FootBoom ⚽ Украинские Футзал Футзал. Хорватія - Україна 3:2. Перша поразка

Футзал. Хорватія - Україна 3:2. Перша поразка

Голи: Сутон (2), Єловчич (35), Перич (38) — Педяш (9), Малишко (19).

Хорватія: Лукетін — Матошевич, Єловчич, Перич, Сутон — Прімич, Чекот, Юрліна, Канюх, Кустура, Марінович, Гудасич, Хорват, Секулич.

Україна: Ципун — Микола Грицина, Корсун, Шотурма, Зварич — Сухов, Малишко, Єрьомін, Микитюк, Михайло Грицина, Журба, Фаренюк, Педяш, Кузь.

Попереджений: Перич (28).

Збірна України з футзалу провела другий поєдинок групового раунду кваліфікації Євро-2022, в якому на виїзді поступилася команді Хорватії.

У першому поєдинку відбору синьо-жовті на виїзді обіграли Албанію з рахунком 10:3. Тепер же на підопічних Олександра Косенка чекали два поспіль поєдинки з Хорватією. Перший із них українці проводили в Осієку, куди прибули вчора.

Як говорив напередодні головний тренер нашої збірної, суперники у сьогоднішній грі добре знають один одного. Так, команди уже зустрічалися у відборі на Євро-2018 та провели чотири спаринги у 2019 році.

Уже на другій хвилині зустрічі хорвати відкрили рахунок — Сутон після передачі Єловчича пробив Ципуна. Пізніше господарі паркету завдали ще кількох ударів у площину воріт збірної України. Незабаром ініціатива перейшла до синьо-жовтих. Спершу Зварич не обіграв голкіпера при виході сам на сам, пізніше Микола Грицина з допомогою рикошету влучив у стійку. У підсумку такого тиску на дев’ятій хвилині Педяш влучним дальнім ударом після передачі з ауту від Журби зрівняв рахунок.

Надалі на паркеті йшла гра на рівних, хоча моментами хорвати притискали. Так, на 17-й хвилині м’яч після удару Юрліни влучив у стійку воріт Ципуна. Проте кінцівка першого тайму все ж залишилася за нашою збірною — на перерву гості пішли з перевагою в рахунку. На 19-й хвилині відзначився Малишко, який скористався класним пасом Журби та помилкою Лукетіна на виході.

Другий тайм вийшов небагатим на моменти, насамперед для українців. Можна відзначити небезпечний постріл Єрьоміна на 25-й хвилині. Певний проміжок часу гості не створювали гостроти біля чужих воріт, тоді як хорвати турбували Ципуна. В одному з епізодів Марінович пробив поруч зі стійкою після виходу сам на сам.

На 34-й хвилині Фаренюк із хорошої позиції не зміг переграти Лукетіна. А незабаром балканці зрівняли рахунок: Перич розібрався з захисниками і віддав на залишеного наодинці Єловчича, який моментом скористався. На жаль, на останніх хвилинах зустрічі гості пропустили втретє — простріл Євловича на дальню стійку замкнув Перич.

Синьо-жовтим не вдалося бодай зрівняти рахунок, хоча на останніх хвилинах у грі в п’ять польових вони й завдали кількох небезпечних ударів. Тож збірна України зазнала першої поразки у відборі на чемпіонат Європи. Домашній матч нашої команди проти Хорватії відбудеться 7 березня в запорізькому Палаці спорту "Юність" (початок — о 19.00).

0

У груповому раунді 32 команди (16 учасників еліт-раунду кваліфікації ЧС-2020, дев'ять переможців груп відбірного раунду й сім переможців стикових матчів) розбиті на вісім груп по чотири команди. Уперше в історії турніру команди на цій стадії гратимуть проти опонентів удома й на виїзді, провівши проти кожного суперника по групі по два поєдинки. Вісім переможців груп і шість кращих володарів других місць приєднаються до Нідерландів у фінальній стадії. Два володарі других місць, які не пробилися до фінального турніру напряму, зіграють у плей-офф.

Стикові матчі кваліфікації: 14—17 листопада 2021 року.

Жеребкування фінального турніру: кінець 2021 року.

Фінальний турнір: 9 cічня — 6 лютого 2022 року (Амстердам і Гронінген, Нідерланди).