Мілетій Бальчос: "6 квітня стартують далеко не всі команди другої ліги"

Мілетій Бальчос: "6 квітня стартують далеко не всі команди другої ліги"

96

Президент ПФЛ розповів, у якому стані клуби другого дивізіону підходять до старту весняної частини чемпіонату.

«У ТЕРНОПОЛІ ТА СТРИЮ МАТЧІ МОЖУТЬ НЕ ВІДБУТИСЯ»

— Мілетію Володимировичу, в Україні негода — сніги, відлига, ожеледиця. Професіональна футбольна ліга, напевне, найперше, переймається, як вдало провести старт весняної частини чемпіонату, адже з проблемами в першій лізі вона вже зіштовхнулася…

— Маємо надзвичайну ситуацію з матчами в першій лізі, яка відображає картину подій в країні — природні катаклізми, а на носі вже й старт у другій. Отож нині (розмова відбулася у четвер увечері. — О. К.) можу повідомити, що в групі № 1 (перша шістка західної зони. — О. К.) під питанням проведення двох поєдинків: «Нива» — «Тернопіль» і «Скала» — «Десна». В обох містах-господарях — хурделиця, а поля вкриті майже шістдесятисантиметровим шаром снігу.

Ми на постійному зв’язку з клубами, відтак уже найближчим часом на місця від нас поїдуть фахівці, щоби оцінити ситуацію. За прогнозами господарів — тернополян і стриян — покращення погоди не передбачається. А прибрати з поля стільки снігу занадто складно. Отож імовірно, підготувати ці стадіони до гри вчасно не вдасться.

Наприклад, із поля сніг приберуть. Але ж льодовий покрив, що є під снігом, залишиться! І якщо цей шар зривати, — означає псувати газон. Тобто виникає дилема: або повністю знищити поле, або ризикувати травмуванням футболістів. Тому не виключаємо варіанту, за яким матчі перенесуться. Досвід зустрічей у першій лізі засвідчує, що так буде правильно. Хоча остаточне рішення ухвалюватиметься після того, як на місцях побувають наші фахівці.
Щодо групи № 2 (перша шістка східної зони. — О. К.), то, промоніторивши ситуацію, дійшли висновку, що всі три зустрічі мають відбутися. Міста, де пройдуть стартові матчі (Кременчук, Донецьк, Головківка. — О. К.), розташовані географічно ближче півдня і там погодні умови сприятливіші. Загалом же ситуація критична, оскільки ніхто не міг передбачити таку негоду. Як держава в цілому, так і її окремі сфери, зокрема футбол, виявилися не готові до цього.

А яка позиція щодо можливого перенесення матчів у гостей?

— У цьому випадку, коли зіп­сувалася погода та був навіть уведений в окремих регіонах надзвичайний стан, ситуація розцінюється як форс-мажор. У принципі, згода суперників й не потрібна. Але, навіть попри це, сподіваємося, що команди гостей поставляться до ситуації з розумінням.

До речі, взимку звучала інформація про те, що може змінитися домашня арена «Реал Фарму»…

— Справді, такий варіант не виключається. Нині южненці звернулися до Комітету з питань проведення змагань і безпеки на стадіонах ФФУ з листом, у якому попросили дозволу грати на іншій арені. Швидше за все, в Овідіополі. Усе залежатиме від того, чи входить вона до реєстру стадіонів, на яких можна проводити зустрічі другої ліги.

«ДЛЯ «ДИВНИХ» МАТЧІВ ВІДКРИЄМО АНОНІМНУ ЛІНІЮ»

Відкритим залишається питання календаря для груп аутсайдерів. Розклад і досі невідомий…

— Ми сформували групи № 3 і № 4. Порівняно з форматом, передбаченим Регламентом змагань, кількість учасників зменшилася. ФФУ поставилася до цього з розумінням. Тепер лише чекаємо ухвали виконкому Федерації. Лише після того зможемо провести жеребкування календаря. Ймовірно, що ці дві групи 6 квітня не стартують. Це може статися на тиждень пізніше.

Ще одна важлива дата — 31 березня, коли (за рішенням Атестаційного комітету ФФУ) клуби повинні були повністю владнати всі питання щодо атестації.

— Якщо до цієї дати (вона, до речі, визначена УЄФА) не закрили ці питання, то поставили під сумнів свою можливість отримати атестат на участь у чемпіонаті.

Поточний?

— Ні, на новий — 2013/2014. До весняної частини змагань допущені всі команди.

Навіть проблемні на кшталт «Динамо» та «Жемчужини»?

— Саме так.

— У хорошому сенсі, які інтриги чекають на вболівальників цієї весни?

— У групі «А», на наш погляд, найцікавіша боротьба розгорнеться за другу сходинку (все-таки в «Десни» надто великий відрив), на яку фактично претендують аж чотири колективи. Щодо групи «Б», то там явного лідера немає, й всі команди (хіба за винятком «Полтави-2», як команди клубу першої ліги) цілком можуть претендувати на підвищення в класі. Давні амбіції щодо цього в «Кременя». «Укр­агроком» відкрито про це заявляє, та й «Шахтар-3» теж, думаю, серйозно замислюється над цим.

Думаю, команди перших шісток складуть на наступний сезон стрижень однієї групи другої ліги (саме в такому форматі, цілком можливо, стартує сезон-2013/2014).

Навесні, як відзначають фахівці, різко зростає кількість так званих «дивних» матчів. Як цього уникнути?

— У майбутньому ми плануємо запустити на нашому сайті закриту анонімну лінію, на яку кожен, хто матиме певну інформацію щодо таких зустрічей, зможе її викласти. Отримавши такі «сигнали», зможемо передавати їх далі належним інстанціям. Окрім того, чекаємо на прийняття Закону «Про протидію досягненю фіксованих (договірних) результатів та запобігання іншим корупційним правопорушенням у футболі», який дозволить ефективніше боротися з проявами нечесної боротьби у футболі, та в другій лізі зокрема.

Оцените
Поделитесь
Прогнозы

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров