Артур Западня: "Мене просто вигнали зі "Львова", зазначивши, що їде "другий Тайсон" на мою позицію"
^

Артур Западня: "Мене просто вигнали зі "Львова", зазначивши, що їде "другий Тайсон" на мою позицію"

1148
Артур Западня: "Мене просто вигнали зі "Львова", зазначивши, що їде "другий Тайсон" на мою позицію"
Фото - Михаил Козелко, FootBoom

Новачок луцької "Волині" Артур Западня в інтерв'ю прес-службі ПФЛ розповів про конкуренцію на своїй позиції, повернення до Луцька через 15 років і перспективи "Волині" підвищитися в класі вже цього сезону.

- Артуре, як відбулося ваше запрошення до команди? Це ваше особисте рішення чи агент порадив?

- Керівництво мого попереднього клубу ФК "Львів" не бачило мене гравцем основного складу, адже було обрано бразильський вектор розвитку. Ба більше, мене просто вигнали з клубу, зазначивши, що до Львова їде "другий Тайсон" на мою позицію.

Зі мною зв'язалися представники луцького клубу і я погодився на їхню пропозицію. Андрій Тлумак хотів, щоб я перейшов до його команди. Для мене важливо отримувати ігрову практику та зростати у професіональному плані, тому радий приїхати до Луцька. Зроблю все, щоб допомогти команді вирішити турнірні завдання.

- Ви народилися на Дніпровщині, але в ДЮФЛУ грали саме за "Волинь". Яким чином опинилися у Луцьку?

- Мій дитячий тренер Дулінов Павло Васильович привіз мене до Луцька, де я й провів певний час у футболці "Волині". Тому повернутися до цього міста через 15 років приємно.

- Перейшовши до "Волині", втратили у фінансовому плані? Напевно, зарплата у Прем'єр-Лізі була точно більшою...

Читайте также: "Волынь" усилилась игроками "Львова" Западней и Волошиновичем

- Для мене футбольна складова виходить на перший план. Фінанси — другорядне питання. Головне, що тренерський штаб луцького клубу хотів мене бачити у своїй команді. Від гравців "Волині" знав, що в команді хороший мікроклімат, всі досить дружні. Для мене це дуже важливо. У луцькому клубі створюються всі умови для професіонального зростання футболістів. Хочу закріпитися у основному складі та допомогти команді вирішити поставлене на сезон завдання. Приємно, що був вільний 43-й номер, гратиму під тим же, що і у "Львові".

- Кого з луцького колективу знали особисто? Як проходять ваші перші тренування?

- З "Волині" знаю приблизно дев'ять гравців, з якими разом грали у "Вересі", ФК "Львів". Добре спілкуємося з Козьбаном, Сімініним, Непляхом, Петьком, Когутом, Волошиновичем, з яким ми перейшли разом. Проблем з адаптацією у мене не виникло. У всіх футболістів лише позитивні відгуки від роботи з Андрієм Тлумаком.

Зараз у нас тільки розпочалися підготовчі збори. Працюємо в тренажерному залі, виконуємо великий обсяг бігової роботи, займаємося фітнесом. На першому зборі закладаємо фундамент функціональної підготовки. Знаю, що тренувальний процес у Андрія Богдановича досить інтенсивний.

Читайте также: Артур Западня: "Волинь" - це дуже амбіційний проект"

- На яку позицію вас награє тренерський штаб, адже у півзахисті "Волині" грають досвідчені та кваліфіковані виконавці, такі як Кожанов, Бартулович, а відтепер і Волошинович?

- Андрій Богданович говорив, що хоче мене спробувати на позиції лівого півзахисника. Я універсальний гравець, можу зіграти на різних позиціях. Де буду потрібен тренерському штабу, там і зіграю. Головне, щоб своїми діями зміг допомогти команді.

- Тлумак зазначив, що ви не запитували перед переходом, чи вдасться чи не вдасться виконати завдання. Попри зняття перед Новим роком турнірних очок з луцького клубу, ви впевнені в успіху "Волині"?

- На 100% ні в чому не можна бути впевненим, але докладемо максимум зусиль для того, щоб підвищитися у класі. Головне, намагатися перемогти у кожному матчі і не думати наперед. Час все розставить на свої місця. Якщо всі клуби працюватимуть так як "Волинь", то наш футбол зможе вийти на якісно новий рівень. Дійсно, зняття шести залікових пунктів ускладнює завдання, але, на жаль, не можемо вплинути на цю ситуацію.

- Аналізували календар весняної частини сезону для "Волині"? Як взагалі оціните рівень змагань у Першій лізі?

- Кожна гра буде досить складною, адже у Першій лізі зараз багато конкурентоспроможних команд. Кожен може перемогти кожного, цим і цікавий чемпіонат. Для нас важливо, налаштовуватися максимально на кожного суперника, не дивлячись на місце у турнірній таблиці. Коли грав за ФК "Львів", слідкував за змаганнями у Першій лізі, адже у мене багато друзів тут грають. Не можу сказати, що СК "Дніпро-1", "Металіст 1925", "Колос", "Інгулець", "Волинь" за рівнем гри суттєво поступаються командам з Прем'єр-Ліги.

Вважаю, що весняна частина сезону у Першій лізі подарує всім уболівальникам неймовірну інтригу та багато цікавих матчів. За перші три місця буде запекла боротьба і продовжуватиметься до останнього туру. Команди з низин турнірної таблиці змінили тренерів, а отже можуть замахнутися на якісні результати навесні, посилюються гарними футболістами. У цьому плані заключні матчі Першої ліги будуть цікавішими навіть за фінішну пряму в УПЛ.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме