Мер Тернополя Сергій Надал: "Тернопіль" знімається, бажаючих підтримати команду не було"
^

Мер Тернополя Сергій Надал: "Тернопіль" знімається, бажаючих підтримати команду не було"

1131
Мер Тернополя Сергій Надал: "Тернопіль" знімається, бажаючих підтримати команду не було"
Фото - fc.ternopil.ua

Міський голова Тернополя Сергій Надал розповів про зняття ФК "Тернопіль" з чемпіонату другої ліги та про подальші перспективи тернопільського футболу.

– Сергію Віталійовичу, тож чи відповідає дійсності інформація, згідно якої рішення щодо зняття ФК "Тернопіль" остаточне?

– Так, інформація достовірна.

Коли вперше з’явилися серйозні фінансові труднощі з фінансуванням клубу? З чим вони пов’язані?

– Перші серйозні фінансові труднощі у команди трапилися на початку сезону-2017/2018 рр. Причина проста… Будь-який клуб може функціонувати за умови належного фінансування, яке надходить з різних джерел. У нашому випадку – це кошти, які передбачені у міському бюджеті та кошти меценатів, спонсорів тощо. Враховуючи той факт, що стабільно на потребу клубу надходили кошти лише з міського бюджету, а за відсутності постійного спонсора та незначних надходжень від меценатів, то у клубу виникли фінансові проблеми.

Чи зверталися за цей час якісь бажаючі підтримати клуб? Якби такі прийшли й висловили готовність інвестувати, чи віддали б клуб їм в управління чи власність?

– На жаль, не зверталися… Ми готові розглядати всі пропозиції задля того, щоб клуб відчув фінансову підтримку не лише з бюджету міста, але й від бізнесу.

Читайте также: "Тернополь" решил сняться с чемпионата второй лиги

ФК "Тернопіль" як комунальне підприємство буде ліквідовано чи він продовжить існувати? Можливо, команда гратиме в аматорських змаганнях?

– Комунальне підприємство продовжить свою роботу, як суб’єкт господарювання. Щодо футбольного клубу, то він наразі зникає з футбольної мапи країни. У планах на майбутнє – участь у реформованій лізі.

Що лишається із власності саме ФК "Тернопіль"? Чи були у клубу власні автобус, база, офіс? Чи залишиться лише форма й вивіска?

– У власності ФК Тернопіль залишається автобус, на балансі перебуває футбольне поле та інші основні засоби.

Чи існують борги перед гравцями, тренерами, працівниками клубу? Як з ними буде?

– У разі зняття команди з чемпіонату, усі футболісти отримують статус вільного агента, з кожним із них буде здійснено розрахунок в межах чинного законодавства.

Чи сподівається клуб щось заробити на продажі футболістів чи майна клубу? Адже, як відомо, у випадку зняття гравці підуть як вільні агенти й компенсації за їх подальші переходи не буде передбачено…

– Гравці отримають статус вільних агентів.

Витрати на клуб ніс лише міський бюджет? Клуб нічого не заробляв?

– Бюджет клубу складався з бюджетних коштів, надходжень від спонсорів та меценатів, надходжень від здійснення господарської діяльності підприємства, продажу квитків на матчі, сувенірної та клубної атрибутики тощо.

Читайте также: Вторая лига. 7-й тур

– Як охарактеризуєте співпрацю з тренерами — Івгешем, Марущаком, Матвійківим, Бадлом? Кому готові потиснути руку й подякувати за роботу?

– Кожен з перелічених тренерів – це певний етап історії клубу, вони внесли свій вклад у футболістів та у ФК "Тернопіль".

Клуб звинувачували в іграх на контору (зокрема, колишній співробітник Лютий — через соцмережі). Когось на цьому спіймали? Чи це все вигадки?

– Ми не володіємо доказами щодо цих звинувачень.

Чи підтримує клуб появу такого професіонального клубу, як "Нива" (Тернопіль)? Які стосунки з керівництвом, чи відвідував мер їхні матчі?

– "Нива" (Тернопіль), як клуб, має багаторічну футбольну історію. Ми бажаємо процвітання та розвитку клубу Нива, адже вони представляють наш край.

ФК "Тернопіль" виконав поставлені перед ним завдання — популяризацію спорту серед громадськості, гідне представлення міста на всеукраїнському рівні?

– ФК "Тернопіль" — це доволі успішна, молода та перспективна команда, яка мала усі шанси бути лідером у Першій Лізі. На жаль, за умов відсутності належного фінансування, ми не змогли втримати команду на належному рівні. Попри усе, команда внесла свій позитивний вклад для українського футболу. Окрім того, на майбутнє ми плануємо відродити славу тернопільського футболу.

Чи є вірогідність, що у кращий час міськрада повернеться до фінансування професіонального футболу?

– Розвиток спорту є одним із пріоритетів Тернопільської міської ради, тому, у майбутньому, футбольний клуб Тернопіль не залишиться поза увагою міської влади.

Оцените
Поделитесь
gorilla
Источник:

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме