Вадим Заяц: "Доукомплектовувалися, зважаючи на фінансові можливості"
^

Вадим Заяц: "Доукомплектовувалися, зважаючи на фінансові можливості"

340
Вадим Заяц: "Доукомплектовувалися, зважаючи на фінансові можливості"
Фото - arena.in.ua

Головний тренер буковинців Вадим Заяць коментує трансферну діяльність своєї команди в період зимового антракту.

— Були розмови, що на останній збір команда, можливо, вирушить за кордон, в Туреччину. Чому, зрештою, обрали кримський СК «СКІФ»?

— Питання не до мене. Це — робота генерального директора. Моє завдання — тренувати команду.

— Чи можна вважати, що трансферне вікно для «Буковини» зачинене?

— Якщо враховувати, що наразі трансфери можливі лише з вільними агентами, то, сподіваюся, підпишемо ще одного-двох гравців. Хоча якщо врахувати наші фінансові можливості, команду поповнюють винятково футболісти без контракту. Ми їх не купуємо.

— Під час зимового антракту чи вдалося запросити тих виконавців, яких хотіли в колективі?

— Список футболістів, з котрими хотів би співпрацювати, подавав керівникам клубу, проте й тут фінансові можливості нагадали про себе. Траплялися випадки, коли гравці до «Буковини» не доїжджали, тому що інші клуби пропонували їм кращі умови.

— Щодо втрат. Якщо з Ушаковим та Якименком все зрозуміло, досить цікаво, чому команду залишили Бровченко та Циколія?

— Бровченко не захотів продов­жувати контракт, обґрунтувавши це тим, що є конкретні пропозиції від інших колективів, отож має намір спробувати себе на вищому рівні. Із Циколією та ж ситуація: за його словами, має можливість грати у вищій лізі чемпіонату Греції. Звичайно, запропонували всім настільки покращені умови, наскільки могли, проте їх це не задовольнило.

— Доля Яворського та Зозулі вирішилася після того, як було виставлено на трансфер та переведено до «Буковини-2»?

— Наразі вони та клуб займаються подальшим працевлаштуванням. До прикладу, Зозуля не приїхав на збори. Відповідно, направили до ПФЛ документи для розірвання контракту в односторонньому порядку. Яворський попросив відпустити його на оглядини до чернігівської команди, проте чим все закінчиться, мені не відомо.

— Зимовий антракт приніс «Буковині» чимало кадрових змін. Чернівецький клуб укотре перебудовується? Можливо, команда зміниться в тактичному плані?

— Про якусь конкретну перебудову не можу говорити. Так, хтось залишив клуб, хтось, навпаки, поповнив лави, але «Буковина» залишилася тією ж. На початку сезону тренерський штаб вирішив використовувати схему 4–3-3, проте згодом зрозуміли, що рівень футболістів не дозволяє вдосконалювати наші навики за такою тактичною побудовою. Отож перелаштувалися, що не характерно для нашого ФК. Водночас це принесло свої плоди. На зборах спробуємо знову повернутись до схеми 4–3-3.

— Недавно до професійних виступів повернувся Руслан Гунчак, підписавши річний контракт із білоруським «Нафтаном». Також на оглядинах там побував ще один буковинець Олександр Семенюк. Як все-таки вдалося повернути останнього?

— Олександру відразу запропонували повернутися після неприємної ситуації з «Оболонню». Усе ж — місцевий вихованець, та й люди, які перебували на оглядинах, були не кращими за нього. Однак Олександр забажав спробувати себе в іншому чемпіонаті. Якщо ж у нього не вийде там закріпитися, повернеться до «Буковини». Так і сталося.

— Під час перегляду місцевих футболістів, лише молодий Єлов зумів використати свій шанс, підписавши контракт з основною командою?

— Я спілкувався з місцевими хлопцями, вони, звичайно, хочуть пограти в «Буковині», проте все залежить од їхніх можливостей та рівня майстерності. Не люблю, коли про такі речі говорять некомпетентні люди й заявляють, що ми не звертаємо уваги на чернівецьких виконавців. А я можу сказати напевне, що наша команда входить у п’ятірку колективів за кількістю місцевих гравців серед клубів еліти та першої десятки першої ліги. Покажіть ФК, де діють сім місцевих вихованців! Тому мені смішно, коли подібне каміння летить у наш город. «Буковина» в цьому плані є досить успішним клубом.

— Один із цих людей, що «кидав каміння», саме перебуває в Білорусі.

— Не коментуючи явно замовні матеріали, скажу, що не хочеться повертатись у минуле, адже нічого приємного немає в тому, коли людина, яка перебувала з тобою в команді, зараз поливає її брудом, а правди там й одного відсотка нема. Як кажуть: «Собаки гавкають, а караван іде». Безглуздо переливати з пустого в порожнє.

— І наостанок, мабуть, найрезонансніша подія останніх літ у чернівецькому футболі — підписання першого легіонера не пострадянського походження — бразильця Алана Соуза. Як вдалось отримати такого гравця?

— Це — заслуга наших функціонерів, які знайшли взаєморозуміння з «Таврією», котра сьогодні переживає не найкращі часи. Щодо самого виконавця, він технічно дуже здіб­ний, проте, як і решта латиноамериканців, не любить чорнову роботу. Нашому молодому тренерському складу буде корисно попрацювати з ним. Приємно також, що немає мовного бар’єру, він непогано володіє російською.

— У цьому переході помітний комерційний хід, що дозволить підсилити інтерес до буковинського футболу. До причин піти на матч «Буковини» додалася ще одна — подивитися на бразильця.

— Правильно. Чим зараз можна здивувати в Чернівцях? До першої ліги всі звикли, команди прем’єр-ліги теж не дивина. Усе, що робимо — для наших уболівальників, для Чернівців.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме