Друга ліга: позиція клубів ПФЛ відома, рішення - за Федерацією футболу
^

Друга ліга: позиція клубів ПФЛ відома, рішення - за Федерацією футболу

583
Друга ліга: позиція клубів ПФЛ відома, рішення - за Федерацією футболу

Вже за два тижні згідно із календарем весняної частини, змагання розпочне друга ліга. Нагадаємо, що зважаючи на ситуацію, в якій опинилися футбольні команди «Кристал» та «Динамо» Хмельницький – протягом весняної частини чемпіонату команди провели б лише по одному домашньому матчу – Центральна Рада прийняла рішення звернутися до Федерації футболу та підтримати прохання клубів дозволити так зване «переформатування» груп нижньої частини турнірних таблиць. За їхньою пропозицією, футбольні клуби «Енергія» Нова Каховка та «Жемчужина» Ялта увійдуть до групи «3».

Ситуацію коментують перший віце-президент ПФЛ, президент ФК «Скала» Микола Кміть, віце-президент ПФЛ, віце-президент ФК «Геліос» Ігор Шам та президент ФК «Кристал» Олексій Кручер.

Микола Кміть, перший віце-президент ПФЛ, президент ФК "Скала":

- Чемпіонат серед команд клубів другої ліги у поточному сезоні є у деякій мірі перехідним, про що йшлося на Конференції минулого червня. Ідея сама по собі хороша, проте, у зв’язку із економічною ситуацією у державі, другий дивізіон опинився у становищі, за якого більше 20-ти команд, які візьмуть участь у змаганнях наступного сезону, ми не нарахуємо. Маю на увазі ті клуби, що мали б стабільне фінансування протягом усього чемпіонату.

У нижній частині турнірної таблиці має бути така боротьба, що в змозі привабити глядача. Тобто, маємо зберегти і спортивний принцип. Велика перевага чемпіонату поточного сезону полягає у збільшеній кількості матчів у першому колі, але, на жаль, за незалежних від нас причин у другому колі виникли певні проблеми: зі змагань знялася велика кількість команд. Хочу наголосити, що клуби знялися не через результати своєї діяльності або через роботу Федерації футболу чи ПФЛ. Знялися вони саме через економічні негаразди, що охопили всю державу. Це чітко помітно за географічним принципом. У східній частині України, де економіка більш потужна, клуби не знімаються, а у центральній чи західній – навпаки, ситуація зовсім протилежна. Маємо рахуватися з дійсністю і намагатися зберегти максимально якісний формат змагань. Тому єдине, що є логічним, особливо враховуючи реалії та перспективи – це об’єднати вірогідних учасників (20 клубів) в одну групу, за що було проголосовано на попередній Конференції. Зробивши попередні розрахунки, я задоволений тим, що цей формат є не настільки затратним, як ми вважали. На моє переконання, наступного сезону футбол у другій лізі стане більш добротним. Єдине, що може статися – це те, що група складатиметься з 18 команд, а не з 20, як ми прораховували.

Ситуації, подібно тій, в якій опинилися «Кристал» та «Динамо» Хмельницький, раніше не виникало, тому нам довелося розглядати всі можливі варіанти та знайти найбільш оптимальне рішення, що влаштовувало б всі задіяні сторони. Таке, щоб зміни не нашкодили, у першу чергу, іміджу чемпіонату, як, наприклад, це могло статися, якби «Кристал» та «Динамо» зіграло по одній грі. Дійсно, зміни формату у ході чемпіонату не можливі, але ж, погодьтеся, склалася нестандартна ситуація. Куди ті команди приєднати? На засіданні Центральної Ради за пропозицією клубів другої ліги ми вирішили звернутися із відповідним клопотанням до Федерації футболу – зробити виняток і зрозуміти проблему: у групі «3» залишилося всього два клуби, що зіграють між собою дві гри. Ми сподіваємося, що Федерація футболу піде нам назустріч та дозволить приєднати два клуби до групи «3», тобто до «Кристалу» та «Динамо», що цілком і повністю влаштує учасників чемпіонату. При цьому маємо розуміти, що це професіональний футбол, і встановлених на початку сезону правил необхідно дотримуватися. Звичайно, ситуація нешаблонна, але у разі схвального відгуку від Федерації футбол тільки виграє.

Якщо ж нашу пропозицію не буде прийнято, футбольний клуб «Скала» готовий підтримати «Динамо» Хмельницький та зіграти товариські матч. Думаю, і тернопільська «Нива» підтримала б таку ініціативу. Так само можна домовитися, щоб команди з півдня зіграли подібні спаринги з «Кристалом» і підтримали наших колег.

Игорь Шам, вице-президент ПФЛ, вице-президент ФК "Гелиос":

- К сожалению, мы зависим от форс-мажорных обстоятельств, что, собственно, и произошло с командами второй лиги. Поверьте, ни один знаток, ни один специалист не даст четких гарантий касательно положительной динамики развития событий в экономике и в данном контексте в футболе на ближайшее время. Ситуация же с составом второй лиги была полностью непрогнозируемой ввиду того, что экономическая ситуация в государстве косвенно влияет и на футбольную отрасль как естественный источник финансовых средств для футбола. Безусловно, будучи на месте херсонского «Кристалла» и хмельницкого «Динамо», я был бы точно так же огорчен. Эти клубы попросту оказались в патовой ситуации. С другой стороны, при любых обстоятельствах стоит понимать, что есть юстиция, и в том случае, если Федерация футбола нам не даст добро на переформатирование нижних групп, безусловно, мы будем вынуждены выполнять закон.

В следующем сезоне, при переходе второй лиги на круговую систему, формат станет более удобным, так как снятие одного-двух клубов не настолько катастрофично влияет на судьбу остальных. Сейчас же это время нужно пережить, сделать соответствующие выводы и идти дальше. Задним умом все сильны, особенно те, кто утверждает, что они знали о подобном развитии событий. Предвидеть это было невозможно. Будучи вице-президентом футбольного клуба и вице-президентом ПФЛ, я и сейчас не могу дать ни одного прогноза на то, как будут складываться обстоятельства в дальнейшем.

Алексей Кручер, президент ФК "Кристалл":

- Наш клуб попал в ситуацию, при которой в нижней части турнирной таблицы по итогам осенней части осталось всего два клуба: «Кристалл» Херсон и «Динамо» Хмельницкий. Если действовать согласно регламенту, то в весенней части остается всего две игры: одна домашняя, одна на выезде до августа. Это не профессиональный футбол. Ни руководство нашего города, ни херсонские болельщики нас бы не поняли. Поэтому нужно было найти какой-нибудь выход и, считаю, я справедливо заметил, что «Кристалл» нужно было неким образом присоединить к другим группам. Команда серьезно готовится к чемпионату и сыграть всего две игры – неправильно. Мы играем для зрителей. В клубе ведется серьезная работа как над повышением качества игры, так и над инфраструктурными объектами. В начале 2013 года уже экс-мэром Херсона, а ныне народным депутатом Владимиром Сальдо проведены переговоры касательно спонсорства, и теперь нашему клубу помогает инвестор Сергей Нестеренко. Думаю, совместными усилиями в весенней части нам удасться выступить достойно, а с нового сезона 2013-2014 годов сможем занять лидирующие позиции в нашей группе. В оставшейся же части текущего чемпионата перед нами стоит задача занять первое место в группе «3».

Касательно наших предполагаемых соперников: мы хорошо знаем «Энергию», клуб находится в нашей области. Сейчас мы заявились на участие в Кубке губернатора Херсонской области, в котором новокаховский клуб также принимает участие. Турнир состоится с 23 по 31 марта текущего года. Кроме того, в турнире примут участие «Мир» Горностаевка и ряд аматорских команд с юга Украины. Думаю, мы встретимся там и с «Энергией». В прошлом сезоне мы сыграли с «Динамо» два матча. Судя по заявочной кампании, коллектив очень омолодился, это уже немного другая команда, к которой стоит присмотреться внимательней. «Жемчужина» также ориентирована на молодых исполнителей, к тому же испытывает серьезные финансовые проблемы. Будем играть, будем смотреть и изучать наших соперников. В нашей же команде сменился тренер: с футболистами теперь работает Сергей Шевцов. Его кандидатуру порекомендовал Сергей Нестеренко, они долгое время сотрудничали в футбольном клубе «Энергия». Его предшественник Денис Люккенс сам попросил освободить его от обязанностей тренера и его просьбу мы удовлетворили.

Оцените
Поделитесь
Источник:

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме