Олег Шандрук: "Мені в команді не потрібен адміністратор-істеричка, який вносить хаос"
^

Олег Шандрук: "Мені в команді не потрібен адміністратор-істеричка, який вносить хаос"

938
Олег Шандрук: "Мені в команді не потрібен адміністратор-істеричка, який вносить хаос"
Фото - "Верес"

Головний тренер рівненського "Вереса" Олег Шандрук розповів вболівальницькій спільноті "червоно-чорних" про конфлікт з адміністратором команди Богданом Говоровським, відносини з футболістами, шість замін у матчі з "Чайкою", футболістів, які досягли найбільшого прогресу та систему штрафів у Народному клубі.

- По звільненню Богдана Говоровського. Підтверджую ту інформацію, яку сказав Орест Михайлович Баль у своєму інтерв’ю. Він, як спортивний директор, наймав Говоровського на роботу, тому про звільнення говорив з адміністратором у Луцьку особисто саме Орест Михайлович. Я не вважав за потрібне спілкуватися, після того невеличкого інциденту у грі з "Чайкою". У нас була розмова і все, що думав на той момент, я сказав Говоровському і додавати щось було зайвим. І причину Орест Михайлович повідомив. Причина – непрофесійна поведінка адміністратора команди. Адміністратор, в першу чергу, відповідає за накачані чисті м’ячі, екіпірування команди, прання форми, інвентар для тренувань, домовляється за тренажерний зал і таке інше. Ось ці питання він вирішує.

Мені в команді не потрібен адміністратор-істеричка, який вносить хаос, адміністратор-агент…ви питали, чи в нього є агентська ліцензія? Скажу, що агент, який стільки років у футболі, не йде працювати адміністратором у клуб Другої ліги. І найголовніше, мені не потрібен адміністратор-тренер. Ця ситуація була у матчі з "Чайкою", коли Говоровський почав розказувати Блажаєву, кого випускати, а кого не випускати. Адміністратор просто почав виконувати не свої обов’язки. Я все обдумав, проаналізував ще раз розмову і зрозумів, що з цим адміністратором я далі працювати не можу. Це не було імпульсивне рішення.

Читайте также: Орест Баль - про скандал з адміністратором "Вереса", Шандрука, кадрові питання і вихід у Першу лігу"

Плюс, інформація, що він дізнався про своє звільнення з інтернету – також недостовірна. Чому? Тому що Орест Михайлович Баль поїхав у Луцьк для того, щоб з ним поговорити. Після цієї розмови, інформацію офіційно розмістили на сайті НК "Верес".

- Для чого Богдан тоді сказав, що дізнався про все з інтернету?

- Я думаю, що це емоції людини, яка не вміє контролювати їх. Неконтрольовані емоції ті, які були також у грі з "Чайкою". Ця ситуація стосується замін. Зворотня заміна Мосіюка – це була п’ята заміна. Шоста – Пецків вийшов замість Гребенюка. Він говорить, що він щось там кричав, казав, що це шоста заміна, але це – неправда. Тому що кіпіш він підняв після зворотньої заміни Мосіюка, почав кричати на Блажаєва. Я стояв біля бровки, цього не чув, але розвернувся після того, коли помітив, що на лаві запасних вирують емоції.

Ми визнаємо свою помилку з шостою заміною. Це була наша помилка. Ми понесли за це відповідальність. І це питання закрите.

- Як взагалі так сталося, що ви провели шосту заміну?

- Я міг би це списати на емоції. У нас є люди в штабі, які відповідають за ту чи іншу роботу. В даному випадку, з замінами теж саме. Я не контролюю кількість замін, я контролюю якість замін – кого випустити і коли. Я не знімаю з себе відповідальності. Всі чомусь звертають увагу лише на ці шість замін. Я розумію, але навіть у вищих за рангом командах трапляються схожі ситуації.

Читайте также: "Хахльову так і треба", - екс-адміністратор "Вереса" дав відверте інтерв`ю

- Все-таки – це мінус один заліковий бал у турнірній таблиці. І в майбутньому все може повернутися так, що саме цього очка не вистачить "Вересу" для того, щоб вийти у Першу лігу.

- Я нічого тут добавити не можу. Да, так і є. Це очко дуже важливе, на сьогоднішній день, дуже важливе. На жаль, є така ситуація.

- Ви, до речі, вперше прокоментували цю ситуацію.

- Тому що раніше мене ніхто не питав про це. В цьому і є проблема. Тему висвітлено однобоко. Я міг би не коментувати це інтерв’ю Говоровського, але я вирішив зустрітися з вами, бо однобока інформація – це теж неправильно. Я роблю це для тих вболівальників, які щиро вболівають за команду. Я знаю, що "крикуни", для яких "Верес" лише для того, щоб плітки порозганяти, навіть в моєму інтерв’ю знайдуть, що покритикувати.

Так, є проблеми. Давайте згадаємо як збиралася команда. Вона зібралась з нічого. Не було ні тренерського складу, ні адміністративного, взагалі нікого. Тому ми пройшли дуже складний період.

- По Мосіюку. Ви його випустили і майже одразу замінили після помилки. Чому ви так вчинили, адже не кожного футболіста після помилок ви заміняєте?

- Так, я це розумію. Це молодий футболіст, якого я знаю. В нього хороше майбутнє і я говорю це відверто. На той момент, вийшовши на заміну, він припустився двох помилок. Після однієї з них ми пропустили гол. Побачивши його реакцію, я зрозумів, що він нам не помічник, а нам треба рятувати гру.

Читайте также: Максим Боровец: "После просьбы помочь с операцией - "Верес" прекратил со мной сотрудничество"

Я розумів, що для нього це буде серйозний удар, в першу чергу психологічно. Я був сам футболістом і це проходив. Але це вже була моя задача впоратися з цим психологічним ударом після гри. Для цього у нас є індивідуальні розмови. Я вже тоді пояснюю чому так і що з цим робити. Так, є відверті розмови. І я більш ніж впевнений, що ті, які залишають команду, мають негатив. Але є причини чому кожного з них звільнено. Я бачу тренувальний процес, ігри, побут і все це разом створює загальну картину. На основі цього приймаємо рішення, хто нам помічник, а хто – ні.

- Стосунки з футболістами. Розкажіть про цю ситуацію.

- Я би хотів зараз звернутися до цифр. Після п’ятого туру в нас було 1 очко, після шостого – ми були ще на останньому місці. Чому я до цього звертаюся? Я хочу, щоб ми порахували набрані очки за останні 12 ігор. Це 23 очки. Я не беру одне очко з "Чайкою", хоча хлопці його заслуговували, це вина тренерського складу, що в нас немає цього залікового балу. Але є 23 очки.

Ті команди, які вище нас, за ці 12 турів набрали: "Полісся" - 24, "Минай" - 21, а всі інші ще менше. Чому я говорю про стосунки в команді? В короткостроковій перспективі (1-2 гри) стосунки можуть не зіграти роль, в довгостроковій (а це 12 ігор), якби у мене не було стосунків з футболістами, ми б займали зараз за 12 останніх ігор 2 місце, одразу після "Полісся"? Ні. Стосунки – це дуже важливо, тому що є ланцюжок "тренер-футболісті і футболіст-тренер". Є контакт, якщо цього контакту немає, то немає і результату. Я це можу гарантувати.

Читайте также: Офіційно: Максим Боровець залишає "Верес"

В нас є розмови, деякі непорозуміння. Непорозуміння – це не означає конфлікт. В мене максимальні вимоги і дехто не зрозумів, куди потрапив. Стоїть задача. Дехто не займався тим, чим треба. Якби був всередині команди конфлікт, це би вилізло одразу. В першу чергу, в результаті. Але він є. І заразу дуже багато негативу, що у "Вересі" все погано. У всіх команд в українському футболі, окрім "Шахтаря", є проблеми.

Я скажу, що стосунки між футболістами і тренером у нас є. В першу чергу, вони професійні. Припустимо, що у мене з футболістом хороші стосунки, але я бачу, що він працює на тренуванні на 80%. Я підкликаю і говорю, що мені треба 100%. Півтори години тренування, але мені треба максимум. Футболіст не чує цього. Як ви думаєте, буде потім десь якийсь "cтик"? І я один (ще є Блажаєв, тренер по воротарям), звичайно, що в нас будуть жорсткі розмови, але в нас стоять задачі. Це доросла, чоловіча гра.

Я розумію, що я тренер і я не можу всім подобатися. Це реальні речі. Але має бути правда, коли зараз вилилося стільки бруду через образливих людей. Це футбол. Сьогодні ти працюєш, завтра тебе звільнили. Все в житті міняється. Для чого плювати в спину?

- Що з преміальними?

- Що стосується преміальних, то всі питання закриті. Але не закрите питання з "Нивою" Тернопіль. Всі футболісти залишили номера карток, тобто свої банківські реквізити. Було повідомлено, що всі футболісти у відпустці отримають преміальні.

Читайте также: КДК ФФУ покарав рівненський "Верес"

- Затримки з зарплатами футболістам були чи ні?

- Не було.

- Надійне джерело повідомило нам, що затримки були і певний період зарплати не виплачувалися.

- Це неправда. Я не знаю для чого вони це роблять. Це образливі люди. Це навіть смішно. Що стосується зарплати, то ми отримували все вчасно. Ми разом отримуємо зарплату. Тому я це чітко знаю і ця інформація є достовірною від мене.

- Роз’ясніть ситуацію зі звільненнями Котляра, Боровця, Логінова та Саламахи. По інших все більш-менш зрозуміло.

- Розпочнемо з Котляра. З Антона в цій ситуації роблять майже героя. Котляра запрошували в команду як авторитетного гравця, який пограв у Прем’єр-лізі і на якого рівнялася б молодь, якої, на той час, було дуже багато. Перша гра після Вінниці: посеред тижня була нічна вилазка з бази. Про це ніхто не знав, окрім мене і Блажаєва. Відповідно, у мене відбулася розмова тет-а-тет. Я пояснив: "Антон, питань немає, але ти публічна людина і маєш розуміти, що можуть бути наслідки. Давай берися за розум. Ти ж футболіст і у тебе є сім’я". І що виходить? Проходить невелика кількість днів і відбувається історія з таксистом. Вболівальники, футболісти і я, як головний тренер, за нього поручилися. Чому поручився я? Тому що всі ми помиляємося в житті і треба дати шанс.

Читайте также: Вторая лига. 17-й тур

Футболісти сподівалися на Котляра. Я думав, що для нього це буде стресова ситуація, він візьметься за розум і все забудеться. На жаль, цього не сталося. Ситуація про те, що він був пійманий у стані алкогольного сп’яніння на базі - це правдива інформація, тому що я особисто приїхав і побачив, що Котляр був у нетверезому вигляді і ще й там випивав. Це було пиво. Так, це не критично, але це є спортивна база і це "свята-святих". Після цього я його відсторонив від тренування, в мене була зустріч з президентом, де я сказав, що цього футболіста не має бути в команді. Принципи клубу головніші.

Після звільнення була історія, задокументована поліцією, про те, що Котляр був пійманий у стані алкогольного сп’яніння біля "Фламінго", за кермом. І зараз з нього роблять майже героя. Прибрати його – це радикальне рішення, але воно було потрібним. Так, напруга в команді після того була, бо це негативна ситуація. Але в мене було з Котлярем достатньо індивідуальних розмов, я говорив йому: "Антон, тобі Бог дав – бери". Він талант, але він його "спускає на вітер".

Макс Боровець. Він увійшов до категорії нестабільних гравців. Максим показав одразу високий рівень, а потів почав знижувати його. Ми на цю позицію хочемо якіснішого гравця. Я йому подякував, ми спокійно попрощалися.

Читайте также: Офіційно: "Верес" залишили шестеро гравців

- Після звільнення, Боровець у своєму Інстаграмі написав про те, що перед цим просив допомогти з операцією та що клуб не виконав даної йому обіцянки на початку (про яку він не захотів розповісти).

- Щодо обіцянки. Я не був присутнім, коли він підписував контракт. Другий момент – операція. Давали суму, але він відмовився.

Саламаха. Теж незрозуміла ситуація. Була гра з "Чайкою". Після цього він підійшов до мене і сказав: "Олег Миколайович, я хочу піти з команди, бо маю бажання спробувати себе закордоном". Що ми чуємо з інтерв’ю? Спочатку він говорить, що непорозуміння з керівництвом, а потім – з тренером. В чому проблеми? Скажи все як є одразу. Він сам не розуміє, що він хоче. І знову йдуть якісь образи.

Логінов. Він запрошувався як кваліфікований гравець, який грав у Першій лізі. Він нам дуже допоміг, але у нього були і провальні матчі. І пенальті, і автоголи… Це говорить про нестабільність. На його позиції ми хотіли бачити надійного центрального захисника. На жаль, цієї надійності не було. Я подякував, питань ніяких немає.

- Давайте поговоримо про Валерія Гайвана. Дуже цікава ситуація. Він був в команді майже завжди, але не міг грати, бо "Шахтар" не віддає документи. Він міг би бути корисним команді і наскільки це велика втрата?

Читайте также: Вторая лига. 17-й тур. Анонс матчей

- Я скажу, що Гайван хороший футболіст з хорошою школою. На жаль, ми не змогли по ньому домовитися. В осінній частині він би не був нам помічником. Все-таки, цей футболіст розглядався на перспективу. Погано, що ми не змогли за нього домовитися. Цим займався президент і все було на його контролі.

- Вийшла така ситуація, що Валерій змушений був навіть змінити вид спорту і грає у футзал.

- Тоді це проблема в "Шахтарі". Можливо, вони хотіли якусь круглу суму, на яку ми не могли погодитися, швидше за все.

- Чи задоволені ви першою частиною чемпіонату?

- Розіб’ю відповідь на три частини: початок (перші 5 турів) – провальний, середина – цей відрізок привів нас до тями та повернув у гонку за Першу лігу, ми знайшли свою гру, відчули впевненість і кінцівку я б оцінив на трійку по п’ятибальній системі. В кінці ми відверто розраховували на більше. На жаль, ми не взяли ті очки, які б мали взяти вдома.

- Що заважало стабільно показувати позитивний результат?

- В першу чергу, у нас не було планової підготовки. Друга причина – досить молодий склад, а молодь – це нестабільність. Відповідно, не було результату, стабільної гри, були провальні матчі, не всі розуміли, де вони знаходяться і які задачі перед ними стоять. Дехто відчув тиск вболівальників, преси, керівництва і не зміг з ним справитися. Це не індивідуальний вид спорту, все-таки 11 футболістів виходить на поле і тут дуже важлива зіграність, розуміння одне одного та вимог тренера. Не могло просто бути стабільного результату, враховуючи, що суперники дуже підсилилися. Це не та Друга ліга, що була минулого року.

Читайте также: "Верес" провів 6 замін в матчі з "Чайкою", хоча за регламентом можна лише 5 (+Фото)

- Чому команда так мало забиває?

- В цьому є проблема. Це можна розділити на два моменти. Перший – це створення гольових ситуацій, другий момент – їх реалізація. Щодо створення гольових ситуацій, я не бачу проблем, у нас дійсно їх багато. Немає реалізації. Реалізація – це якість гравця. Так, ми можемо на тренуваннях щось підтягнути, про щось поговорити і ми це робимо, але реалізація моментів – це індивідуальна якість кожного гравця.

Свого роду – це школа. Футболіст має бути технічний, тактично правильно навчений та вміти розбиратися в ситуаціях так, як Тайсон забив третій гол у ворота "Гоффенгайма". Це чиста майстерність. Якщо поставити туди зараз якогось нападника з УПЛ, то я сумніваюся, що він би так розібрався. Нам потрібно підсилювати в команді і конкуренцію, і якість лінії атаки, щоб ми могли забивати більше.

- Зараз прийдуть новачки, команда буде зіграватися, велика перерва… Чи не завадять всі ці чинники розпочати весняну частину Другої ліги в оптимальних кондиціях?

- Думаю, що ні. В нас є кістяк команди. На сьогоднішній день, ми маємо 13 гравців. В нас будуть заплановані збори і ці збори будуть тривати 2 місяці. Це досить хороший і довгий період. Ми плануємо запрошувати гравців ще до початку зборів. Ми сподіваємося, що почнемо підготовку вже практично у повному складі. Під час зборів можуть бути різні ротації. У нас є кістяк, вектор гри, тому, я думаю, що проблем не буде.

Читайте также: Вторая лига. 16-й тур

- Кого вважаєте найсильнішим конкурентом для "Вереса" за вихід у Першу лігу?

- Я вважаю, що це "Полісся" Житомир. Тут важливо ще, хто і як перезимує. На сьогоднішній день, "Полісся" - найстабільніший гравець.

- У вас зараз немає помічника. Чи є вже кандидати на цю посаду?

- Так, кандидати є, озвучувати не буду, тому що в мене поки ведуться перемовини. Я до цього питання відношуся ретельно. Мені однозначно треба помічник, тому що дуже великий об’єм роботи. Восени не було просто часу шукати, не хотів брати кого-небудь. Мені потрібна людина, якій я можу довіряти, з якою ми можемо обговорювати будь-які проблеми в команді і яка буде доповнювати мене.

- Якими основними людськими та професійними рисами має володіти ваш помічник?

- Що стосується людських якостей, то людина має бути спокійною. Має бути амортизатором між мною і командою. У нього має бути щільний контакт з футболістами, щоб молодий футболіст не соромився підійти і повідомити про проблему чи прийти з проханням. Бо до головного соромиться підійти, думає, що по шапці отримає (усміхається). Людина має бути врівноважена та емоційно спокійна. В професійному плані, помічник має бути моїм однодумцем в стратегії гри та побудови команди.

Читайте также: Вторая лига. 16-й тур. Анонс матчей

- Вже є конкретні варіанти того, де будуть проводиться збори?

- Ні, поки ми лише в стадії переговорів. Це все стосується фінансів, тому що сьогодні це не дешеве задоволення.

- У "Вересі" є взагалі якась система штрафів?

- Вони прописані в контрактах. Там чітко вказано за що можуть бути фінансові наслідки та умови розірвання контракту. Всередині команди, в нас за запізнення на теоретичне заняття чи тренування, хлопці виставляють команді піцу. Пацани між собою домовилися і вже порушник потім думає чи варто йому запізнюватися.

- Андрій Шевченко в збірній впровадив святкові вечері, де відбувається посвята новачків (співають пісню). Чи не думали ви щось схоже зробити, адже такі речі зближують команду?

- Це мені для роздумів на майбутнє, щоб не копіювати когось і щоб це було пов’язано з "Вересом". Я подумаю над цим. Новачки будуть, тому це хороша ідея. Можна поезію розказувати або ж писати вірші про "Верес".

- В телефонній розмові, ви говорили, що їдете на навчання. Що це за навчання?

- У мене ліцензія "А", вона видається на 3 роки і зараз я їду на переатестацію. Це буквально на два дні. Найвища ліцензія – це "PRO", вона дозволяє бути тренером у прем’єр-лізі. Моя ж ліцензія дозволяє тренувати команду Другої та Першої ліг і бути помічником в УПЛ.

Читайте также: Офіційно: ФК "Полісся" припинив співпрацю з п`ятьма футболістами

- Збираєтеся вчитися на ліцензію "PRO"?

- Так, звичайно, але це все поступово. Я не хотів би бігти перед потягом. Я хочу аби це йшло в ногу з командою. Зараз "Верес" у Другій лізі. Давайте вирішимо задачу і тоді в мене буде перспектива отримати вищу ліцензію.

- Хто із футболістів показав найбільший прогрес за цей сезон?

- Почнемо від воротарів. Для мене вони обидва якісно виросли, хоча основним був Бабійчук. Фіяло занадто емоційний і це йому десь трохи заважає. Ще вони молоді і багато чого не розуміють. Ми про це з ним говорили, бо Ігор емоції іноді направляє не туди, куди треба. Найголовніше, що в нього немає байдужості. У Фіяла прекрасні фізичні дані. Тим більше, свій рівненський.

Семенчук досить серйозно виріс, враховуючи те, що в нього не було школи. Він у мене був у команді, в "ОДЕКУ", я його добре знаю, дав йому шанс і Влад його використав. Його задача зараз – не зупинятися. Адже в молодому віці є така проблема: трішки заграв і зупиняється. Він має самокритично до себе відноситися і продовжувати прогресувати.

Сад. Має дуже хороші дані і з нього буде хороший футболіст, тому що в нього є стержень та правильне відношення до футболу. Так, він не так багато грав. Десь більше, десь менше і навіть до заявки не потрапляв, але ми з ним також спілкуємося, я йому пояснюю деякі речі і я, сподіваюся, що пройшовши ці чотири місяці, він після зборів буде значно якіснішим гравцем і дорослішим. Трішки зрілості не вистачає. Оці зуби, які він вже зараз наростив, він покаже і скаже своє слово у "Вересі".

Читайте также: "Кристалл" готує стадіон в Херсоні до першої ліги

Я би хотів взагалі відмітити, що ми всі стали сильнішими у психологічному плані. Ми зрозуміли, де ми знаходимося, які тут вимоги, вболівальники. Я думаю, що ми будемо далі будувати команду "цеглинкою за цеглинкою" і радувати вболівальників результатами.

- Будете притримуватися тієї тактичної схеми, яка була чи плануєте щось змінювати?

- На сьогоднішній день ми грали двома схемами і у мене немає намірів щось змінювати. До змін футболісти мають бути готові. Ми до цього ще не готові і хочемо поліпшувати те, що маємо.

- Ви хочете грати в атакувальний футбол?

- Ми деякі матчі грали від оборони, але я є прихильником агресивного, вертикального футболу з високим пресингом.

- Чи дозволяє якість футболістів команди грати в такий футбол?

- Ми під це будемо шукати гравців. Нам треба брати у весняній частині ініціативу у свої руки, бо від нас все залежить. Не від суперника. Тому нам потрібно плідно попрацювати у міжсезоння, на зборах, щоб ми були готовими фізично і психологічно.Така робота зараз ведеться.

- Нападники…

- Це проблема. Знову ж будемо шукати і , сподіваємося, що Яременко і Маїк на зборах значно піднімуть свій рівень та реалізовуватимуть створені моменти.

- Ви вже встигли відпочити чи лише плануєте?

Читайте также: Тернопільську "Ниву" можуть очолити Вірт, Евтушенко, або Лазоренко

- Мені, коли я був футболістом, тренери казали, що це ви відпочиваєте, а не ми. Насправді, так і є. Ти хочеш відволіктися, але не маєш можливості, бо думаєш про те, що буде завтра. В нас є проблеми, тому це забирає час. Потрібно думати про збори, склад, переглядати відео з потенційними новачками. Роботи вистачає. Хоча зараз є трішки часу, щоб провести його з сім’єю.

На закінчення я хочу сказати, що у "Вересі" все добре. Просто, якщо звернути увагу на український футбол і його проблеми, то ми знаходимося в доволі хороших умовах. Зарплати та преміальні – вчасно. База з хорошими умовами, триразове харчування, автобус, інвентар, поля, прання форми... Все є для того, щоб працювати і досягати результату. Найголовніше, що "Верес" на слуху. Але цей негатив хотілося б відсунути вбік і щоб вболівальники набралися терпіння.

Все буде добре. Шосте місце, але ми відстаємо лише на 6 очок від першого місця. На кону ще 30 очок. Є стабільність і ми дивимося з позитивом у майбутнє. Ми зробимо якісне підсилення і ви побачите сильну команду весною. Вболівальникам хочу подякувати за цей сезон, ми дійсно відчували підтримку. Якби цього не було, то і результату не було б. Ми цю підтримку відчували, відчуваємо і, сподіваюся, будемо відчувати, особливо на виїзних іграх. Хоча Млинів у нас теж виїзд. Тому хочу подякувати тим уболівальникам, що щиро підтримують, і тим, що нас правильно критикують, і навіть тим, що нас неправильно критикують. Вони змушують нас вставати зранку і робити свою роботу.

Читайте также: "Україна футбольна". Підсумки осінньої частини з Артемом Франковим (Відео)

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме