Ігор Жабченко: "Особисто не прийшов до Комсомольська посідати 11 місце"

Ігор Жабченко: "Особисто не прийшов до Комсомольська посідати 11 місце"

99
Ігор Жабченко: "Особисто не прийшов до Комсомольська посідати 11 місце"
Фото - fcsevastopol.com

Головний тренер «Гірника-Спорту» аналізує роботу з колективом.

Ігоре Валентиновичу, під час останньої нашої розмови ви пообіцяли, що після 10 березня зможете дати оцінку, грубо кажучи, матеріалу, з яким вам доведеться працювати…

— Й обіцянку свою готовий виконати (усміхається).

— Отож як вам у Комсомольську? Адаптувалися?

— Авжеж. Попри все, провели вже два навчально-тренувальних збори, а цього достатньо, щоби зрозуміти, який потенціал у команди. Водночас добираємо футболістів, які могли би вирішувати серйозні турнірні завдання.

— А на що, скажімо так, здатний той кадровий потенціал, який ви прийняли, коли прийшли в команду?

— Із тих, хто був раніше, відсотків 40–50 залишаться, з рештою ми попрощалися й замінюємо новими людьми. Ті кадри, які були до нашого приходу, посіли в турнірній таблиці лише одинадцяте місце, тобто не змогли вирішити поставлених завдань. Потрібна свіжа кров.

Які зараз будуть пріоритети у завданнях — виграти свою підгрупу чи готувати команду з прицілом на наступний сезон?

— Од сьомого місця в нашій групі занадто великий відрив, а тому навіть якщо й докладемо максимум зусиль, то в лідерах чемпіонат не завершимо. Фактично будуватимемо нову команду. А ось із нового сезону прагнутимемо потрапити до верхньої частини таблиці.

Вас, як досвідченого тренера, влаштовують умови для праці в Комсомольську — поля, база тощо?

— Повірте, тут умови створені такі, що команда може бути не лише в другій, а й у першій лізі. Тренувальні поля просто чудові, стадіон — високого рівня, розвинена інфраструктура. У попередніх клубах, де працював (у «Зірці» та «Сумах»), таких умов для роботи не було.

— А для себе проаналізували, чому «Гірник-Спорт», маючи такі чудові умови для роботи, в турнірі пас задніх?

— До цього часу «гірники» розраховували лише на молодих футболістів. А однією молоддю складно досягти якихось вагомих результатів. Звичайно, вони отримують досвід і практику, але потрібні й досвідчені гравці, які поведуть за собою. Тоді юнаки «не варитимуться у власному соку», а й справді прогресуватимуть. Ось і зараз плануємо підписати ще кількох досвідчених футболістів.

— Мабуть, вам є з кого вибирати, адже, напевне, гравці радо йдуть у команду, дізнавшись, що її очолив досвідчений тренер…

— Мабуть, є якийсь імідж і планка, нижче якої наш статус змушує не опускатися. І футболісти розуміють — прийшов досвідчений тренер на це місце, значить у такої команди є перспективи, тобто на голослівні обіцянки тренер не звабився. Отже, тут є умови та серйозні турнірні завдання. Особисто не прийшов до Комсомольська посідати 11 місце. Це розуміє й керівництво клубу, зокрема президент Петро Каплун, якого я знаю дуже багато років.

Оцените
Поделитесь

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров