Главная Украинские Первая лига Володимир Лашкул: "Ми не дали "Черкащині" припинити участь у чемпіонаті першої ліги посеред сезону"
^

Володимир Лашкул: "Ми не дали "Черкащині" припинити участь у чемпіонаті першої ліги посеред сезону"

644
Володимир Лашкул: "Ми не дали "Черкащині" припинити участь у чемпіонаті першої ліги посеред сезону"
Фото - ФК "Черкасский Днепр"

Володимир Лашкул, який напередодні Нового року був обраний почесним президентом оновленого футбольно-футзального клубу "Зоря-Академія" ОТГ Білозір’я", та вирішив припинити опікуватися командою "Черкащина", розповів про подальшу долю команди першої ліги.

– Враховуючи ситуацію в футбольному клубі "Черкащина", і особливо те, що його команда першої ліги виявилася нікому не потрібною ні в місті Черкаси, ні в області, а спортивний актив, організатори і вболівальники футболу, виборці ОТГ Білозір’я продовжують здійснювати заходи щодо розвитку в регіоні футболу і футзалу, такий крок цілком закономірний, – зазначив Володимир Лашкул. - Ключове рішення полягало в тому, що враховуючи одну з чинних постанов Кабінету Міністрів України, подальше управління товариством передане найбільш авторитетному засновнику: ГС "Федерація футболу Черкаської області".

– Була інформація, що футболістам затримувалася виплата заробітної плати. Це питання вже вирішене?

– Я не байдужий до долі футболістів та працівників клубу як і черкаського футболу в цілому. Тому перше, що було досягнуто – це ми не дали команді "Черкащина" припинити участь у Чемпіонаті України серед команд Першої ліги посеред сезону. Зробили все спільно з футболістами і адміністрацією клубу, домовилися перетерпіти цей важкий період і зробили все, щоб команда дограла матчі осінньої частини чемпіонату.

Читайте также: Юрий Сак войдет в штаб "Горняка-Спорт"

У листопаді я особисто надав фінансову допомогу товариству в сумі 600 тисяч гривень для того, щоб його адміністрація розрахувалася з боргами і виплатила податки, а потім і заробітну плату за вересень, жовтень та листопад минулого року.

– Володимире Григоровичу, свого часу в Черкаській області титулований аматорський колектив Білозір’я мав назву "Зоря". Повернення до цієї назви на часі?

– Це не моя забаганка. Жителі, виборці, і, особливо вболівальники футболу і ветерани футболу Білозір’я та сусідніх сіл написали петицію до голови ОТГ Білозір’я Мицука, в якій нагадали про футбольну команду "Зоря", котра в період з 2010 по 2014 рр. була триразовим чемпіоном, та чотириразовим володарем Кубка Черкащини. А в 2013 році разом із командою селища Петрове (зараз ця команда має назву "Інгулець" і є претендентом на вихід до УПЛ) грала у фінальному турнірі чемпіонату України серед аматорських команд і стала срібним призером.

Так от, білозірці дуже сумують з приводу того, що команда "Зоря" припинила своє існування. Це сталося тому, що я піддався на умовляння керівників Черкаської області і з 5 листопада 2013 року почав підставляти плече професіональному футбольному клубу міста Черкаси ("Славутич", "Черкаський Дніпро", "Черкащина"). Тепер я маю намір віддати цей "борг" односельцям. До речі, складно сказати, наскільки тоді вибір щодо Черкас був виправданим. Але мене зрозуміють ті, хто добре знав тодішніх керівників Черкаської області.

Читайте также: Приміщення на ОСК "Металіст" та тренувальну базу у Високому повернули у власність держави

Це вже історія. А сьогодення – це те, що 19 грудня 2019 року загальні збори Громадської організації ФК "Черкащина-Академія" прийняли рішення про зміну назви клубу на Футбольно-футзальний клуб "Зоря-Академія" ОТГ Білозір’я". А я прийняв пропозицію учасників клубу щодо обрання мене почесним президентом.

– Якою буде доля ОПФК "Черкащина"?

– Враховуючи нинішню політичну ситуацію в країні, для ОПФК "Черкащина" буде достатньо виконати історичну місію – зберегти професіональну команду у Першій лізі, щоб побудувати фундамент для створення піраміди аматорського і професіонального футболу в Черкаській області.

Потрібно всім об’єднатися метою — підняти "Черкащину" з дна турнірної таблиці. Звісно, це непросте завдання, але, враховуючи всі наявні умови у Черкасах, — все можливо. На Черкащині є віддані вболівальники, розвивається малий та середній бізнес, багато підприємців і чиновників у минулому вже добре підготувалися до роботи в умовах впровадження ринку землі. Треба надіятися на їх бажання інвестувати кошти в тому числі й на розвиток соціальної сфери.

– Якою є реакція місцевої влади?

– Я вже давно прогнозував проблеми, які чекають "Черкащину", і бачив, і відчував як команда не дає спокійно жити деяким функціонерам футболу та й чиновникам. Тому ще 11 липня 2019 року корпорація "Міжнародне фізкультурно-спортивне об’єднання "Черкаський Дніпро", яка тоді ще була в статусі засновника і основного інвестора клубу, звернулася до міського голови Черкас Анатолія Бондаренка і заступника голови Черкаської обласної ради Валентина Тарасенка зі спеціальним листом та пропозиціями. Позиція міської ради, викладена у листі-відповіді за підписом заступника міського голови І.Коломойця, є обнадійливою. З його урахуванням зараз можливо реалізовувати концепцію збереження команди Першої ліги.

– По завершенні сезону вісім футболістів залишили розташування команди. Будуватимете команду навколо молодих черкаських футболістів?

– Команду залишили футболісти, які не є черкащанами. Для яких ми орендували квартири в Черкасах, і забезпечували проживання не тільки футболістам, а й членам їх сімей. Це доволі витратна справа, яка тягарем лягає на бюджет клубу. Тому, безумовно, будувати команду потрібно з молодих черкаських футболістів: із МСК "Дніпро" та вихованців дитячих спортивних шкіл, повертати до команди черкащан. Але це вже справа керуючого засновника клубу – громадської спілки "Федерація футболу Черкаської області" та її партнерів.

Оцените
Поделитесь
Источник: черкащина.com

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме