Роман Данкович: "В Стрию бачу кращі перспективи для свого розвитку, як футболіста"

Роман Данкович: "В Стрию бачу кращі перспективи для свого розвитку, як футболіста"

172

Минулого тижня екс-воротар ФК "Тернопіль", 20-річний вихованець Львівського училища фізичної культури Роман Данкович підписав контракт зі стрийською "Скалою". Він став першим гравцем "малино-зеленових", який поповнив ряди "Скали" в це міжсезоння.

- Романе, які причини спонукали вас покинути досить успішний ФК "Тернопіль"- команду, за яку відіграли майже всі матчі в осінній частині чемпіонату і яка посіла третє місце в групі?

- На той час, коли я був в команді, не було фінансової стабільності і не було нормальних умов для тренувань. Якщо порівнювати умови тренувань в "Скалі" і "Тернополі", то це небо і земля. Взагалі я граю наразі не заради грошей. Тут в Стрию є всі умови для того, щоб рости професійно. Чесно кажучи, я навіть пішов на пониження в зарплаті - в "Тернополі" отримував більше, ніж тут. Але для мене зараз найважливіше - нормально тренуватись. Тут є і тренер воротарів, і головний тренер дуже хороший. В Стрию бачу кращі перспективи для свого розвитку, як футболіста.

- Коли ви йшли з ФК "Тернопіль", то писали, що перебуваєте на оглядинах в команді вищій за рангом…

- Була домовленість, що якщо я знайду команду вищу за рангом, то ФК "Тернопіль" мене відпустить. Я знайшов таку команду, але… Коли я забирав документи з ФК "Тернопіль", то мав їхати в сильну команду, з хорошими умовами. Але так вийшло, що в деяких моментах ми не знайшли спільної мови. Говорили про одні умови, а коли я мав ставити підпис під контрактом, то мені вже пропонували зовсім інші умови.

- Ішлося про перехід за кордон?

- Так. Насамперед я розглядав пропозиції з-за кордону. Варіантів було дуже багато. Але не склалося.

- Як виник варіант зі "Скалою"?

- Мій перший тренер Володимир Вільчинський, з яким я працював в УФК, мені багато в чому допомагав і зараз допомагає. Я йому зателефонував, запитав, чи є в нього знайомі в Стрию і чи міг би він домовитись про те, щоб я приїхав на перегляд. Він дав мені номер телефону тренера воротарів. Ми сконтактувалися з ним, домовились, що я приїду на перегляд.

- Скільки часу ви вже в стані "Скали"? Яка атмосфера в команді?

- В "Скалі" біля трьох тижнів. Атмосфера в команді дуже хороша, колектив дружний, працьовитий. Словом, приємно працювати.

- Чим відрізняються тренування в "Скалі" і "Тернополі"?

- У кожного тренера своя тактика і відповідно до цієї тактики проводяться тренування. В "Скалі" стараються побільше контролювати м’яч, не бити вперед, грати в комбінаційний футбол. В "Тернополі" ж ми грали простіше. А попереду знаходили свої моменти і забивали.

- В "Скалі" є кваліфікований голкіпер Василь Шпук. Не боїтеся залишитися у нього в запасі?

- Все покажуть тренування. І вирішувати, хто займе місце у воротах, не мені, а головному тренеру. Насамперед все залежить від мене, як я себе проявлю на зборах.

- Торік весно ви грали за "Ниву", а восени за ФК "Тернопіль". Порівняйте ці дві тернопільські команди.

- В "Ниві" тоді не було ніяких завдань. Стояло завдання просто дограти чемпіонат, щоб команду не зняли з розіграшу. А вже з початку цього сезону планувалося зробити хорошу боєздатну команду для виходу в першу лігу. "Нива" – народна команда. Вона існує давно і більшість людей в Тернополі вболівають за "Ниву". Для порівняння можна навести приклад, коли у Львові було дві команди "Карпати" і ФК "Львів". Більшість уболівальників віддавали свою прихильність "Карпатам". Так само і в Тернополі. Більшість любителів футболу вболівають за "Ниву". На "дербі" більшість глядачів уболівали за "Ниву". Але як ФК "Тернопіль" приймав якісь інші команди, то за нас вболівали так само, як і за "Ниву".

- У 2007-2009 роках разом з нинішнім голкіпером київського "Динамо" Максимом Ковалем ви були воротарями юнацької збірної України (U-16 та U-17)…

- В нас не було основного воротаря. Хто був на тренуванні кращий, того тренери і ставили на ворота.

- Підтримуєте з Максимом стосунки?

- Ні, давно не спілкувалися.

Оцените
Поделитесь

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров