FootBoom ⚽ Турниры Украинские Первая лига Головний тренер ФК "Суми": "На перегляді вісім гравців"
^

Головний тренер ФК "Суми": "На перегляді вісім гравців"

1074

Головний тренер ФК "Суми" Андрій Кононенко розповів про минулий рік для підопічних, старт підготовки команди та вирішення кадрових проблем.

«Велика заслуга мого попередника Захаряка в створенні нинішньої команди»

Головний тренер ФК "Суми": "На перегляді вісім гравців" - изображение 1— Андрію Вікторовичу, минулий рік можете занести до активу команди?

— Якщо брати в цілому, то однозначно, що так. Восени виступали дуже добре: лише кілька матчів програли. Якщо пригадаєте, в рідних стінах взяли гору над лідерами, над «Олександрією» та «Сталлю».

До того, як Ігоря Захаряка звільнили, два роки йому допомагав. Велика заслуга мого попередника Захаряка в створенні нинішньої команди. Зараз лише продовжую робити те, що спільно робили раніше. Побудова тактики, принципи гри в обороні та атаці також практично не зазнали змін. Можливо, лише деякі аспекти довелось коригувати через певні потреби та особливості команди.

— Дебютним півріччям у ролі головного наставника команди задоволені?

— Як сказати… Передусім, задоволений, що отримав дуже й дуже великий досвід роботи на посаді головного тренера. Тепер потрібно значно більше уваги приділяти роздумам над всілякими дрібницями та нюансами, котрі зустрічаються у цій роботі. Вникаєш у всі справи, аналізуєш, розбираєшся, продумуєш подальшу роботу…

— Асистентом було простіше?

— Недоречне питання. Років через п’ять запитайте. А загалом мені без різниці: якщо допомагати, то нічого страшного, бути головним — не боюсь відповідальності.

— Відпустку провели у режимі відпочинку?

— На жаль, перед відпусткою був кепський ігровий етап для нас. Із іншої сторони, якщо розібратись, не враховуючи психологічну сторону, поразки — це не завжди погано. Слід розуміти, що в таких іграх можна побачити те, над чим потрібно особливо працювати — починаєш більше аналізувати, глибше «копати». Як правило, позитивні результати на підсвідомому рівні дозволяють тобі розслабитись, переконуючи, що все й так добре. Тому така ситуація перед завершенням першої частини змусила мене левову частку відпочинку приділити роздумам. Сподіваюсь, це мені допоможе в подальшій роботі. Хоча для відпочинку також знаходив час, адже перебував винятково в сімейному колі.

— Це була ваша ініціатива — розпочати підготовку аж в лютому? Які бачите в цьому переваги?

— Узагалі-то попередньо планували зібратись 20 січня. Саме це число я оголосив своїм підопічним одразу після останнього матчу. За тиждень до анонсованого виходу з відпустки вирішили перенести її завершення на 1 лютого. Вважаю, що правильно вчинили, судячи з тієї погоди, яка була в цей час у Сумах. Просто би не змогли працювати в такий мороз, а зараз же температура піднялась, відтак є всі умови для нормального тренувального процесу. Дихати пилюкою в Ізраїлі не бачу сенсу. Тому нині чергуємо роботу на вулиці вдень, а ввечері займаємось у залі. До того ж, коли «розбив» по днях нашу підготовку, пересвідчився, що в нас удосталь часу, щоби нормально підготуватись. Не думайте, якщо більше двох місяців хлопці були у відпустці, то ніхто не займався. Знаю, що на початку року абсолютно всі почали бігати та виконувати програму, котру видали їм раніше.

«Слухавка в Превіато та його представника мовчить»


— Рекомендували гравцям брати участь у турнірах, які відбувались у манежах?

— Мені дзвонили підопічні, питали, чи можна зіграти в турнірах. Я, зрозуміло, заборонити їм цього не міг. Кожен футболіст все одно довго не може без футболу. Взимку, певно, всі збираються для цього. На мою думку, грати в футбол значно краще, ніж в цей час просто «намотувати» кола на полі.

— Медогляд не виявив проблем у ваших підопічних?

— Та ні, все нормально. Всі, хто приїхав до нас, пройшли його успішно. На щастя, обійшлось без травм та зайвої ваги. Тобто всі працюють в загальній групі, нікому не потрібно займатись за індивідуальною програмою.

— Відомо, що перше зібрання відбудеться на місці, в Сумах. Погодні умови не зумовлять коригування програми підготовки?

— Вчора та сьогодні ми проводили тренування. Їх призначали на ранковий та обідній час, коли сонячно та безвітряно, а температура повітря піднімається. Постійно цікавлюсь самопочуттям гравців до тренування та під час нього, разом вносимо корективи до роботи, адже це творчий процес, який потребує зусиль з обох сторін.

— Чому не приїхали одразу чотири гравці (Леонідов, Дурай, Даудов та Превіато), котрі на контракті з «міщанами»?

— За день до того, як ми збирались, Леонідов та Дурай зателефонували та відпросились, сказали, що приїдуть пізніше. З агентом Превіато говорив, що той вже придбав квитка та приїде 31 числа. Утім, уже друге лютого, а його немає: слухавка в нього та його представника мовчить…

Стосовно Даудова: з ним розірвали контракт. У Марата є дві пропозиції, більш вигідні, тому в понеділок він прийде, щоб ми розрахувались.

— У розташуванні клубу вже немає трьох основних виконавців: Кадимяна, Скарлоша та Масалова. Удалось щось отримати в фінансовому плані за переходи до інших команд?

— Усім хлопцям ми пішли назустріч: у кожного були з нами діючі угоди, котрі розірвали. Їм надійшли хороші пропозиції, на значно кращих умовах. Свого часу вони допомогли нам, тепер — навпаки. Нехай гравці їдуть зароблять та зростати. Кар’єра футболіста недовга, поки вони затребувані, потрібно переходити та доводити, що недаремно виходять на поле.

«Ситуація в країні має вплив на стан справ у сумській команді»

— На їхні місця вже вдалось запросити на перегляд еквівалентних за рівнем футболістів?

— На перегляді вісім гравців, але поки чогось конкретного сказати не можу. Ще дивитимемось на них далі. Потрібно ще трішки часу, щоби зрозуміти, чи вписуються вони в нашу концепцію гри, її побудову. Остаточно все вирішиться ближче до початку другої частини сезону. До речі, не факт, що вони в нас хочуть залишитись, упродовж перегляду вони можуть передумати грати за «Суми». Селекція ще не завершена, до нас можуть приїхати нові футболісти.

— То скільки людей ще може прийти/піти з «Сум» упродовж зими?

— Пішло вже четверо, тому щонайменше стільки ж до нас приєднається. Якщо не приховувати секрети, можу вже повідомити, що до нас повернувся з «Буковини» Рибковський, незабаром оголосимо, що підписали з ним контракт.

— На першому зборі заплановано чотири спаринги — з «Барсою U-19», «Полтавою», «Нафтовиком» та «Кременем». Цих матчів вистачить, аби розібратись із складом, на який ви розраховуватиме в другій частині змагань?

— Не можу бути в цьому впевнений, хоча визнаю, що справді кожен матч дає нам інформацію. Коли її буде вдосталь, тоді й визначатимемось із футболістами. Маю надію, що вони не лише допоможуть нам, але й суттєво підсилять «Суми».

— Поділитесь наміченими планами на подальші збори?

— Усе вирішиться на наступному тижні. Поки є два варіанти: або будуть два виїзних збори, або ми проведемо ще одне коротке 12-денне зібрання в Сумах.

— Зміни в клубному керівництві впливають на становище команди?

— Ні, лише ситуація в країні має вплив на стан справ у сумській команді. Губернатор Чмирь, який, по суті, створив «Суми», нині працює в Києві, однак далі продовжує допомагати нам. Юрій Павлович у курсі всіх справ, тому далі нас курирує. Відтак нічого не змінилось у цій площині.

— Цілі, поставленні на весну з боку керівництва, ніхто не знімав — місце в п’ятірці?

— Поки ніхто не говорив, що ми маємо бути нижче чи вище у турнірній таблиці. Раніше, так, брали напрям на п’ятірку лідерів. Певно, ясність з’явиться через кілька місяців, ураховуючи, як пройде селекція, як пройдуть збори, яка ситуація буде в клубі. Зрозумійте, колектив прагне займати вищі місця. Всі хочуть, щоби команда прогресувала, а гравці на прикладі Кадимяна переходили до команд прем’єр-ліги. Тому розраховуємо, що для нашого ФК все буде складатися добре.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме

Статьи

Все статьи
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения