closer-popup
footboom
Авторизация пользователя на сайте footboom.com
Вход через социальные сети
или
Забыли пароль?
Регистрация
timeZone
Время сайта
Ваше время 14:14 отличается от времени времени на сайте 17:14 .
Установить на сайте новое время?
closer-popup
Пользователи рекомендуют
closer-popup

Олександр Литвиненко: "У нас є велике бажання виграти Другу лігу України"

Этот материал доступен только в украиноязычной версии.
Олександр Литвиненко: "У нас є велике бажання виграти Другу лігу України"
Изменить размер a+ a-
511
0
Париматч Бонус 2500 грн
получить

31-річний воротар Олександр Литвиненко азам футбольного мистецтва навчався у ДЮСШ "Зміна" (Суми) та "Арсенал" (Київ). За свою  кар’єру він пограв у багатьох українських клубах Першої та Другої ліг, спробував себе у футзалі. Влітку 2022 року голкіпер уклав контракт із абсолютним новачком ПФЛ – "Нивою" з села Бузова Бучанського району і натепер є основним стражем воріт бузівчан.

В інтерв’ю FootBoom Олександр Литвиненко розповів про свої  футбольні університети, етапи кар’єри та стрімкий поступ його нинішньої команди, яка після чотирьох турів є лідером Другої ліги чемпіонату України . 

- Олександре, де і коли де ви почали займатися футболом?

- Перші футбольні кроки зробив у восьмирічному віці у рідних Сумах. Моїм першим тренером був Олександр Валентинович Ігумнов. У  2006-2008 роках займався у школі "Арсеналу" (Київ) під керівництвом Владислава Віталійовича Гуменюка. До слова, в столиці тренувалися та грали разом із В`ячеславом Турчановим – нинішнім партнером по бузівській "Ниві".

- У ворота стали одразу?

- Ні. Спочатку трішки пограв на позиції захисника. Але все перевернула зустріч тренера з моїм батьком, у якого зріст 1.95. Після розмови тата з наставником моє ігрове амплуа змінилося – перекваліфікувався у воротарі.

- У 15 років ви поїхали до Києва, де виступали за юнацьку команду столичного "Арсеналу". Як виник цей варіант?

- Цій події передував юнацький чемпіонат України, де я грав за "Зміну" (Суми). Після його завершення тренер "Арсеналу" Владислав Гуменюк запропонував приїхати на перегляд. Я погодився, і в підсумку два роки провів у юнацькій команді "канонірів".

- Чи був шанс пробитися в першу команду?

- Може й був, але мені хотілося отримувати більше ігрової практики, тому  перейшов у друголігову "Княжу-2" (Щасливе). На той момент у щасливчан  була добре  розвинена інфраструктура. Тренувався з першою командою, яка виступала у Першій лізі, відкривалася перспектива заграти в ній, але, на превеликий жаль, в країні сталася економічна криза, у клубу почалися фінансові проблеми. В 2009 році вимушено залишив "Княжу".

- Після "Княжи-2" ви подалися в інший вид спорту – футзал, де грали за команду Сумського державного університету (СумДУ) . Чому пішли на цей крок?

- Спочатку були невдалі перегляди в низці клубів. Після цього вирішив взяти у футболі паузу, вступив до СумДУ, тоді університет мав професійну футзальну команду. "Універівці" виступали у Першій лізі чемпіонату України та студентській першості країни. Грали досить успішно. У 2011-2012 роках виграли Першу лігу та двічі були переможцями чемпіонату України серед студентів. Завоювали путівку у Екстра-лігу, де, щоправда, пограти не вдалося. Це був плідний етап як у моїй ігровій кар’єрі, так і на життєвому шляху, адже окрім якісного футзального досвіду здобув ще й вищу освіту.

- По-справжньому ви розкрилися у команді рідного міста – ПФК "Суми", за який провели понад три сезони. Давайте пригадаємо цей період.

- У "Суми" я перейшов з іншого сумського клубу – "Барси", де тренував дітей у академії та паралельно виступав за дорослу команду у першості області та чемпіонаті України серед аматорів під керівництвом  Юрія Ярошенка. У 2014 році керівництво ПФК "Суми" запропонувало Юрію Миколайовичу очолити команду. Він у свою чергу запропонував приєднатися мені, так я й перейшов у головну команду області. Завжди мріяв грати у колективі свого рідного міста на професійному рівні. Період свого перебування у ПФК "Суми" оцінюю дуже позитивно. Мені фактично вдалося реанімувати свою футбольну кар’єру. Але, як не прикро, рідна для мене команда завжди боролася лише за виживання у Першій лізі. У мене було бажання досягати кращих результатів.

- У вашій кар’єрі також значиться виступ за "Інгулець" (Петрове). Але у команді з Кіровоградщини ви провели лише два матчі…

- Коли  прийшов в "Інгулець", у другій частині сезону 2017-2018, перед командою ставилася задача виходу в Українську Прем’єр-лігу. Однак  ми посіли 4 місце, не виконавши задачу. В мене ж, другий раз у житті, з`явився варіант із київським "Арсеналом", який вийшов УПЛ. Тренувався з "канонірами", але до підписання контратаку справа не дійшла. На тренерському містку з`явився Фабріціо Раванеллі, котрий зробив ставку на інших голкіперів. Італійський фахівець на мене не розраховував, тому змушений був піти.

- Повертаючись до "Інгульця". З Олександром Поворознюком часто спілкувалися? Яке він справив на вас враження?

- Декілька разів розмовляли. Олександр Григорович – яскрава  особистість з психологією переможця. Окрім пана Поворознюка, мені запам’ятався  й головний тренер Сергій Лавриненко, який, власне, і запросив мене в "Інгулець". Сергій Дмитрович – тренер високої кваліфікації з гарними людськими якостями.

Олександр Литвиненко: "У нас є велике бажання виграти Другу лігу України" - изображение 1

- Після "Інгульця" ви змінили ще декілька команд. Утім в жодній з них надовго не затримувалися. У чому причина?

- Так складалися обставини. Залишивши "Інгулець" я опинився в "Поліссі"  (Житомир), враховуючи мій досвід, мене брали під вирішення задачі виходу клубу у Першу лігу. Надалі у моїй кар’єрі були команди з Сумщини – "Альянс" (Липова Долина) і "Вікторія" (Миколаївка). Але ці періоди, вважаю, були невдалими.

- Перейдемо до вашої нинішньої команди – "Нива" (Бузова). Як перетнулися ваші шляхи з бузівським клубом?

- Мені декілька разів телефонував помічник головного тренера Сергія Карпенка – В’ячеслав Гаді. Він пропонував приїхати на перегляд. Але  через повномасташтабне вторгнення рф приїхав у Бузову лише влітку. Вже після першого  дзвінка я зацікавився продовженням кар’єри в "Ниві". Свою роль у переході зіграли гарні відгуки моїх знайомих, які раніше стали гравцями клубу з Бучанського району.

- А з ким із футболістів "Ниви" були знайомі?

- Передусім це Ярослав Захаревич, з яким ми разом виступали у декількох командах. Був також знайомий з В’ячеславом  Турчановим, Денисом Скепським, Костянтином Без`язичним, Дмитром Єременком.

- У "Ниву" ви йшли першим номером?

- Я над цим питанням не задумувався. Просто приїхав у Бузову займатися улюбленою справою.

- Якої думки стосовно своїх конкурентів за місце у воротах?

- Данило Тумко та Ярослав Проценко – молоді перспективні хлопці, вони мають великий потенціал. Здавна відомо, що без конкуренції неможливо у будь-якому виді спорту.

- "Нива" блискавично дебютувала у Другій лізі: 4 матчі, 4 перемоги. Що, на ваш погляд, є запорукою успішного старту?

- По-перше, команда зіграна, тривалий час грає одним складом. Крім того, у футболістів – професійне ставлення до виконання своїх обов’язків, кваліфіковано працює тренерський штаб, який грамотно регулює весь робочий процес.

- Бузівчани у Другій лізі провели 4 поєдинки. Який матч був найскладнішим?

- Всі поєдинки були непростими, але все ж виділю гру з "Вастом" (Миколаїв). По ходу зустрічі ми програвали, але проявивши характер  вирвали перемогу.

- Які умови створені в "Ниві"?

- Все виглядає солідно. Розвивається клубна інфраструктура, президент "Ниви" Октай Зіяєвич Ефендієв 24 години на добу живе проблемами клубу.  Для досягнення високих результатів маємо належні умови, робиться все можливе , щоб ми зосереджувалися тільки на футболі. Відзначу, що клуб орендує мені житло. В колективі чудова атмосфера, підібрався дружній колектив, завжди підтримуємо один одного.

Олександр Литвиненко: "У нас є велике бажання виграти Другу лігу України" - изображение 2

- З ким потоваришували у команді?

- У дружніх стосунках з усіма хлопцями. Найбільше спілкуюсь із Ярославом Захаревичем, а з Богданом Семенцем мешкаємо в орендованій квартирі.

- Якщо говорити про кар’єру Олександра Литвиненка. Як ви її оцінюєте:  все вдалося?

- Далеко не все. Свій потенціал реалізував частково, є над чим працювати. В  нас є велике бажання виграти Другу лігу України. У футзалі Перша ліга підкорилася мені, тепер хочеться щось вагоме здобути у футболі.

- Назвіть, на вашу думку, трьох найкращих українських та зарубіжних воротарів.

- Серед українських стражів воріт відзначу Дмитра Різника, Георгія Бущана та Андрія Луніна. Трійка топ-голкіперів світового футболу виглядає наступним чином: Джанлуїджі Буффон, Тібо Куртуа, Мануель  Ноєр.

- І наостанок. Що побажаєте футбольним уболівальникам та всім українцям.

- Передусім висловлюю велику подяку Збройним силам України. Завдяки нашим мужнім воїнам у нас проходять футбольні чемпіонати, а вболівальники мають можливість, хоча б через телевізійні та ютуб канали, насолоджуватися вітчизняним футболом. І, звісно, бажаю всім українцям  та нашій рідній неньці Україні якомога швидкої перемоги над рашистами. Слава Україні! Героям Славі!

 

Популярные новости
Оцените материал
Поделиться
Комментарии ()

Оставить комментарий

Рейтинг букмекеров

Лента новостей

03 декабря
10:55
Луис Суарес расплакался после вылета сборной Уругвая из ЧМ-2022 (Видео)
10:45
Федерико Вальверде: "Нам невероятно грустно - эта сборная Уругвая могла многое сделать на ЧМ-2022"
10:33
Луи ван Гал: "Если верить нидерландским СМИ, мы никогда не станем чемпионами мира"
10:31
Легенда "Реала": "Луис Энрике думал о том, как избежать поединка с Бразилией"
10:30
Где смотреть матчи чемпионата мира по футболу 2022 - расписание трансляций ЧМ-2022
10:16
Как проиграла Дания – тренер Австралии получил записку, предназначенную для Кристиана Эриксена
10:00
Footboom - 10 лет
09:59
Тете: "Никто не выиграл три матча на групповом этапе ЧМ-2022"
09:59
Антуан Гризманн: "Мбаппе изменился с 2018 года и как игрок, и как человек - с ним тяжело на поле"
09:44
Стефан де Врей выдвинул "Интеру" свои условия по продлению контракта
09:29
Рональд Куман - об игре сборной Испании и фаворитах ЧМ-2022
09:28
Объявлен диагноз Пеле, его состояние остается стабильным
09:15
Неймар и Алекс Сандро не готовятся к матчу 1/8 финала ЧМ-2022
09:10
Плюс 1 вертолет, 8 БПЛА: общие боевые потери противника с 24.02 по 03.12
09:04
Аргентина – Австралия: прогноз на тотал угловых
08:59
Гранит Джака – лучший игрок матча Швейцария – Сербия
08:52
Тимур Стецьков: "Кривбасса" надо подниматься в таблице, что мы и потихоньку делаем"
08:41
Исмаили сделал прогноз на ЧМ-2022: "Это очень тяжелый чемпионат мира"
08:38
Андрей Ярмоленко отличился ассистом за "Аль-Айн" в контрольном матче (Видео)
08:23
Криштиану Роналду: "Я посоветовал корейцу закрыть рот"
Больше новостей
03 декабря
10:00
Footboom - 10 лет
09:10
Плюс 1 вертолет, 8 БПЛА: общие боевые потери противника с 24.02 по 03.12
08:52
Тимур Стецьков: "Кривбасса" надо подниматься в таблице, что мы и потихоньку делаем"
08:38
Андрей Ярмоленко отличился ассистом за "Аль-Айн" в контрольном матче (Видео)
08:22
Роман Григорчук: "Абсолютно не согласен с удалением Джеймса"
08:01
Филипп Будковский - лучший игрок первой лиги!
07:20
Генштаб ВСУ: Оперативная информация по состоянию на 06.00 03.12.2022
02 декабря
21:40
Виктор Серденюк ушел из "Шэмрок Роверс"
20:33
"ЛНЗ": Ковпак утвержден в должности главного тренера
19:44
"Кремень" выйдет из отпуска в декабре
19:10
Придбай футболку з принтом – допоможи ЗСУ та ТРО!
19:06
Испания передала Украине зенитные комплексы "Hawk"
19:05
Юрий Вернидуб: "Будем просто выполнять свою работу и радовать того же президента Украины"
18:14
Генштаб ВСУ: Оперативная информация по состоянию на 18.00 02.12.2022
17:06
Евро-2023 (U-19): юношеская сборная Украины – в первой корзине перед жеребьевкой элит-раунда отбора
16:56
Евро-2023 (U-17): юношеская сборная Украины - во второй корзине перед жеребьевкой элит-раунда квалификации
16:10
Источник: Андрей Шевченко выдвинут на кресло президента УАФ (+Фото)
15:52
Чемпионат Украины. "Черноморец" – "Кривбасс" 0:1. Видеообзор матча
14:59
Игроки "Динамо" отправились в отпуск, клуб решает вопрос проведения тренировочных сборов.
14:55
"Черноморец" – "Кривбасс" 0:1. Гол в раздевалку – предвестник победы
Больше новостей
03 декабря
10:55
Луис Суарес расплакался после вылета сборной Уругвая из ЧМ-2022 (Видео)
10:45
Федерико Вальверде: "Нам невероятно грустно - эта сборная Уругвая могла многое сделать на ЧМ-2022"
10:33
Луи ван Гал: "Если верить нидерландским СМИ, мы никогда не станем чемпионами мира"
10:31
Легенда "Реала": "Луис Энрике думал о том, как избежать поединка с Бразилией"
10:30
Где смотреть матчи чемпионата мира по футболу 2022 - расписание трансляций ЧМ-2022
10:16
Как проиграла Дания – тренер Австралии получил записку, предназначенную для Кристиана Эриксена
09:59
Антуан Гризманн: "Мбаппе изменился с 2018 года и как игрок, и как человек - с ним тяжело на поле"
09:59
Тете: "Никто не выиграл три матча на групповом этапе ЧМ-2022"
09:44
Стефан де Врей выдвинул "Интеру" свои условия по продлению контракта
09:29
Рональд Куман - об игре сборной Испании и фаворитах ЧМ-2022
09:28
Объявлен диагноз Пеле, его состояние остается стабильным
09:15
Неймар и Алекс Сандро не готовятся к матчу 1/8 финала ЧМ-2022
09:04
Аргентина – Австралия: прогноз на тотал угловых
08:59
Гранит Джака – лучший игрок матча Швейцария – Сербия
08:41
Исмаили сделал прогноз на ЧМ-2022: "Это очень тяжелый чемпионат мира"
08:23
Криштиану Роналду: "Я посоветовал корейцу закрыть рот"
08:06
Игрок сборной Уругвая ударил директора ФИФА и угрожал арбитру матча с Ганой
07:00
Нидерланды – США. Анонс и прогноз матча
05:40
Нидерланды - США: ставка на голы "Оранье"
05:34
Грегг Берхалтер: "Очень многому в футболе я научился именно в Нидерландах"
Больше новостей
03 декабря
09:00
Нидерланды - США: где и когда смотреть матч онлайн
02 декабря
13:00
Сербия - Швейцария: где и когда смотреть матч онлайн
13:00
Камерун - Бразилия: где и когда смотреть матч онлайн
09:00
Гана - Уругвай: где и когда смотреть матч онлайн
09:00
Южная Корея - Португалия: где и когда смотреть матч онлайн
05:00
"Черноморец" - "Кривбасс": где и когда смотреть матч онлайн
01 декабря
13:00
Коста-Рика - Германия: где и когда смотреть матч онлайн
13:00
Япония - Испания: где и когда смотреть матч онлайн
30 ноября
13:00
Саудовская Аравия - Мексика: где и когда смотреть матч онлайн
13:00
Польша - Аргентина: где и когда смотреть матч онлайн
09:00
Австралия - Дания: где и когда смотреть матч онлайн
09:00
Тунис - Франция: где и когда смотреть матч онлайн
29 ноября
13:00
Иран - США: где и когда смотреть матч онлайн
13:00
Уэльс - Англия: где и когда смотреть матч онлайн
09:00
Эквадор - Сенегал: где и когда смотреть матч онлайн
09:00
Нидерланды - Катар: где и когда смотреть матч онлайн
28 ноября
13:00
Португалия - Уругвай: где и когда смотреть матч онлайн
10:00
Бразилия - Швейцария: где и когда смотреть матч онлайн
07:00
Южная Корея - Гана: где и когда смотреть матч онлайн
04:00
Камерун - Сербия: где и когда смотреть матч онлайн
Больше новостей
03 декабря
09:04
Аргентина – Австралия: прогноз на тотал угловых
07:00
Нидерланды – США. Анонс и прогноз матча
05:40
Нидерланды - США: ставка на голы "Оранье"
02 декабря
23:05
Аргентина - Австралия. Анонс и прогноз матча
11:00
Сербия – Швейцария. Анонс и прогноз матча
11:00
Камерун – Бразилия. Анонс и прогноз матча
10:02
Сербия – Швейцария: ставка на обмен голами
09:56
Камерун – Бразилия: прогноз на "Обе забьют"
07:00
Гана - Уругвай. Анонс и прогноз матча
07:00
Южная Корея – Португалия. Анонс и прогноз матча
06:09
Южная Корея – Португалия: ставка на третью подряд победу европейцев
05:36
Гана - Уругвай: прогноз Криса Саттона
03:35
"Черноморец" – "Кривбасс". Анонс и прогноз матча
01 декабря
11:06
Хорватия - Бельгия. Анонс и прогноз матча
11:00
Япония – Испания. Анонс и прогноз матча
11:00
Коста-Рика – Германия. Анонс и прогноз матча
10:40
Канада - Марокко. Анонс и прогноз матча
10:15
Коста-Рика – Германия: ставка на уверенную победу бундестим
05:06
"Заря" - "Колос". Анонс и прогноз матча
30 ноября
18:50
Польша - Аргентина: прогноз Криса Саттона
Больше новостей
2500 грн
Забрать подарок →