Сергій Єсін: "Відставка? - Та ні, мені було запропоновано й далі працювати з командою"
^

Сергій Єсін: "Відставка? - Та ні, мені було запропоновано й далі працювати з командою"

521
Сергій Єсін: "Відставка? - Та ні, мені було запропоновано й далі працювати з командою"

Старт "Геліоса" нинішнього чемпіонату вийшов найгіршим за останні роки. На початку сезону навіть у найстрашніших думках ніхто й подумати не міг, що після стартових семи турів команда опиниться на останньому місці в турнірній таб­лиці. Але це так, отож гірким для харків’ян є сьогодення. Особливо драматичними були останні три гри "Геліоса", в яких він поступився, пропустивши дев’ять м’ячів. Після останнього матчу в Миколаєві головний тренер команди Сергій Єсін вирішив піти у відставку, бо далі не було сил миритися з таким становищем.

"Сьогодні "Миколаєву" ми дозволили на полі дуже багато. Такого не повинно бути. Більше не хочу випробовувати терпіння керівництва клубу й подаю у відставку", - із сумом промовив тоді Єсін.

У народі є одне гарне прислів’я про те, що всі негаразди добре лікує час. Це, зокрема, про ситуацію з Єсіним і про "Геліос" - загалом. Після гри в Миколаєві Сергій Олександрович разом із керівниками клубу вирішили взяти коротку паузу, щоби ще раз усе обміркувати. У понеділок обидві сторони зустрілися та обговорили нинішню ситуацію в команді та шляхи подолання кризи. Підсумком зустрічі стало те, що керівництво "Геліоса" надало черговий карт-бланш головному тренеру, тож він, як і раніше, продовжуватиме працювати з командою. Кореспондент "УФ" зателефонував Сергієві Єсіну, щоби він прокоментував останні події та поділився планами виходу команди з турнірного піке.

- Відставка? - Та ні, - узяв слово Сергій Єсін. - У понеділок увечері мав розмову з керівниками "Геліоса", тож ще раз обговорювали всі питання, відтак мені було запропоновано й далі працювати з командою. Отож на цих подіях прошу поставити крапку.

- Під час нашої останньої бесіди напередодні матчу з "Буковиною" ви зазначили, що команді потрібен час, адже до "Геліоса" прийшло багато нових виконавців. Але…

- А що "але"? На запитання, чому опинилися в такій ситуації, зразу відповісти складно. Так, у грі з "Буковиною" домоглися, вважаю, цілком прийнятного для нас нічийного результату, адже грали в гостях. Згодом удома у складному матчі переграли чернігівську "Десну". Так, можливо, десь і не було тієї гри, яку хотіли бачити, та очки свої взяли. Але потім поступилися в трьох матчах, і тут уже є цілий комплекс питань.

- Якщо команда впродовж семи турів так і не заграла, то, можливо, влітку були прорахунки у селекції?

- Про селекцію не хотів би говорити, недопрацювання слід шукати насамперед у своїй роботі, а не збоку. Не слід шукати помилки в людях, тому селекція тут ні до чого. Як на мене, то, можливо, десь були прорахунки тренерського штабу. А в тому, що команда так і не заграла, то винні як ми, так і гравці. Не думаю, що зараз над ними повинен висіти психологічний тягар. У подальшому вони повинні виходити на поле, грати й, попри все, терпіти. До того ж, до такої турнірної ситуації призвели не тільки наші прорахунки, чи те, що десь гравці недопрацювали. Ви ж подивіться з ким ми грали? Перша гра була із "Сумами", які доб­ре вкомплектовані та мають досить амбітні завдання. А потім уже були матчі зі "Сталлю", "Буковиною", "Олександрією", "Зіркою", "Миколаєвом"… Це команди, які перед сезоном озвучили завдання бути щонайменше в першій п’ятірці…

- А що сталося в "Миколаєві"?

- Невдачі, з якими зіштовхнулися, стали несподіваними для нас. На хлопців вони лягли психологічним тягарем. Перед матчем збиралися, говорили що та як робити, розібрали тактичну побудову миколаївців. Але на ділі нічого не зуміли вдіяти. Але що зараз говорити? У подальшому працюватимемо з потрійною енергією.

- Перед матчем у Миколаєві ви припинили співпрацю з нападником Віктором Расковим, який до цього регулярно виходив на поле, взагалі за останні два сезони зіграв майже 70 матчів, у яких забив 20 м’ячів. Також "Геліос" припинив співпрацю з півзахисником Євгеном Піциком. Вас не задовольнив їхній фізичний стан, щось інше?

- Є такий термін: внутрішні справи клубу. Саме під це підпали відрахування Піцика та Раскова. Не хотів би далі це розвивати.

- Керівники клубу вам видали черговий кредит довіри. Чи надалі щось змінюватимете в тренувальному процесі, чи, можливо, будете кадрово зміцнювати колектив?

- Безумовно, робитимемо корективи. Незабаром у нас у ігровому циклі буде двотижнева пауза, тож працюватимемо з гравцями як фізично, так і тактично. Під час паузи нам слід добре підтягнути кондиції.

- Недавно президент "Геліоса" Олександр Гельштейн звернувся до куратора суддівського корпусу пана Колліни з приводу ганебного суддівства. Що він відповів?

- Наскільки мені відомо, ніякої відповіді ніхто не отримав. Не знаю, можливо, нам хтось і щось пояснить, адже недарма в народі суддів називають закритим клубом. Командам прем’єр-ліги хоч якось ситуацію пояснюють, а нам? Клуб відреагував, а далі чекаємо. А що стосується суддівства, то вже не ми, а фахівці, які свого часу мали відношення до арбітражу, зробили висновки. На їхню думку, в деяких матчах нас просто засудили. Ви ж бачили моменти в іграх із "Сумами" та "Буковиною". Там суддівські помилки безпосередньо вплинули на результати матчів. Але що про це говорити? Приміром, після матчу з "Полтавою" наставник "Сталі" Вадим Плотников різко висловився з приводу арбітражу. Це просто був крик душі. І це при тому, що його команда перебуває серед лідерів! Що вже казати про нас? Та й у цілому ви мені знайдіть в Україні тренера, якого би задовольнив нинішній рівень суддівства.

- На останній зустрічі з керівництвом чи поставили вам конкретні завдання на сезон?

- У нинішніх обставинах завдання одне - якомога швидше вийти із цієї тяжкої ситуації. А конкретно ніяких завдань перед нами ніхто ще не ставив.

- Як готуватиметеся до матчу з "Нафтовиком"?

- Нічого особливо не буде, готуватимемося за звичною схемою. Усі й так розуміють, що зараз у команді має бути стовідсоткова концент­рація. Та й що можна кардинально змінити в тижневому циклі? Єдине, що нас турбує, це морально-психологічний стан гравців. Слід, аби вони виходили на поле й не думали ні про що, крім, власне, гри.

- Травмованих багато?

- Так, адже футбол - не балет. Ще перед "Миколаєвом" у нас "вилетіли" зразу троє виконавців. Залишилися без центрального півоборонця та одного з крайніх захисників. Одному лікарі зашивали голову, іншому - ногу. Ще в матчу із "Зіркою" травми зазнав Андрій Кандауров. Він лікується й досі. Так що проблем у нас, на жаль, поки що вистача.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме
Лента новостей
17 ноября