Василь Івегеш: "Хотілося б здобути перемогу в Запоріжжі, але не будь-якою ціною"

Василь Івегеш: "Хотілося б здобути перемогу в Запоріжжі, але не будь-якою ціною"

96
Василь Івегеш: "Хотілося б здобути перемогу в Запоріжжі, але не будь-якою ціною"
Фото - fc.ternopil.ua

Головний тренер ФК «Тернопіль» Василь Івегеш зі своєю командою на аматорському рівні виграв майже все. Але йому ніяк не вдається здобути титул чемпіона України серед студентів. Чого варті лише п’ять других місць за останніх шість років. Чергову спробу підкорити студентський олімп зібрався Василь Петрович в Запоріжжі. Там 13-14 травня буде визначено нового студентського чемпіона України. Перед виїздом на схід України наставник майбутніх педагогів поділився планами щодо цих змагань.

Які цілі ставитиме перед командою на фінал «чотирьох»?

– П’ять разів наша команда виходила до фінального раунду студентської ліги України, однак завжди чогось не вистачало для загального успіху. І цьогоріч хотіли б зіграти в фінальному матчі, а як там буде – побачимо.

– Поганий той солдат, який не мріє стати генералом…

– Однозначно, хотілося б здобути перемогу, але не будь-якою ціною. Адже у нас найближчим часом запланована відповідальна календарна гра чемпіонату України серед команд другої ліги проти стрийської «Скали». По-перше, суперник, не дивлячись на місце в турнірній таблиці, дуже хороший, по-друге, ми завжди граємо невдало на виїзді з колективами, які перебувають нижче за нашу команду. Тому в Запоріжжі намагатимемося показати максимальний результат з оглядкою на поєдинок проти «Скали».

– Але ж на кону, в разі успішного виступу в Запоріжжі, поїздка на студентський чемпіонат Європи в Голландію…

– Футбольна команда Тернопільського педагогічного університету – єдина в Україні, яка вже здобувала титул чемпіона Європи. Було це вже в далекому 2009 році. Однозначно, хотілося б поїхати на європейську першість. Але поки це далекі плани, сьогодні ж наші думки на матчах у Запоріжжі.

– Чи всіх студентів з основного складу ФК «Тернопіль» залучили до поїздки в Запоріжжя?

– Взяли усіх, в тому числі – Б. Семенця, І. Мединського, І. Курила. На місці прийматимемо рішення хто, скільки часу гратиме, а кого доведеться поберегти перед більш відповідальними матчами сезону. Разом з тим, настрій бойовий, адже неодноразово мені ректор ТНПУ ім. В. Гнатюка дорікав, що я більше уваги приділяю професійній команді і менше – студентській. Але повірте мені, і студентська команда у нас теж важлива, адже більшість гравців головної команди навчаються у вузі і в разі успішного виступу – це і наше навчання, і наші стипендії, і наш побут.

– А чому не вдалося залучити до команди гравців з інших клубів, які є студентами ТНПУ? Того ж Руслана Мазура з тернопільської Ниви» чи Романа Годованого з луцької «Волині»…

– До Романа ми телефонували і він давав попередню згоду. Але після того, як його команда поступилася «Говерлі» (0:6), перемовини припинилися, бо ми знали, які в клубі неприємності. Відповідно вже наперед відчували, що Годованого лучани не відпустять. Щодо Руслана Мазура, то ми довго думали над його запрошенням. Але вирішили, що немає змісту цього робити, адже знаємо, що він протягом тривалого періоду часу не має ігрової практики в «Ниві».

– Чи не відчуватимете в Запоріжжі кадрового голоду, адже немає в команді також Пастернака і Сороцького?

– Обоє донедавна грали в основному складі ФК «Тернопіль», але нині їх в команді немає. Пастернак зазнав ушкодження (потягнув ногу), а Сороцький гратиме в аматорській теребовлянській «Ниві» в чемпіонаті області.

– Пане Василю, розкажіть, як готувалася студентська команда до відповідальних матчів у Запоріжжі?

– Підготовка проходили в стані друголігової команди ФК «Тернопіль». А ті гравці, які до неї не потрапляли, тренувалися в щоденному двохразовому режимі на футбольному полі педагогічного університету. Нічого особливого в підготовці не було, все як завжди.

– Який регламент фіналу «чотирьох» студентської ліги?

– Все просто. Спершу, 13 травня, відбудуться півфінальні матчі, а на наступний день команди, які програли у півфіналах зіграють за третє місце, а переможці – за перше. 14 травня о 14.00 вже знатимемо нового студентського чемпіона України.

– Сподіваємося, що ним буде саме тернопільська команда…

– Дай Бог. Я не проти…

Оцените
Поделитесь

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров