Директор "Кременя" Андрій Недяк: "80 000 гривень за гру виставив "Гірник-Спорт"
^

Директор "Кременя" Андрій Недяк: "80 000 гривень за гру виставив "Гірник-Спорт"

725

Директор "Кременя" Андрій Недяк: "80 000 гривень за гру виставив "Гірник-Спорт"
Фото - "Кремень"

Директор міського футбольного клубу "Кремінь" Андрій Недяк розповів прес-службі, чому команда проводить свої домашні ігри на виїзді та відповів на питання, скільки сусідній "Гірник-Спорт" виставив ціну за оренду стадіону "Юність".

- Після виходу інформації, що "Кремінь" гратиме домашню гру у Полтаві, виник ажіотаж. У вболівальників з’явилося багато питань, чому не граємо у Горішніх Плавнях. Й, звичайно, необхідно давати відповіді, адже у засобах масової інформації та фейсбуці з'являється багато неправдивої інформації, - зазначив Андрій Дмитрович.

Про перемовини щодо штучного покриття на "Кремінь-Арені"

"Кремінь" свої ігри проводить на виїзді через заміну покриття на "Кремінь-Арені". Я й сам бачив, що необхідно змінювати покриття. Минулого року, я спілкувався з губернатором Полтавщини, на той час Валерієм Головком, про те, щоб Кременчуку виділили одне з двох штучних полів у 2019 році. Одне з них йшло Полтаві, а інше було під питанням. Добре, що у нас є такі депутати Полтавської облради, як Олег Сазонов та Олександр Алексюк, які переконали Головка, що друге поле потрібно Кременчуку.

Перед гравцями знову поставили завдання, що необхідно виходити у Першу лігу. Все йшло своїм темпом. Тендер мав пройти у квітні місяці й по всім підрахункам у червні мали змінювати покриття. Ми мали бути готові до сезону, щоб приймати команди у себе вдома. Проте вийшов форс-мажор. В області не змогли розібратися де мають постелити покриття, яке виділяли для Полтави. Розділити два поля на різні тендери для Кременчука та Полтави - не було змоги. Так вийшло, що поки в області вирішували питання з місцем, вже пройшло багато часу.

Читайте также: Первая лига. 3-й тур. Камбэк "Волыни"

Зараз завершується тендер й протягом найближчого часу буде оголошений переможець. Я консультувався зі спеціалістами з Харкова, за хороших погодних умов поле мають перестелити протягом місяця.

Охочих перестелити поле на "Кремінь-Арені" за 6-7 мільйонів гривень немає, тому вихід був один - грати на виїзді.

"Гірник-Спорт" виставив непідйомну суму за оренду

- Як для команди так і вболівальників найкращим варіантом був стадіон "Юність" у Горішніх Плавнях. Але тут у нас не вийшло знайти спільної мови з керівництвом "Гірник-Спорту".

На словах нас запевняють в абсолютно дружніх відносинах, а на ділі виходить так, як виходить.

До виборів у Верховну Раду була домовленість з Геннадієм Михайловичем Музикою, який пообіцяв допомогти, щоб "Кремінь" грав у Горішніх Плавнях майже безкоштовно, ГЗК (гірничо-збагачувальний комбінат. - Ред.) основний спонсор "гірників" компенсує витрати. Проте після виборів картина дзеркально змінилася й перед "Кременем" вже озвучили непідйомну цифру - 80 000 гривень за гру.

- Я звернувся до Віктора Вікторовича Лотоуса (голова правління ВАТ "Полтавський ГЗК". - Ред.), який пішов нам на зустріч й домовився з "Гірник-Спортом", щоб хоча б на серпень "Кремінь" провів свої домашні ігри у Горішніх Плавнях. Після спілкування з ним до мене передзвонив Петро Матвійович Каплун й сказав, що вони й самі вирішили надати "Кременю" поле.

Далі ми зіграли одну гру у Горішніх Плавнях, де перемогли. На стадіон, попри гру в Горішніх Плавнях, команду приїхали підтримати багато вболівальників. Я і команда дуже вдячні їм за підтримку. А далі почалась підготовка до наступної гри.

Як вболівальники Горішніх Плавнів перенесли гру на п'ятницю

- До нас звернулися вболівальники "Гірник-Спорту" з проханням перенести гру з "Кременем" з суботи на п'ятницю, щоб вони встигли поїхати на гру "Ворскли" у Полтаву. Ми пішли на зустріч. А коли підійшло питання до стадіону, знову нам виставили суму в розмірі вже 60 000 гривень. Петра Матвійовича не було в місті, він поїхав за кордон на лікування. А бухгалтер клубу "Гірник-Спорту" Ніна Іванівна озвучила нові умови. Я перепитав чи остаточна ця цифра? Вона відповіла, що так.

"Гірник-Спорту" пропонували провести домашню гру

- Минулого року була проблема у полтавської "Ворскли" коли вони повинні були грати у єврокубках. Для того щоб зберегти й підготувати поле в Полтаві домашню гру, яка повинна була бути зі "Львовом" провели на виїзді. Тоді було прийнято рішення, щоб домашня гра "Ворскли" вважалася домашньою грою "Львова".

Щоб не їхати у Полтаву з відповідним листом звернулися до "Гірник-Спорту", щоб ця гра вважалася домашньою грою "Гірник-Спорту", а гру 19 туру - домашньою для "Кременя". Тим паче гра відбудеться 23 листопада ймовірно, що в цей час буде по коліна снігу і я сам собі набираю клопоту.

- Звертаємося до Вас з проханням внести зімни в календар Чемпіонату України з футболу серед команд І ліги сезону 2019-2020 рр, а саме: приймаючою стороною (господарями) матчу 4 туру між командами ФК "Кремінь" та ФК "Гірник-Спорт" (16.08.19) встановити ФК "Гірник-Спорт". Приймаючою стороною (господарями) наступного матчу між цими командами 23.11.19 р. встановити ФК "Кремінь".

Дане прохання пов'язане проведенням реконструкції поля ФК "Кремінь", яке планують завершити в першій половині осені 2019 р. - йдеться у листі від "Кременя" до ПФЛ та клубу "Гірник-Спорт".

Директор

- Від "Гірник-Спорту" надійшов лист, що вони відмовляються від цієї пропозиції. В листі вони вказали, що при перенесенні гри отримають 4 виїзні гри у місяці, але ж вони вдома приймали б "Чорноморець" і "Кремінь", які 4 виїзні гри? - зауважив Недяк.

- Громадська організація "Футбольний клуб "Гірник-спорт" щодо листа №222 від Комунального закладу фізичної культури і спорту "Міський футбольний клуб "Кремінь" доповідає Вам про неможливість виконати прохання МФК "Кремінь" у зв'язку з тим, що календар Всеукраїнських змагань з футболу серед команд Першої ліги сезону 2019/2020 складено так, що при переносі гри наш клуб отримує чотири виїзні гри на місяць, - йдеться у відповіді "Гірник-Спорту" до президента ПФЛ та директора МФК "Кремінь".

Директор

Тому нам довелося домовлятися з ФК "Полтава". Всі умови оренди й обслуговування коштують 15 тисяч гривень.

Я розумію відношення керівництва "Гірник-Спорту" до "Кременя", але незрозуміло їх відношення до своїх вболівальників.

Багато людей цікавляться цією ситуацією. До мене звернувся Петро Григорович Скрильник, який працює у структурі "Гірник-Спорту", запропонував допомогти й домовитися з керівництвом "Гірник-Спорту" провести матч у Горішніх Плавнях. Я йому відповів, що на даний момент ми вже не можемо перенести гру, адже задіяно все, щоб провести гру у Полтаві: договори з орендою, поліцією. Якщо ми зараз погодимося грати у Горішніх Плавнях, а вони потім знову відмовляться нас приймати, у нас не буде стадіону де провести ігри. Ми ж не можемо зараз відмовитися від Полтави, а потім у разі відмови Горішніх Плавнів знову звертатися до полтавців. Я Петру Григоровичу порадив, якщо у нього є можливість поговорити й домовитися, проводити подальші домашні ігри у Горішніх Плавнях.

Стадіон є проблемою для нашого вболівальника, який втрачає можливість підтримати команду та побачити гру "Кременя", який зараз показує хороші результати. Але оскільки виник такий форс-мажор, давайте трохи зачекаємо. Такі ситуації виникають у всіх команд. Давайте, наприклад, візьмемо клуб "Полісся" Житомир, який другий сезон через реконструкцію стадіону грає у Новгород-Волинському на відстані майже 100 км. Хоча в них є хороші фінансові можливості й хочуть у Першу лігу. Або візьмемо "Десну" Чернігів, яка зараз грає у Прем'єр-лізі, але на своєму стадіоні вони розпочали грати лише рік назад, до цього приймали ігри у Києві.

Читайте также: Ефективний "Чорноморець". Говорять цифри: Wyscout – про другий тур Першої ліги

Щодо фінансування команди "Кремінь"

- До виборів ми нікого не поливали брудом й не піарили. Зараз можемо говорити про тих, хто підтримує нас. Нас підтримує кременчуцький бюджет в особі мера Віталія Малецького та міських депутатів, яким дуже вдячні. Якби міська влада не хотіла фінансувати, а вони мають на це всі юридичні права, то професійної команди майстрів в нашій структурі не було б.

Єдиний хто нам підставив плече, це народний депутат Юрій Шаповалов, який допомагає з фінансування від спонсорів, на даний час співпрацюємо "Мало-Кохнівським кар'єром". Команді також багато років допомагає Ірина Дроздова "Кременчуцький м'ясокомбінат".

Після деяких статей в пресі, хочу звернутися до ЗМІ, щоб перестали за рахунок спорту вирішувати політичні питання. Спорт - поза політикою. Не маніпулюйте цим.

Про стадіон "Політехнік"

- До мене звернувся колишній керівник Санепідемслужби Віктор Акімов, який зараз готує запит щодо занедбаного стану центральної арени Кременчука стадіону "Політехнік".

Шляхи вирішення фінансування спорту в Україні

- Вихід з ситуації фінансування та підтримки не лише футболу, а й спорту в Україні - це меценатство. Тоді ще Федерація футболу України (зараз Українська асоціація футболу. - Ред.) та Професіональна футбольна ліга підготували законопроєкт "Про меценатство", його вніс у Верховну Раду депутат та президент футбольного клубу "Дніпро-1" Береза. Законопроєкт полягає в тому, що підприємства, які платять податки могли спокійно виділити кошти на ті види спорту, які їм подобаються: волейбол, баскетбол, футбол, шахи... Таким чином була б підтримка й розвиток спорту в Україні.

Читайте также: Первая лига. 2-й тур. Львовские единички

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме