшов на хавбека, а той, замість акцентованого удару низом, вирішив перекинути кіпера і прогадав…

Така марнотратність не могла залишитися без покарання. Тищенко заробив для «Іллічівця» небезпечний стандарт, який фантастично реалізував Таргамадзе. Підківка тут навіть не поворухнувся, за що, схоже, отримав від своїх же гравців «кілька ласкавих» слів після матчу. Не важливо, що хлопцю 18 років. Якщо він захищає ворота першої команди, вік значення не має.

На цьому й порішили. «Іллічівець» заробив четверте очко, а Олександр Севідов привозить з рідної Донеччини чергову нічию.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме