Головний арбітр: Али Палабійік (Туреччина)
Асистенти арбітра: Серкан Олгунчан, Джейхун Сесигузель (обидва - Туреччина)

Украіна: Різник, Миколенко, Матвієнко (Попов, 72), Забарний, Сидорчук, Караваєв, Маліновський (Мудрик, 28), Шапаренко, Зінченко, Ярмоленко, Довбик (Сікан, 73)

Ірландія: Келлегер, О'Ші, Коллінз, Макклін, Найт (Гуригейн, 67), Молумбі (Гендрік, 67), Леніган, Брауні, Каллен, Перротт (Огбене, 80), Гоган (Робінсон, 56)
Тренер: Стівен Кенні

Попередження: Забарний, 49, Ярмоленко, 51, Зінченко, 79 - Брауні, 65, Леніган, 81

Cклад команд

Незважаючи на те, що українці з перших хвилин набагато більше за суперника володіли м’ячем, перший момент виник саме у воріт Різника. Ірландці заробили й розіграли кутовий, після чого з правого флангу пішла подача у "рамку" воріт. Український голкіпер вирішив м’яч зберігти, не переводити через поперечину, а зафіксувати. І зафіксував би, якби не Коллінз, який вистрибнув та зачепив Різника в його воротарському майданчику. Турецький арбітр зафіксував порушення правил.

Натомість, у воріт Келлегера моментів не виникало аж до 12-ї хвилини. Справа у тому, що контроль м’яча господарі здійснювали на середніх швидкостях, задовго роздивлялись найліпший варіант розвитку атаки, тому навіть втрачали у ці моменти "паузи на роздуми" в центрі – Сидорчук, Маліновський… дуже довго все, наче з "хлопчиками для биття",  стоячи. А ірландці – різкі хлопці, вмикали пресинг, відбирали й доводилось партнерам страхувати, відбирати знов.

Тому, як було сказано,  перший момент у воріт гостей виник лише на 12-й хвилині. Ярмоленко потягав праворуч, змістився до центру, покотив Маліновському, а той, на прийомі, задалеко від себе "відкинув" під удар. Проте сам миттєво відібрав, розгорнувся в оточені двох суперників і потужно пробив в площину – Келлегер потягнув, відскік проминув Довбика з Ярмоленком, а Караваєву дуже незручно було підлаштовуватись, тому в "рамку" не поцілив.

Знов атаки українців, й знов раптовий момент у воріт Різника. Розпочалось все з непорозуміння центрбеків – Забарний скинув Матвієнку під винос, а той пішов страхувати Забарного, вважаючи, що Ілля просто сам протягне до бровки. В результаті, м’яч підхопив Брауні, підсік на дальний кут воротарського, де… Троя Перротта залишили самого. Все тому, що Караваєв змістився страхувати обох центрбеків до центру, а Ярмоленко не встиг примчати – задалеко було після цієї раптової втрати. Перротт пробиває головою… й примудряється пробити майже паралельно лінії воріт. "Пробачили".

Українці відповідають епізодом за участі Миколенка. Чудову першу передачу зі свої половини поля видав Матвієнко, закинувши метрів на шістдесят, наче рукою. Миколенко підробив грудьми, пробив в площину, але в "зону роботи" Келлегера, дозволивши тому відбити. М’яч знов відскочив до Миколенка, але вже незручно, зависоко, тому захисники небезпеку ліквідували. А праворуч просив м’яч Довбик. Можна й віддати було, хоча й сам міг вирішувати, просто бити варто хитріше.

Ще покатали, замінили Маліновського, що отримав пошкодження, на Мудрика, а потім знов собі "привезли". І цього разу вже – разом із голом. Після втрати в атаці на правому фланзі Ярмоленко прибіг на допомогу, нав’язав боротьбу, Шапаренко підхопив і віддав в центр Довбику. Той вирішив дати ривок вперед під можливу довгу передачу на хід, але Шапаренко обрав більш реальний та прагматичний варіант виходу з оборони, за якого Артем повинен був залишитись, прийняти та скинути партнеру. Проте… Його у точці зустрічі з м’ячем вже не було. А був Коллінз. Підхопив і на швидкості вирішив потягнути вперед. Вийде – добре, не вийде – не біда.

Вийшло. Почергово проскочив а) Зінченка, б) Сидорчука, в) Забарного. Кожен з українських гравців центральної осі вирішив не фолити, сподіваючись, що "наступний" партнер підчистить. Поклались один на одного, й пропустили Нейтана до штрафного. А там вже підскочивший з флангу Ярмоленко не встиг під удар ногу вставити. Коллінз катнув повз Різника в ближній кут – 0:1.

Дивіться також: Гол Нейтана Коллінза (Відео)

Власне, незважаючи навіть на загальну перевагу українців по всіх статистичних параметрах (володіння, удари, передачі, точність передач), не можна стверджувати, що ірландці не заслужили. Підопічні Кенні працювали, як заведені, з першої хвилини, намагались змушувати українців помилятись в розіграші, й врешті решт напрацювали собі на гол. Українці грали занадто академічно, ліниво, навіть дещо "зверхньо" в окремих епізодах… Й догрались.

Знов – звична картина пошуку варіантів біля штрафного ірландців, Мудрик чудово прокидає собі між двох ірландських гравців, підсікає через групу гравці в центрі на дальній кут штрафного, б’є з лету Караваєв… Дуже невлучно, бо дуже невдало спіймав на підйом бутси.

Й знов – момент у воріт господарів. Цього разу пробиває метрів з 25-ти Найт – Різник тягне, переводить в бровку, а потім забирає в рукавички повторну подачу з флангу. Тайм котить до перерви, на 43-й хвилині в штрафному гостей падає Ярмоленко, прокидаючи повз О’Ші, проте арбітр пропонує продовжувати. На повторі видно – досвідчений Ярмоленко почав прибирати ноги для падіння вже в повітрі, центрбек ірландців не фолив. В наступній атаці прострілює справа Караваєв, Зінченко в районі 11-ти метрів намагається пробити злету – невдало, теж погано "ловить на підйом".

В доданий час господарі поля під скандування українських трибун завантажують штрафний майданчик Келлегера подачами, буквально штурмують ворота суперника, але ірландці врешті решт відбиваються й йдуть на перерву за рахунку 1:0 на свою користь.

Що ж. Причини очевидні – мабуть, трішки зарано відчули себе "королями Ліги В", яким тут грати нема з ким. І раптом виявилось, що достатньо лише шаленої самовіддачі та пресингу суперника,   вкупі з власним повільним темпом, щоб розхвалена командна гра та контроль перестали працювати. За такої гри з вірменами в нагоді стали постріли Маліновського, й до пошкодження Руслан ще встиг разок перевірити Келлегера, але залишив поле. Останнє, що варто зазначити – ірландці в свій штрафний не затискались, як вірмени, а намагались "переймати" українців вище. Тому списати на "ешелоновану оборону суперника" не вийде. Лише на свою повільність розвитку атак.

Але на початку другого тайму все ж спрацював досвід. Якщо не Маліновський з ударами, то Ярмоленко з дриблінгом. Після першої передачі Миколенка в передню лінію Довбик скинув грудьми на Зінченка, а Олександр перевів праворуч, Ярмоленку. Андрій потягнув, увійшов в штрафний, спробував фінтом перекласти з правої на ліву повз Маккліна, не вийшло. Нічого. Зібрав на собі не тільки Маккліна, але й Коллінза з О’Ші, після чого прорізав на дальній кут воротарського вільному Довбику, якому залишалось тільки ногу підставити – 1:1.

Дивіться також: Гол Артема Довбика (Відео)

Настрій у господарів значно покращився, почали швидше комбінувати, та й в ірландців  батарейок не вистачало невпинно підтримувати пресинг без пауз. Тому українці отримували необхідний час та простір і до штрафного Келлегера вже доходили простіше. Там вже гості щільно зустрічали, але хоча б так. Проте, й ложка дьогтю своя була – жовті картки на цьому відрізку вихопили Забарний з Ярмоленком.

На 60-й хвилині господарі дозволяють прийняти та просунутись з ударом Перротту – в сітку з зовнішнього боку воріт. Зміщується з ударом зліва Найт – в ближній кут, Різник спокійно забирає. А українці відповідають чудовим прострілом Миколенка в воротарський повз Келлегера. Прострілом, до якого не встиг Довбик в центрі, й на який не пішов Ярмоленко на дальній стійці – занадто різко "набрав" Миколенко, партнери не встигли.

Ярмоленко цікаво підсікає в штрафний на Зінченка, той зупиняє-прикриває грудьми та… опиняється на колінах на газоні після захвату суперника. Розводить руками, але турецький арбітр пропонує продовжувати.

Тягне м’яч "скрізь" двох суперників Шапаренко, заробляє штрафний та картку для суперника. Зінченко "показує" удар, Шапаренко сильно б’є низом з розрахунком на відскік, два рикошети… І Ярмоленко не встигає вслідкувати за тими рикошетами. Якби пощастило зорієнтуватися – міг би додавати до пасу гол.

Дозволяють пробити метрів з 28-ми Гурігейну – вище воріт під контролем Різника. За хвилину – чудова передача Трою Перротту в передню лінію після непорозуміння та втрати в центрі Шапаренка та Зінченка, але від форварда ірландців відскочило, як від стіни, подарунком для українського голкіпера.

Петраков проводить подвійну заміну: Матвієнка в центрі оборони змінює Попов, Довбика попереду – Сікан. Тягне ліворуч Мудрик, вривається в вільну зону, прострілюй! Ні. Підробляє собі ще крок, й крок цей – зайвий, випускає за лицьову.

Власне, в середині тайму гра вирівнюється, ірландці проводять і свої позиційні атаки, команди по черзі втрачають м’яч через брак, багато помилок припускаються українці при виході з оборони навіть не через пресинг суперника, а через власні свої неточні передачі.

Подає Караваєв – ірландці виграють повітря. Прориваються ліворуч Миколенко з Шапаренком, переводять праворуч Караваєву, але втомленому Олександру не вистачає кроку, щоб втримати м’яч в полі для подальшої подачі з вільної зони.

Мудрик рветься флангом -  Леніган відверто зриває атаку ціною картки захватом за футболку Михайла. Фолять на Ярмоленку праворуч, проте м’яч відскакує далі Караваєву – простріл на Сікана… Леніган випереджає українського форварда. Українці намагаються додати в кінцівці, закидає до штрафного Ярмоленко, Сікану не дозволяють зачепитись. Відповідь ірландців – Робінсон вривається до штрафного ліворуч, Попов перекриває передачу "на одиннадцять", й "сімка" ірландців прострілює у воротарський – Різник!

Турецький арбітр додає дві хвилини, й на перший з них Мудрик вмикає швидкісний дриблінг, проходить трьох, скидає в штрафному Ярмоленку, той розгортається, перекладає на ліву ногу, намагається ткнути в бік воріт, але назвати це акцентований ударом важко. М’яч летить в напрямку Мудрика, проте осідає в ногах захисників.

На цьому б і все, якби не епізод перед самісіньким фінальним свистком, коли Забарний в своєму штрафному вибиває м’яч з-під ніг Каллена, з падінням останнього. Замість закінчення зустрічі турецький арбітр показує, що треба послухати відеоасистента, але все нормально – Ілля вибив чисто. У підсумку – 1:1.

Дивіться також: Україна - Ірландія 1:1. Відеоогляд матчу

Будемо відверті, рахунок закономірний. Ірландці виглядали мобільніше та швидше, українці – технічніше, проте повільніше. Звісно, якби господарі до техніки додали кращий командний рух, що забезпечив би вихід з-під ірландського відчайдушного пресингу, все могло б закінчитись набагато краще для лідера групи. З огляду на результат. Але перший тайм відіграли занадто мляво, пропустили; першу половину другого – непогано, зрівняли; а потім батарейки сіли. Й замін не було. Раніше Яремчука на Довбика змінювали, тепер вже Довбика на Сікана. Мудрика, впевнений, планували якраз десь хвилини з 65-70- другого тайму, але вимушено вийшов ще до перерви. Степаненка для зміцнення центру не було, Піхальонка для свіжості атак в центрі не було, щодо Циганкова... Слово головнму тренеру: "Він відіграв чотири гри, для мене здоров’я хлопців на першому місці, як тренер я повинен хлопців зберегти. А те, що три заміни – причина в тому, що хлопці переболіли. Це моє рішення, я головний тренер".

Якось так.

Врешті решт, доки могли грати свіженькі та оптимальним складом – бозна-чим займались. Потім почали втрачати гравців, сили, ще спромоглися зрівняти, але потім вже кадрів для посилення забракло. На морально-вольових намагались щось епізодично вижати з окремих атак протягом останніх хвилин десяти, але десь не пощастило, десь "важкі ноги" завадили або віддати, або пробити. Навіть технічним Ярмоленку, Мудрику, Зінченку.

Скажімо так – загалом, за інерцією докотились до кінця цього п’ятиматчевого марафону. Якби ввімкнулись на максимум в першому таймі, цілком можливо, що сунули б один гол на свіжих ногах основних гравців, потім другий тайм потерпіли на замінах зі зміцненням оборони, й витягнули три очки навіть сьогодні. Але все пішло не за планом, після чергового "привозу" задача стояла забивати вже двічі, з цим й мучилися до фінального свистку.

Втім, турнірна ситуація не найгірша, бо шотландці все ж примудрились втратити з Ірландією, тому максимум в трьох матчах теж не взяли. Хтозна – якби не вилучення в Єревані першого з двох Оганесянів, чи витягнули б там шотландці три очки, але сталось так, як сталось. Тому витягнули. Й різницю "набили". Звісно, було б краще, щоб теж втратили, але загалом видно, що компанія в групі підібралась вперта, з двома вольовими прямолінійними командами та Вірменією, якій іспанський тренер награє щільну гру в обороні. Все це загалом дарує втрати очок в особистих зустрічах між собою всім трьом суперникам збірної України та дозволяє припускати й подальші втрати.

Календар, загалом, в команди Петракова робочий. Головне, що перша гра вересневої серії, "поки свіженькі" - на виїзді з шотландцями. Тут лідери повинні мати сили та натхнення ввімкнутись та вирішити задачу якнайкращим чином. Бажано б, звісно, перемогою (досвід у відборі до ЧС маємо). Далі – виїзд до Вірменії, де можна дати певну ротацію з виходом лідерів у другом таймі, якщо потрібно буде додавати. Бажано б, звісно, вирішити з відпочинком для максимально кількості основних гравців. Ну й останній матч буде домашній з шотландцями. Де, за сприятливого розвитку подій у Вірменії знов вийдуть гравці, що отримали необхідний відпочинок.

Плани поки такі. А як воно вийде – дочекаємось, подивимось, побачимо. У будь-якому випадку – поки це все другорядне. Від гравців очікують на якісну роботу, якісний результат, проте головна перемога для України не тут. Не на футбольних полях. З цим живемо, через призму цього сприймаємо матчі. Тому як вже буде – так буде. Тому просто подякуємо гравцям за цей п’ятиматчевий відрізок і…