Мирослав Ступар: "Перемога "Реала" на совісті Віктора Кашшаї"
^

Мирослав Ступар: "Перемога "Реала" на совісті Віктора Кашшаї"

1686

Мирослав Ступар: "Перемога "Реала" на совісті Віктора Кашшаї"
uefa.com

Екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар негативно оцінив роботу суддівської бригади на чолі з Віктором Кашшаї (на фото), яка працювала на матчі 1/4 фіналу Ліги чемпіонів «Реал» - «Баварія». На прохання FootBoom Мирослав Іванович розібрав ключові помилки, які вплинули на підсумковий результат зустрічі.

Якщо брати матч в цілому, то, безумовно, перемога «Реала» на совісті суддівської бригади на чолі з Віктором Кашшаї. Тому що він припустився двох ключових помилок. Перша – це момент, коли на 84-й хвилині Відаль отримав другу жовту картку, яку він не заслуговував. Підкат, який виконав чілієць, був чистим. Відаль підкотився під Марко Асенсіо та зіграв у м’яч, а потім вже гравець «Реала» спіткнувся через ногу та завалився на газон. Діло в тому, що цей епізод виник перед очима четвертого арбітру, і якщо Кашшаї погано бачив, бо він не був поруч, то лайнсмен міг підказати, що там не було ніякого порушення. Ця помилка була ключовою, яка вплинула на кінцевий результат гри. Якщо брати попередні моменти, то Кашшаї більш гуманно та лояльно ставився до порушників і не пред’являв їм попередження. В одному з моментів гравець «Реала» заслуговував на другу жовту картку, але угорський арбітр, витримуючи лінію «не нашкодити грі», не пред’явив її. Він розумів, що якщо хтось залишиться в меншості, то це буде допомога одній із команд. А от в епізоді з Відалем арбітр поступив так, як поступив.

Другою ключовою помилкою Кашшаї став епізод на 105-й хвилині, коли гол забив Кріштіану Роналду після передачі Рамоса. Португалець знаходився в очевидному офсайді. Асистент взагалі проспав цей момент. Хоча він повинен був чітко бачити і допомогти Кашшаї у визначенні «положення поза грою». Після другої суддівської помилки у баварців опустилися руки. Підопічні Карло Анчелотті грали один із найкращих своїх матчів і не заслуговували на те, щоб програти цю гру. Все йшло до серії 11-метрових ударів.

В мене виникає риторичне питання. Доки ФІФА та УЕФА будуть користуватися мірками сторічної давнини, коли фіксація того чи іншого моменту (порушення, положення поза грою) є помилковою і ніхто не може це виправити? Сьогодні, живучи у світі інформаційних технологій, ми легко можемо вирішити цю проблему. На турнірі у Японії успішно використовували відеозапис, і це дуже добре допомогло. Чому ж на такому рівні, коли судді не справляються зі своїми обов’язками, до сих пір тягнуть з цими відеоповторами, які б дійсно допомогли арбітрам? Мабуть щось не так у керівництві Комітету арбітрів УЕФА, яким нібито керує іспанець, але кермо влади, по суті, взяв на себе сірий кардинал П'єрлуїджі Колліна, який завжди при владі і світиться де тільки можна. Звичайно, є питання до керівництва Комітету арбітрів, бо треба щось міняти.

Я вихований на тому, що нас у свій час карали. Буття визначає свідомість. Якщо я буду знати, що мене покарають за помилку, то буду більш уважніший, прискіпливіший, краще буду готуватися. А якщо буде як у нас в Україні… Суддю, який напомилявся, уже призначають через тур, або четвертим арбітром, чи ставлять на матчі дублю.. Свої гроші вони отримують. Дисципліна і порядок б’є клас. Провинився – виправся. Для футболістів є штрафи, для суддів – немає. Штраф для арбітра буде в тому випадку, якщо він місяць не буде судити Прем’єр-лігу чи топові матчі. Так було в наш час. Суддя «напоров» - його «опустили» в нижчу лігу.

Матч «Реал» - Баварія» - один із кращих поєдинків за останні роки. В Україні на 85-й хвилині футболістів хватають судоми, на поле вибігають лікарі. А в матчі двох грандів світового футболу, команди на «мерседесівських» швидкостях відбігали 120 хвилин, і нікого судома на схопила. Тут вже виникає питання до українських тренерів, як вони готують наших футболістів?

Читайте также: "Барселона" - "Ювентус": прогноз Мирослава Ступара

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме