Анатолій Волобуєв: "Давайте й Німеччину звинувачувати в "здачі"
^

Анатолій Волобуєв: "Давайте й Німеччину звинувачувати в "здачі"

622
Анатолій Волобуєв: "Давайте й Німеччину звинувачувати в "здачі"
Фото - fcsevastopol.com

Головний тренер «Сталі» Анатолій Волобуєв — про зимову підготовку, втрати, новачків та підозри в залаштункових іграх

«За цей час і ведмедя можна навчити грати у футбол»

— Анатолію Івановичу, «Сталь» чи не останньою починає підготовку до весняної частини чемпіонату. Із чим пов’язана затяжна відпустка?

— Не занадто й пізно розпочали — 21 січня. Не бачив сенсу «виривати» хлопців із відпустки на новорічні й Різдвяні свята. Тижнем раніше, тижнем пізніше: для зимового антракту суттєвого значення це не має. Двох місяців на підготовку, вважаю, вистачить із надлишком. За цей час і ведмедя можна навчити грати у футбол.

— Очевидно, були й втрати, адже в розпал трансферної діяльності гравцями вашої команди активно цікавилися клуби прем’єр-ліги.

— Розмов було багато, але ті гравці, які мали піти, залишилися. Утім, кількох виконавців таки недорахуємося. Закінчилася орендна угода з Михайлом Козаком, який нині, здається, перебуває на оглядинах у «Волзі» (Росія). Роман Мироненко, в якого влітку закінчується контракт, хоче грати в основному складі, тож пішли йому назустріч — відпустили, адже стабільними виходами на поле не відзначався (нині перебуває в таборі «Сум». — О. Т.). Роман Романчук, знаю, їздив на оглядини в білоруський «Нафтан», але не підійшов. Оскільки з його оглядинами дещо зволікають, із ним не стали продовжувати співпрацю. Не буде в команді й Сергія Чеботаєва. Сподівалися, він продовжить з нами співпрацю ще на кілька років, адже його контракт скоро закінчується. Та він виявив бажання пограти у вищому дивізіоні, тож вирушив на збори з «Ворсклою»…

— А яка доля найкращого бомбардира команди першої частини сезону Романа Лактіонова?

— «Ворскла» вела переговори щодо цього гравця, й за незначну компенсацію ми готові були відпустити Романа. Він перебував на оглядинах у полтавців, але домовитися щодо трансферу так і не вдалося. Та я зрозумів їхню політику. Улітку вони хочуть Лактіонова забрати безкоштовно, оскільки в нього закінчується контракт. Вони з ним уже, мабуть, про все й домовилися, можливо, й попередню угоду підписали. Але то таке… Може, в них грошей немає (усміхається)…

— Втрати хоч і не суттєві, але все ж сталися. Відповідно, взимку варто очікувати й підсилення?

— Селекція матиме точковий характер. Уже підписали угоду з досвідченим Антоном Хромих («Геліос»), який повинен замінити Чеботаєва. Хоча йому й тридцять років, а в нас команда молода, не вважаю Антона віковим гравцем. За ним давно стежили, виконавець він дисциплінований, режим не порушує. Нам саме такі й потрібні.

Ще одним новачком став Дмитро Леонов із білоцерківського «Арсеналу». Також відомо, що на збір до Туреччини поїдуть Валерій Кучеров із «Сталі-2» та Роман Мачуленко, який належить «Севастополю». Не виключено, що до нас приєднаються ще кілька молодих і талановитих виконавців.

Загалом не бачимо сенсу купувати багатьох футболістів, зайвий раз створивши тим самим нервову атмосферу в команді. Хлопці й так стараються, я задоволений, результат є, навіщо щось кардинально змінювати?! Не наш метод запрошувати гравців десятками, котрі невідомо як себе зарекомендують із поновленням змагань.

«Із фінансами у нас стабільно»

— Щодо переходів, ситуація зрозуміла. А з планами зимової підготовки вже визначилися?

— Третій тиждень продовжуємо готуватися в Алчевську. Останні десять днів проводимо в режимі дворазових тренувань. Спарингів на цей час не планували, а ось кілька обопільних зустрічей провели. Наступні два збори пройдуть у Туреччині. Виліт 11 лютого зранку із Донецька. На цей етап підготовки заплануємо чотири контрольні матчі: 14 лютого зіграємо з узбецьким «Металургом», 17-го — з російськими «Крильями Совєтов», 20-го — з російським «Валігура», а на 23-є суперник уточнюється.

25-го повертаємося до Алчевська й після триденного відпочинку знову вилітаємо до Туреччини на двотижневий збір, де проведемо ще п’ять контрольних матчів. Суперники уточнюються.

— Хотів запитати про фінансовий стан справ, але якщо два збори плануєте провести в Туреччині, то все у вас гаразд.

— Із цим у нас стабільно: зарплатню виплачуємо, як і преміальні, вчасно. Я не можу співставляти свою команду із «Севастополем», адже це все одно, що порівнювати «Таврію» з «Мерседесом». Тим не менше, нам гріх на щось скаржитися.

— Анатолію Івановичу, тоді цілком логічне запитання: якщо все стабільно, а команда нині йде на другому місці, відповідно — «Сталь» разом із «Севастополем» й «Олександрією» (йде третьою) — головні претенденти на вихід до еліти?

— А чим ми гірші? «Сталь» до останнього боротиметься за вихід до прем’єр-ліги, й приховувати цього не буду. Можете бути впевнені, що штучно пригальмовувати команду ніхто не буде. А то починають на деяких сайтах писати, що «Сталь» продає ігри… Хочу запевнити всіх отих писак: ніколи не продавали, не продаємо й не продаватимемо матчів! Команда в нас молода й амбітна, тож гадаю, хлопці прагнутимуть бути якомога вище в турнірній таблиці.

— А за вже згаданими суперниками-сусідами по турнірній таблиці стежите?

— По можливості. Наш бюджет хоч і поступається опонентам, але ми нікого не боїмося. Останніми новинами цікавлюся в ЗМІ. У «Севастополя» з його фінансами, звісно, можливості значно більші. Але там же грають такі футболісти, як і в нас. Хіба що досвіду вищого дивізіону в деяких виконавців більше й зарплати вищі.

Що ж до «Олександрії», то довелося чути, ніби з команди зняли завдання виходу до прем’єр-ліги, що вважаю блефом. Вони однозначно прагнутимуть підвищитися в класі. Та й інфраструктура дозволяє їм це робити. Хоча від них і пішли такі гравців, як Гавриш, Сахневич, Чередниченко, Старенький, але бачу, що й запросили вони хороших виконавців.

«Ми чесні перед нашими вболівальниками»

— Анатолію Івановичу, не можу не запитати про лист від ПФЛ, в якому вас підозрюють у договірному матчі з «Оболонню». Хотілося би почути вашу реакцію.

— Не збагну, звідки це пішло, навіщо й кому потрібно?! Так, програвали… Зізнаюся, я вірив, що можемо все одно перемогти, але, з огляду на тяжке поле, яке було того вечора, промайнула думка, що все ж не вдасться врятувати гру. Але ми переговорили з хлопцями в перерві, вони вийшли на поле, виклалися й здобули заслужену перемогу. І потрібно було бачити їхні очі, як вони раділи цій перемозі. Ми чесно грали, й у листі, який написали у відповідь, чітко виклали свою позицію. («Шановний Мілетію Володимировичу, ми, нижчепідписані (тренери та футболісти ФК «Сталь»), даємо свої пояснення. У матчі 20-го туру чемпіонату України серед клубів першої ліги сезону 2012/13 «Оболонь» — «Сталь» вчинили неправильно. Ми поступили неправильно, коли за рахунку 2:0 на користь господарів наша команда зібрала волю в кулак. Ми поступили неправильно, коли проявили характер і волю до перемоги. Ми поступили неправильно, коли сумлінно виконали свої обов’язки тренери і футболісти, що виграли цей непрост­ий матч. Якщо така поведінка тренерів і футболістів не відповідає принципам спортивної боротьби та Fair Play, ми готові понести найсуворіше покарання». — О. Т.).

Ми готові, щоби нас кожного допитали, все розкажемо. Ми чесні перед нашими вболівальниками та вболівальниками всієї України. Написали лист у відповідь, адже нас публічно образили. Мені цікаво, яку відповідь дасть «Оболонь»…

Згадайте матч Німеччина — Швеція, коли бундестім перемагав 4:0, а як закінчилася гра? 4:4. Отож давайте тепер німців звинувачувати в здачі чи як? Не там шукають, де треба…

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме