FootBoom ⚽ Турниры Зарубежные Лига Чемпионов Реформа відбору до Ліги чемпіонів: що чекає на українські клуби
^

Реформа відбору до Ліги чемпіонів: що чекає на українські клуби

3544

Реформа відбору до Ліги чемпіонів: що чекає на українські клуби
Фото - uefa.com

Офіційний сайт ФФУ розмірковує над тим, що чекає українські клуби в Лізі чемпіонів сезону-2018/2019. Вчора повідомлялося, що вже в наступному сезоні набувають чинності реформи в Лізі чемпіонів. Основні зміни стосуються формату кваліфікації.

Починаючи з літа 2018 року, Ліга чемпіонів матиме наступний вигляд. В основній сітці виступатимуть ті самі 32 клуби, які у восьми квартетах посперечаються за 16 путівок до 1/8 фіналу. А ось схема відбору учасників до групового раунду зміниться.

Представництво асоціацій у сезоні-2018/2019 визначається на основі таблиці коефіцієнтів зразка весни 2017 року, тому можна говорити про конкретні квоти для кожної країни. Україна у цьому реєстрі фінішувала на восьмій позиції.

Додаткові квитки топ-країнам

До груп ЛЧ-2018/2019 одразу потраплять 26 команд (раніше було 22). Тепер чотири найсильніші в рейтингу асоціації без кваліфікацій делегують туди всіх своїх представників (по чотири). У цьому сезоні перші три асоціації рейтингу мали в основній сітці по три клуби (плюс по одному у відборі), а четверта — лише два. Тому рішення УЄФА суттєво покращить позиції Іспанії, Німеччини, Англії та Італії.

Франція і Росія, які перебувають на п'ятому та шостому місцях відповідно, гарантовано матимуть по два учасники групового етапу, Португалія (7), Україна (8), Бельгія (9) і Туреччина (10) — по одному. Чехія (11) і Швейцарія (12), на відміну від попередньої схеми, до цього списку не потрапляють. Правда, у чехів є шанс на пряму путівку у тому випадку, якщо переможець ЛЧ-2017/2018 проб'ється до зони Ліги чемпіонів у своїй національній першості. І він, і тріумфатор ЛЄ-2017/2018 одразу потрапляють у групу.

Читайте также: "Шахтар" може потрапити до топ-десятки клубного рейтингу УЕФА

Якщо ж чинний переможець Ліги Європи отримає право зіграти у груповому етапі на основі результатів у національному чемпіонаті, то звільнене ним місце посяде володар третього рядка в лізі, яка знаходиться на п'ятій сходинці рейтингу (Франція). Відзначимо, що одна асоціація може бути представлена ​​на груповому етапі максимум п'ятьма клубами.

Два суперника для віце-чемпіона України

У підсумку маємо 26 команд, які проходять до основної сітки напряму. Решту шість перепусток розіграють 55 клубів, серед яких буде й віце-чемпіон України. Як і в попередні роки, будуть сформовані дві гілки відбору.

Шлях представників ліг складатиметься із трьох етапів, а не двох, як було раніше. У другому кваліфікаційному раунді виступлять шість команд (другі призери Туреччини, Чехії, Швейцарії, Голландії, Греції та Австрії). У третьому до трійки переможців другого приєднаються представники Франції, Росії, Португалії, України та Бельгії. Вони утворять між собою чотири пари (посів за індивідуальним рейтингом). Їхні переможці в раунді плей-офф розіграють дві путівки до основної сітки.

Для нашого срібного призера завдання навряд чи ускладниться, оскільки, як і раніше, для потрапляння у групу доведеться проходити двох суперників. І серед них точно не буде представників топ-чемпіонатів.

Читайте также: УЕФА: Новый формат Лиги чемпионов и Лиги Европы

Команди, які програють у другому відбірному раунді Шляху представників ліг, продовжать єврокубковий сезон у третьому відбірному раунді Шляху представників ліг Ліги Європи. Команди, які вилетять у третьому відбірному раунді Шляху представників ліг або в раунді плей-офф, напряму потраплять до групового етапу Ліги Європи.

Шанс врятувати сезон буде у всіх

У Шляху чемпіонів буде один попередній раунд і чотири кваліфікаційні, за підсумками яких до групи потраплять чотири клуби. Попередній раунд буде розіграний у формі міні-турніру із грою на вибування, участь у ньому візьмуть чотири команди. Перший відбірний раунд складуть 33 учасники і переможець попереднього раунду. Другий раунд кваліфікації включатиме три команди та 17-х переможців першого раунду, третій відбірний раунд — дві команди плюс 10 переможців другого раунду, раунд плей-офф — дві команди плюс шість переможців третього раунду.

Усі команди, що вибули зі Шляху чемпіонів, починаючи з попереднього раунду і закінчуючи третім відбірним раундом, отримають шанс домогтися успіху в Лізі Європи, де вони виступлять у Шляху чемпіонів відповідного раунду кваліфікації. Команди, що вибули в раунді плей-офф, автоматично потраплять до групового етапу Ліги Європи.

Читайте также: УЕФА намерен ввести четвертую замену

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь

Статьи

Все статьи
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения