FootBoom ⚽ Украинские Дублеры Андрій Тлумак: "План роботи виконали на 99%"
^

Андрій Тлумак: "План роботи виконали на 99%"

1260
Андрій Тлумак: "План роботи виконали на 99%"
Фото - zik.ua

Старший тренер молодіжної команди «Карпат» Андрій Тлумак поділився з Інформаційним центром клубу своїми враженнями від тренувальних зборів у турецькій Антальї та розповів про свої очікування від другої частини сезону.

– В першу чергу хочу подякувати керівництву нашого клубу та особисто Петру Петровичу Димінському, які в такий непростий час для усієї країни знайшли можливість відправити на тренувальний збір до Туреччини не лише першу команду клубу, а й молодіжну. Таке відношення до молодих гравців лише подвоїло, а можливо й потроїло їхню мотивацію до роботи. Адже коли ти не на словах, а на ділі бачиш, що на тебе розраховують, що в тебе вірять і роблять усе можливе, аби ти прогресував та розвився, як футболіст, то бажання працювати зростає в геометричній прогресії.

У Туреччині ми жили з першою командою в одному готелі, тренувалися в ідентичних умовах. У нас було усе необхідне для роботи: хорошої якості поля, належне харчування та умови для відновлення і проживання. Погода також не підвела. За два тижні лише одного разу тренування на зеленому полі через дощ довелося замінити роботою в тренажерному залі. Тож можна сказати, що план роботи на тренувальний збір ми виконали на 99 відсотків. Також важливо, що обійшлося майже без травм. Тільки в Ігоря Карпенка є ушкодження, але більш детально, що й до чого можна, буде сказати лише після обстеження – необхідно зробити МРТ.

– На що саме робився акцент на тренувальних заняттях?
– Збори у Туреччині – це другий етап підготовки до весняної частини сезону. А перший ми провели у Львові. На ньому головну увагу ми приділяли закладанню фундаменту функціональної готовності, виконавши головний об’єм швидкісно-силової роботи. У програму занять входили робота в тренажерному залі, фітнес, бігові вправи у Брюховицькому лісі та акробатика. В Антальї ж ми працювали головним чином на футбольному полі. Наприклад, ту ж швидкісно-силову роботу виконували також, але уже з м’ячами. Багато уваги приділяли награванню різноманітних тактичних схем, розіграшу стандартів тощо. Ну й звісно у контрольних спарингах усе це намагалися втілювати уже в ігрових умовах.

– Ви зіграли на зборах чотири товариські матчі. Як їх оціните?
– Упродовж першого етапу підготовки у Львові, про який я вже згадував, ми зіграли три спаринги. В усіх виграли і тішило, що в них ми не лише створювали багато моментів, а й непогано у нас складалося з їх реалізацією. У трьох матчах ми забили 11 м’ячів. Однак були проблеми в обороні. Жодного разу нам не вдалося зіграти на «0», а загалом ми пропустили п’ять голів, причому у двох іграх з трьох дозволяли супернику відкривати рахунок. Так от, коли порівнювати ті поєдинки зі спарингами в Туреччині, то не можу не відзначити той факт, що в Антальї, у чотирьох іграх, ми не пропустили жодного (!) м’яча. Добре зіграли не лише наші воротарі Олег Мозіль та Віталій Данилів, дії яких додавали впевненості їхнім партнерам, а й загалом уся команда. В плані гри в обороні тренерський штаб найбільше потішило, що ми в кожній грі майже нічого не дозволяли суперникам створити поблизу наших воріт.

– Судячи по результатам, у передній лінії ваші підопічні зіграли не гірше, ніж в обороні.
– Загалом так. Уже в першому матчі ми виграли 4:0 у команди «Кайсар» з міста Кизилорда, яка минулого року вилетіла з вищої ліги чемпіонату Казахстану. Тож на цей сезон, як розповіли керівники їхнього клубу, перед нею поставлено завдання повернутися у елітний дивізіон. Ми мали перевагу у всіх компонентах гри і, як я вже казав, забили чотири «сухих» м’ячі. Однак навіть не зважаючи на такий переконливий рахунок, після гри у мене були претензії до гравців передньої лінії, бо моментів ми створили дуже багато, а відсоток їх реалізації був надто низьким. Втім, добре, що створюємо багато – ми ж прагнемо до видовищного футболу, до гостроатакувального стилю гри.

– У другій грі вам протистояв маріупольський «Іллічівець» – ще одна команда, перед якою стоїть завдання повернутися до вищої ліги.
– Одразу скажу, що у Валерія Кривенцова дуже хороша команда. Між іншим, через два дні після поразки у грі з нами (0:2) «Іллічівець» з рахунком 1:0 обіграв основний склад полтавської «Ворскли», далеко не останню команду в українському чемпіонаті. Напевне, це характеризує маріупольців з якнайкращої сторони. Мене ж, як тренера радує, що ми не просто обіграли «Іллічівець» за рахунком, а були кращими за суперника по грі. Напевне, не випадково саме після цього матчу Тараса Завійського та Івана Лобая тренери першої команди перевели в основний склад, і там вони працювали вже до кінця зборів.

– Єдина гра, яку вам не вдалося виграти, це спаринг з однолітками полтавської «Ворскли».
– Це був наш найгірший матч. І справа не лише в тому, що не вдалося виграти. Зрештою, перемоги у товариських іграх не можуть бути самоціллю. Значно гірше, що у нас не виходила комбінаційна гра. Ми дозволили супернику нав’язати нам свою манеру гри, силовий футбол. Як то кажуть, і в них, і в нас виходило зв’язати один, максимум два паси, а далі йшла втрата м’яча. Якщо казати коротко, то це був той випадок, коли боротьби на кожному квадратному метрі зеленого поля було в рази більше, ніж власне самого футболу. Тому рахунок 0:0 цілком відповідав тому, як грали обидві команди. Добре, що ми зробили правильні висновки і в заключній грі показали зовсім інший рівень. В матчі з молодіжною командою данського клубу «Кьоґе» нам знову виходило багато комбінувати, ми створили чимало моментів і закономірно виграли – 3:0. Однак треба сказати, що суперник був трохи слабшим за спаринг-партнерів, проти яких ми грали в попередніх іграх.

– Кого з гравців можете виділити?
– Це молодіжна команда, тому тут, на мою думку, не вартує когось відзначати. Все ж у роботі футбольного тренера необхідно бути педагогом, а молодь не завжди адекватно реагує, коли її хвалять. Скажу тільки, що у мене немає ні до кого претензій щодо відношення як до тренувань, так і до самовіддачі в іграх. Усі самовіддано і добре працювали, відчувалося, що у кожного з гравців є величезне бажання себе показати з якнайкращої сторони. А нам, тренерам, було приємно працювати з цими хлопцями. Усі вони пройнялися ідеєю і хочуть прогресувати, щоб якомога швидше отримати свій шанс в першій команді.

– Що скажете про співпрацю з тренерським штабом першої команди, адже збори молодіжки та основи проходили паралельно?
– Приємно, що на всіх іграх молодіжки були присутні наш Президент та тренерський штаб першої команди. Кожен день збору проходив у тісному контакті між тренерами обох команд – обговорювали тренувальний процес, психологічний та фізичний стан футболістів, аналізували ігри. Також упродовж усього збору визначали потенціал молодих гравців щодо їхніх перспектив у першій команді клубу. Адже головне завдання молодіжної команди – готувати футболістів, які зможуть з часом не просто вийти в основному складі та закрити ту чи іншу позицію, а будуть здатні реально підсилити гру команди і забезпечити потрібний результат. Але при цьому не можна відкидати і турнірних завдань, які обов’язково повинні ставитися перед молодіжною командою. Адже формування психології переможця – одна з обов’язкових складових підготовки гравця. А без досягнення позитивного результату, без перемог в іграх немає росту та розвитку футболіста-професіонала.

– Ви згадали про результат. Наразі у молодіжній першості «Карпати» займають 11-е місце. Тож чи стоятимуть перед вашою командою у весняній частині турнірні завдання і коли так, то які конкретно?
– Ще раз наголошу, що не можна займатися професійним футболом і не ставити перед командою турнірних завдань. Інша справа, що на дитячо-юнацькому та молодіжному рівнях не можна перемагати будь-якою ціною. Тут необхідно добиватися позитивного результату і паралельно вчитися грати у змістовний та видовищний футбол. Що ж до наших турнірних завдань на другу частину сезону, то зважаючи на той факт, що від третього місця ми відстаємо аж на 23 очки, а попереду залишилося тільки десять турів, про медалі мова не йде. Але ми з хлопцями поставили перед собою мету набрати максимально можливу кількість очок. Зрозуміло, що швидше за все втрати у нас будуть, але ми максималісти, а тому й завдання ставимо перед собою максимальні, бо в іншому випадку росту не буде. Але знову ж таки скажу, що ми не маємо наміру виграти будь-яким шляхом. Хочемо перемагати, демонструючи видовищний і водночас змістовний та ефективний футбол, який буде подобатися перш за все нашим вболівальникам і керівництву клубу та від якого будемо отримувати задоволення ми самі.

– Ви говорите, що ставите перед командою завдання виграти навесні усі матчі. Але вже у перших іграх на вас чекають дуже сильні суперники: cпершу «Чорноморець», а от далі «Динамо» та «Дніпро» – срібний призер і чемпіон попереднього сезону, які і в поточній першості йдуть у трійці лідерів, реально претендуючи на «золото».
– Ми знаємо, що вже на старті весняної частини ми складатимемо серйозні іспити. Але це добре, мене такий календар влаштовує. Наші матчі в Туреччині ніхто не бачив, тому щодо нашого рівня, то він наразі нікому не відомий і ми матимемо нагоду в іграх з такими сильними суперниками наочно довести, що наша команда прогресує. Можливо, це звучатиме до певної міри банально, але скажу, що ми з повагою ставимося до кожного суперника, однак нікого не боїмося. Ми з гравцями не один раз говорили на цю тему і домовилися, що на рівень суперника, на його положення в турнірній таблиці дивитися не будемо. Головне для нас – зосередитися на своїй грі і показувати той футбол, в який ми прагнемо грати, будемо намагатися втілювати в офіційних матчах у життя те, що напрацьовуємо на тренуваннях. У психологічному плані нам буде трохи легше, бо турнірні завдання, маю на увазі боротьбу за медалі, на нас своїм тягарем тиснути не будуть. Але ми все одно в кожному матчі будемо прагнути досягати максимуму.

Наостанок, користуючись нагодою, хочу попросити вболівальників «Карпат» приходити на наші матчі у Львові і підтримати молодих футболістів. Адже для них важливою є не лише увага керівництва клубу. Не менше значення має для молодих гравців оцінка їхньої гри вболівальниками, для яких ми власне в першу чергу і граємо. Повірте, підтримка трибун для них – це дуже важливо і за її наявності вони прогресують і розвиваються набагато швидше та ефективніше.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме

Статьи

Все статьи
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения