Ігор Ушарук: "Десна" заслужила бути в УПЛ, і ми це доведемо"
^

Ігор Ушарук: "Десна" заслужила бути в УПЛ, і ми це доведемо"

1276
Ігор Ушарук: "Десна" заслужила бути в УПЛ, і ми це доведемо"

Відкрите звернення виконавчого директора клубу Ігоря Ушарука:

“9 червня 2010 Дисциплінарний комітет ПФЛ України прийняв рішення про зняття Десни зі змагань і виключення її зі складу ПФЛ – клуб фактично було знищено і Чернігів міг залишитися без професійного клубу. Лише завдяки ініціативі місцевої влади та групи інвесторів на чолі з нинішнім президентом Десни клуб було збережено – нам вдалося в авральному порядку заявити команду для участі в змаганнях Другої ліги та зберегти в місті професійний футбол. Фактично це і було початком моєї роботи в клубі.

На не перші офіційні матчі нам вдалося заявити лише 14 гравців. Чи міг я тоді подумати, що через вісім років Десна зможе вийти до елітного дивізіону? В 2012 році в клуб прийшов Олександр Рябоконь, а вже в наступному сезоні вивів команд до Першої ліги, думаю не варто нагадувати, яке це було свято для міста.

В наступних сезонах ми два роки поспіль займали п’яте місце, в Кубку України дійшли до ¼ фіналу Кубку України, а в 2014 році взагалі могли опинитися в УПЛ. На зібранні керівників клубу УПЛ розглядали питання про включення Десни до еліти українського футболу, але ми для себе вирішили, що все має бути поступово і відмовилися. А потім зі змагань знявся Севастополь і УПЛ просто скоротили до 14 команд. Та ця ситуація стала таким собі сигналом – Чернігів реально може потрапити до вищого дивізіону і клуб активізував свою роботу по розвитку команди та інфраструктури.

В цьому, звісно ключова заслуга президента клубу Олексія Чеботарьова. Я знаю його досить довгий час, ми разом навчалися в Національному університеті фізичного виховання і спорту України на кафедрі футболу і, як це не соромно визнавати, Олексій був кращим студентом – він закінчив університет з відзнакою. Враховуючи наше давнє знайомство, можу з впевненістю заявити, що таких фанатів футболу в Україні мало. Що стосується того бруду, який “дивним чином” саме зараз почали публікувати на різних ресурсах, то я не надаю тому великого значення, я знаю власника Десни багато років, тому впевнений, що це безпідставні звинувачення. Зі слів президента знаю, що він не винний, а всі звинувачення, це просто один з методів впливу при відборі його бізнесу. Знаю, що його ціль – це якнайшвидше повернення в Україну, де він нарешті зможе довести абсурдність всіх звинувачень, та буде працювати на благо рідної країни і, звісно, чернігівського футболу.

Чому я так багато і відверто говорю думаю всім зрозуміло – нашу багаторічну роботу вирішили просто спаплюжити. За останній рік в Чернігові провели велику роботу – побудували повноцінне тренувальне поле з невеликими трибунами, для гравців реконструювали готельний комплекс, а на основному полі стадіоні поклали сучасний газон з електропідігрівом та системою поливу, як того і вимагає атестаційний комітет ФФУ. Скажіть будь ласка, який ще клуб першої ліги зараз вкладає кошти в реконструкцію? Звісно, проблем у нас ще багато, але по плану далі мала йти реконструкція, точніше повна заміна Східної трибуни. Причому разом у співпраці з Міністерством молоді і спорту, якому і належить стадіон. Ми заключили з ними договір державно-партнерських коштів і планували привести стадіон до сучасних вимог. Чи продовжимо роботу в цьому напрямі, на даний момент сказати не можу, так як емоцій забагато і зараз лише думка, для чого ми це все робимо?

Ще одне питання – фінансові гарантії клубу. Ми не являємося клубом з необмеженим бюджетом, але готові вкладати розумні кошти в розвиток клубу з перспективою виходу на самоокупність. На даний момент група інвесторів на чолі з президентом клубу гарантувала бюджет клубу в 20 мільйонів гривень. Додамо, що двері для інвесторів завжди відкриті, ми на 100% являємося приватним клубом і не отримуємо коштів з бюджету, і чернігівських ентузіастів будемо раді бачити на чолі клубу, більше того, ми готові передати клуб людині яка дійсно любить футбол і буде розвивати його на Чернігівщині, але головний критерій – зробіть краще і більше за нас для чернігівського футболу. На даний момент таких людей немає, а Олексій Чеботарьов є великим фанатом Десни і не залишить клуб, незважаючи на всі “підводні течії”.

Звісно, ми не можемо оминати тему Вереса. Як нам сказали в атестаційному комітеті, не підтвердивши це документально, Верес задекларував набагато більший бюджет. Але цей клуб вже три роки поспіль лише обіцяє, і лише за рахунок пустих слів три роки поспіль йде на підвищення. Нонсенс – не маючи абсолютно нічого, клуб приймають до участі в Другій Лізі, в перший же сезон команда переходить в Першу лігу і, як головний приз – Верес витягує щасливий квиток УПЛ. Є в цьому логіка? Якщо федерація говорить про закон, то нехай пояснить, де та грань, яку одним можна переходити, а іншим зась? Звісно, зараз говорять емоції, але давайте по факту – в Чернігові проводять реконструкцію стадіону, не на словах, а на ділі вкладають кошти в інфраструктуру клубу, що роблять в Рівному? Я вже третій рік поспіль чую про їхні проекти, а по факту – нуль, від слова нічого! Десна проводить повноцінні тренувальні збори за кордоном, а Верес зимою готується в жахливих умовах, бігаючи по снігу – то в кого тут великі фінансові можливості, як говорять в Федерації?

Під керівництвом Олександра Рябоконя зібрався колектив, який, я в цьому впевнений, був би в першій десятці УПЛ. Згадайте, як ми на зборах розгромили луцьку Волинь, причому обіграли основний склад, а лучани намагалися це приховати. Ми достойно виступили в Кубку України, що підтвердив і Дмитро Михайленко, назвавши нашу команду, як мінімум, не гіршою за Дніпро. Ми повністю переграли Верес в Рівному, абсолютно не давши шанси супернику, але ця команда буде грати в УПЛ, а ми ні? Як не крути, ситуація просто абсурдна, цікаво, як на це відреагують чернігівські та рівненські вболівальники?

Що стосується наших дій, то ми будемо боротися за правду, інтереси клубу, міста та всіх небайдужих до чернігівського футболу людей. Десна заслужила бути в УПЛ, і ми це доведемо!

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме