Заступник голови КМДА: "Розповіді про дорогі готелі під час фіналу Ліги чемпіонів – інформаційне вкидання"
^

Заступник голови КМДА: "Розповіді про дорогі готелі під час фіналу Ліги чемпіонів – інформаційне вкидання"

1334

Заступник голови КМДА: "Розповіді про дорогі готелі під час фіналу Ліги чемпіонів – інформаційне вкидання"
Фото - ФФУ

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Олексій Резніков розповів скільки столиця заробила на проведенні фіналу Ліги чемпіонів "Реал" - "Ліверпуль" (3:1).

- Кличко сказав, що туристи витратили в Києві 50 млн грн. Це та сума, на яку ви розраховували?

- Поки Віталій Кличко сказав одну з цифр, яку він отримав від людей з ресторанного бізнесу. Це гроші, які були орієнтовно витрачені туристами в ресторанах, кафе, барах.

Наприклад, аеропорт "Бориспіль" офіційно заявив, що отримав більше 30 млн додаткового доходу. А це більше мільйона доларів. Представник прикордонної служби сказав, що в Україну за цей період в'їхало 300 тис. іноземних громадян з усіх кордонів. Звичайно ж не всі вони були тут, але, за нашими оцінками, в Київ відвідало близько 100 тис. іноземних туристів. На стадіоні було близько 63 тис. чоловік, з яких українців максимум 2–3 тис. Але не всі іноземці потрапили на стадіон – багато було й тих, хто просто приїхав потусити. Тільки "Ліверпуль" попереджав, що приїде близько 5 тис. вболівальників без квитків на сам матч, бо у них модно тусити містом, дивитися футбол в барах і так далі.

Готельний фонд був повністю зайнятий. Всі розповіді про дорогі готелі – це інформаційне вкидання. Всі готелі ще за півроку були повністю викуплені за цінами, узгодженим з УЄФА з надбавками, які дозволили для готельєрів.

Читайте также: Александер Чеферин: "Хотел бы поблагодарить Киев за отличную организацию финалов Лиги Чемпионов"

- Про які надбавки йде мова? Просто всі бачили інфографіку, що Київ побив за цінами на житло навіть Кардіфф, де до цього був рекорд. Причому, Кардіфф набагато менший. Плюс є історія зі зданими квитками з "реалівської" квоти.

- Дивіться – одночасно на двох сайтах з’явились дві однакові новини. Різниця в наступному: на одному ресурсі писали, що іспанські вболівальники відмовляються їхати до Києва через високі ціни, на іншому - що англійські. І потім це починають розганяти.

- Хто розганяв, вичислили?

- Додумайте самі, кому вигідно обгадити проведення такого рівня заходи у нас. І в цей час з'являється на "букінгу" п’ять номерів по 200–300 тис – якісь "апартменси" на Голосієві, на Нивках. Тобто, це навіть не офіційні готелі. Вони з'явились в топі на "букінгу" і там висіли. Ви думаєте, хтось їх зняв за такі гроші? Це звичайне інформаційне вкидання, до якого ми були готові, і таких сюжетів було заготовлено чимало. На спеціальних закритих засіданнях координаційного штабу наші правоохоронці, спецслужби попереджали, що у нашого недружнього північного сусіда стоїть завдання максимально все спаплюжити. Власне, з таким ми вже стикалися під час підготовки до Євробачення у минулому році. Все під копірку.

Читайте также: Офіційна заява ФФУ щодо реалізації квитків на фінал Ліги чемпіонів через спекулянтів

В УЄФА було прохання, аби ми втрутились в цей процес. Ми збирали готельєрів, хоча і не можемо втручатися в приватний бізнес, а тільки просити. Рік тому я особисто проводив у приміщенні ФФУ цю зустріч, зі мною був віце-президент ФФУ Вадим Костюченко, наш начальник управління туризму Антон Тараненко, і ми просто провели діалог. Нам представники готелів сказали: "Хлопці, не хвилюйтеся, ми не збираємося спекулювати. Ось є наш стійкий тариф, ми переговоримо з УЄФА, але зрозумійте, це сезон і не заробити не можна". Був обговорений відсоток надбавки – 30% за умови, якщо викуповуються блоки для офіційних осіб УЄФА, для преси і так далі. Тому, як казав професор Преображенський доктору Борменталю, "не читайте радянських газет перед їжею".

- Скільки туристів приїхало тільки на матч і відразу поїхало?

- Більше 30 тис. організованих фанів прилетіло заздалегідь плюс ще якась кількість бізнесджетів прилетіла. Наприклад, в "Борисполі" обслужили 51 тис. людей, що в рази більше звичайних показників в 31-32 тис. на добу. В "Жулянах", теж, здається, 93 рейси бізнес-авіації обслужено. І близько 45 тис. було тих, що приїхали і відразу поїхали. І це завжди і всюди так. Фан приїхав з рюкзаком, здав його в камеру зберігання, в meeting point попив-поїв, погуляв, покричав, прийшов на стадіон, заплакав від щастя або горя, повернувся в meeting point, сів у автобус, його відвезли в аеропорт і все.

Готельний фонд Києва станом на цей рік складає близько 20 тис. номерів і біля міста у нас близько 2,5 тис. Плюс самі кияни, коли почули про цю провокацію з цінами, створили групу і близько 2 тис. квартир було запропоновано для безкоштовного поселення вболівальників. Вважайте, що кожен дав притулок одному-трьом іноземцям, тобто ще 2–4 тис. безкоштовно перебували в приватному секторі у киян.

Є така формула: один іноземець в економіку міста за добу вливає від 100 євро, перебуваючи в середньому 2,5 доби – 250 євро. Це з урахуванням харчування, сувенірів, таксі і всього що завгодно. Зауважте – це саме в економіку, не в бюджет. "Фестивальне містечко" існувало чотири дні, але, звичайно, пік у нас був 26 числа, а 27 вранці всі роз'їхалися, тому ще треба порахувати, скільки грошей потрапило в економіку міста. А багато функціонерів УЄФА, які готували цей захід, були тут набагато раніше.

Оцените
Поделитесь
Источник:

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме