Олексій Хахльов: "Впевнено дивимося в майбутнє"
^

Олексій Хахльов: "Впевнено дивимося в майбутнє"

640
Олексій Хахльов: "Впевнено дивимося в майбутнє"
Фото - radiotrek.rv.ua

Те, як розвивається і прогресує останнім часом рівненський “Верес” в деякій мірі нагадує казку про Попелюшку. Ще зовсім недавно футбольні фанати Рівненщини з заздрістю змушені були спостерігати за матчами професійних команд сусідніх регіонів, з смутком пригадувати часи, коли їх клуб грав у Вищій лізі, та мріяти про чудо, яке стало реальністю…

Чи не головним творцем рівненського чуда являється голова Рівненської обласної федерації футболу Олексій Хахльов. Ще зовсім недавно, в переважної більшості амбіції “Вереса” викликали скептичну посмішку, зараз, лише через рік після відновлення команди, команду з Рівного ставлять в приклад.
Про політику клубу, майбутнє та мрії сайт Footmania поспілкувався з президентом Народного клубу “Верес” Рівне Олексієм Хахльовим.

- В нинішніх умовах, коли зник “Металіст”, може зникнути “Дніпро”, Вам вдалося відродити футбол в Рівному. Місто, де чотири роки не було професійного футболу, зараз в усіх на устах, в першу чергу завдяки “Вересу”. В чому секрет, адже ідея створення “Народного клубу” не нова, але тільки Вам в Україні вдалося втілити її в реальність?

- Ідея створення “Народного клубу” в Україні дійсно не нова. Ми вивчали та аналізували цікаві напрацювання ФК “Карпати” Львів в цьому напрямку. А також міжнародний досвід в тому числі іспанської “Барселони”, в якому клубом володіють вболівальники “сосіос”. У нас в Рівному ми віднайшли свій секрет. Це ОБ’ЄДНАННЯ навколо ідеї Народного клубу “Верес” Рівне громади, бізнесу та влади! У нас найвища відвідуваність домашніх матчів в усій ПФЛ. Ми залучили соціально відповідальний бізнес у якості спонсорів. Ми отримали підтримку та розуміння з боку міської та обласної влади. Та заслужили довіру партнера – успішного національного товаровиробника ПАТ “Львівський холодокомбінат”! Зараз впевнено дивимося у майбутнє та спільно вирішуємо питання життєдіяльності клубу.

- Цього літа рівненський “Верес” зумів здивувати багатьох роботою на ринку трансферів. Ще вчора команда грала у Другій лізі, а вже сьогодні їй вдалося запросити до своїх лав таких відомих виконавців, як Неплях, Борзенко, Сергійчук, Степанюк, список можна продовжувати. Ще весною Вам вдалося домовитися з Володимиром Мазяром. Як Вам вдається заманювати відомих виконавців, спеціалістів в команду. Як так, що гравці, котрі ще декілька місяців назад грали в Прем’єр лізі, сміливо переходять в команду Першої ліги?

- Для багатьох нових гравців важливим аргументом при прийнятті рішення стала та енергія рівненських вболівальників та ультрас, яка панує нашому стадіоні-колізеї. Так ми жартівливо, поки що, називаємо нашу домашню арену “Авангард”. Хоча і в цьому питанні досягнули прогресу. Вже розпочата серйозна робота по реконструкції стадіону. Виділені за сприянням міського голови Рівного Володимира Хомка кошти в розмірі більше 100 мільйонів гривень будуть оперативно, ефективно та прозоро використані на створення гостинної для наших глядачів та незабутньої для наших гостей арени. Щодо Мазяра скажу коротко – “Вересу” пощастило з Володимиром Івановичем і тренеру пощастило з клубом!

- Останнім трансфером Вашої команди став Михайло Сергійчук, який повернувся в “Верес” після шести років виступів в інших командах. Більшість вболівальників особливо зраділи саме Сергійчуку, який являється місцевим гравцем. Чи є в планах команди підсилення ще відомими гравцями, представниками Рівненщини? Той же Володимир Гоменюк, хоча й планував завершити кар’єру, але можливо відгукнувся б на запрошення “Вереса”.

- Стратегія розвитку НК “Верес” Рівне передбачає комплектацію команди через 10 років в основному вихованцями рівненського футболу. Однак члени клубу вже зараз неодноразово ставили питання про залучення місцевих футболістів. Вирішення цього питання стало можливим за виконання двох умов – команда з амбіціями та ресурсами, а також ситуація на трансферному ринку. Сьогодні ми отримали черговий успіх – Сергійчук повернувся додому, а вболівальники будуть заповнювати стадіон, щоб дивитися на своїх зірок!

З Володимиром Гоменюком розмовляли та запрошували його у “Верес”. Він повідомив, що з радістю допоміг би команді, однак старі травми не дають такої можливості.

- Ваш син не без успіху виступає за юнацьку команду київського “Динамо”, збірну України свого віку. Немає спокуси запросити його в “Верес”?

- Кожен футбольний батько в Україні мріяв би мати такого сина. Чемпіон України серед 17-річних, титул Кращого гравця турніру, членство в збірній України. Ще й усі дисципліни по ЗНО написав на високий прохідний бал! Радий бачити в ньому непересічну особистість та ціную нашу дружбу. Він вміє приймати важливі самостійні рішення. Тому зробимо пропозицію – можливо погодиться.

- Цієї зими в “Вересі” були на перегляді два бразильських легіонери. Чи можуть вболівальники очікувати в команді окрім підсилення з України, екзотики з інших країн?

- Впевнений, що Україна багата футбольними талантами. І ми маємо дати можливість нашим гравцям розкритися в повній мірі. В моєму розумінні ми маємо працювати на експорт, а не на імпорт гравців!

- На вашому сайті проводилося опитування про очікування від “Вересу” на наступний сезон. Переможна серія в товариських матчах, чудове підсилення дали свої результати: 69% опитаних бачать Ваш клуб в п’ятірці кращих і навіть серед претендентів на вихід в Прем’єр лігу. Все це виглядає чудово, проте чи зможе клуб пройти атестацію?Все таки рівень інфраструктури бажає кращого.

- Нещодавно ми відсвяткували першу річницю після відродження “Вереса”. Це був надзвичайно насичений та результативний рік. Шалені темпи розвитку дивують багатьох не тільки скептиків, а й прихильників НК “Верес” Рівне. Але ми розуміємо всю відповідальність по створенню альтернативи чисто олігархічному футболу. Та прагнемо ще раз довести прості істини – футбол насамперед існує для вболівальника! Сучасний стан справ в нашому футбольному господарстві призводить до очевидних наслідків, таких як провал нашої збірної на Євро-2016. Настав час змін. В тому числі по розумінню того, як створити з національного чемпіонату в усіх лігах саме видовище. Продукт, який знайде свого споживача, який буде конкурентоспроможний, який буде приносити прибутки учасникам. Ми маємо відійти від системи обмежень і стати на шлях відкриття можливостей. Це не просто тези. За цим має стояти чіткий алгоритм виходу з кризи. А щодо нашої інфраструктури… Заборонити “Вересу” грати, бо у нас немає облаштованих ВІП місць? Я сам постійно на матчах сиджу на звичайній трибуні. І, повірте, отримую величезне задоволення від спільнодії! Буде і табло, і система відеоспостереження, і комфортний медіа центр, і багато ще чого. Головне, що ми – громада, бізнес та влада вважаємо себе рівноправними та відповідальними партнерами! І разом ідемо цим шляхом та готові не понижати планку вимог до самих себе.

Андрій Огороднік

Оцените
Поделитесь
Источник:

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме