FootBoom ⚽ Турниры Украинские Favbet Лига Павло Шкапенко: "Власні кадри треба берегти і цінувати "
^

Павло Шкапенко: "Власні кадри треба берегти і цінувати "

960
Павло Шкапенко: "Власні кадри треба берегти і цінувати "
Фото - sport-express.ua

Екс-гравець запорізького "Металурга" Павло Шкапенко розповів "УФ" про футбольну школу запорізького "Металурга".

— Запорізьку школу вважаю однією з найкращих в Україні, мабуть, чи не кращою, враховуючи, скільки випускників «Металурга» зараз грають в командах вищого та нижчих дивізіонів. Велика заслуга в цьому керівника школи Леоніда Ключика, тренера Юрія Маркіна, який був патріотом запорізького «Металурга» і зараз передає свій досвід молодому поколінню. Працюють у школі й інші вихователі, які понюхали пороху великого футболу.

Не хотів переходити на персоналії, але навіть київське «Динамо» звернулось до послуг не власних голкіперів, а вихованців запорізького клубу — Станіслава Богуша та Максима Коваля. Те, що у першого не все вийшло — інше питання. Але впевнений, Богуш ще покаже себе. На хорошому рахунку в «Чорноморці» Дмитро Безотосний, який працює пліч-о-пліч з колишнім тренером воротарів «Металурга» Андрієм Глущенком. На мій погляд, власні кадри треба берегти і цінувати.

Багато футболістів ще не встигли як слід пограти за «Металург», як уже опинилися в інших командах. Едуард Соболь тільки-но засвітився, як тут-таки перейшов у «Шахтар». Сергій Кривцов також обрав варіант з Донецьком, небагато погравши в Запоріжжі. Андрій Цуріков і Сергій Сидорчук тільки-но почали розправляти крила в «Металурзі», як їх покликали в «Динамо». Від «УФ» дізнався, що 18-річний Валерій Лучкевич, який виступав за команду 19-річних, лише кілька разів виходив на поле в складі молодіжної команди, а його вже переманив у свої ряди «Дніпро». Може, й добре, що хлопець перебрався в такий амбіційний клуб. Але, з іншого боку, якщо запорізька команда збирається покращувати свої результати, не можна так розкидатися власними футболістами. Негоже клубу, у якого стільки кваліфікованих вихованців, животіти на дні турнірної таблиці.

Відомо, що не залишаться в Запоріжжі Євген Опанасенко і Євген Пісоцький, які перейдуть в інші команди на правах вільних агентів. Як це можна пояснити? Недалекоглядністю керівництва? Не знаю. Раніше у «Металурга» часто мінялися керівники, але останнім часом у цьому питанні наче намітилася стабільність. Те саме хочеться бачити і стосовно команди, тренерського штабу. Прикро, що такі вихованці клубу, як Опанасенко і Пісоцький, будуть приносити користь не «Металургу».

Хотів би ще наголосити, що колишні футболісти запорізької команди не поспішають повертатися до рідної домівки. Так, Володимир Аржанов волів продовжити кар’єру не в «Металурзі», а в «Чорноморці». Звичайно, може, йому просто не пропонували повернутися. Але, на мій погляд, такий гравець, як Аржанов, який спроможний і сам забити, і партнерам асистувати, міг би допомогти «Металургу».

Пригадую моє покоління, гравців 1971–73 років народження, — Іллю Близнюка, Ігоря Лучкевича, Сергія Ключика, Олексія Антюхіна, того ж Юрія Маркіна. І тоді, і зараз запорізька школа була вельми плодовитою. Сподіваюся, так буде і надалі.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме

Статьи

Все статьи
Лента новостей
23 апреля
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения