Олександр Бойцан: "Футбол - це не закрита фірма"
^

Олександр Бойцан: "Футбол - це не закрита фірма"

4461

Олександр Бойцан: "Футбол - це не закрита фірма"

Наша розмова відбулась ще до того, як КДК Федерації вирішив зняти три очки з «Таврії». Генеральний директор «Таврії» Олександр Бойцан демонструючи світлину 2002-го року , на якій він захищав кольори сімферопольського клубу у матчі проти ПСЖ, та говорив, що хоче зняти з «Таврії» клеймо команди-скандал. Посаду генерального директора «Таврії» Бойцан обіймає близько двох місяців. Він впевнений, що з фінансовими можливостями, які є у цього клубу, команда має бути у першій шістці чемпіонату.

- Футбольна Україна вже звикла, що «Таврія» – команда скандал останнього року…

- Можемо радіти, що останні півтора місяці «Таврія» не пов’язана з скандалами. Стараємось гасити усі пожежі на наших рівнях. Важко постійно підкидати ці скандали пресі, а потім позиціонувати себе як серйозний клуб. Крок за кроком з тими людьми у кого є до нас питання ми збираємось розбиратись. Приходити до спільного знаменника.

- Ви говорите «з тими людьми», а всі одразу думають про Дмитра Селюка. Ви з ним тримаєте зв’язок?

- Тримаємо зв’язок, і ні для кого не секрет, що у нашій команді є футболісти, чиї справи представляє Дмитро Дмитрович. У нас робочі стосунки. Деякі з його футболістів це провідні гравці нашої команди. Ніхто не скаже, що це не футбольна людина. Ми продовжуємо співпрацювати з ним. Ніяких проблем я не бачу.

- Головна проблема, яку має ваш клуб це заборона на трансфери. А виникла вона саме через непорозуміння з Селюком…

- Напевне питання поставлене трохи некоректно. Напевне не через Селюка, а через гравців яких він представляє. Через те, що клуб не виконував умови. З чимось клуб погоджується, а з чимось ні. Наші юристи ведуть переговори з юристами цих футболістів. Тому, що Селюк представляє їх інтереси, але є ще юристи, які представлять цих гравців у судах. При нашому оптимізмі, ми маємо домовитись і влітку заборону на трансфери нам мають зняти. Хоча нічого однозначно ми поки говорити не можемо.

- Наскільки нам відомо цього міжсезоння ви збирались дуже активно поводити себе на трансферному ринку. Серед гравців, за якими полювала «Таврія» був Роман Безус, Микола Морозюк. Якщо подивитись на ситуацію зі сторони, то у Олега Лужного по суті зав’язані руки…

- Набір футболістів нашої команди достатньо високої кваліфікації. При всіх відхиленнях, що у нас всього 14-15 людей. Це гарний шанс для нашої молоді. Вийшов молодий Владислав Павленко. Для цього хлопця це шанс. Зрозуміло, що Олегу Лужному важко, не вистачає футболістів. Нам потрібен ще один центральний захисник, нам не завадив би крайній півзахисник. До того ж в знаки даються травми Калініченка та Свенсона. На кожній позиції ми б хотіли підсилитися. Але виходимо з того, що є.

- Як ви сприйняли слова Лужного: «Якщо не обіграємо запорізький «Металург», я піду»?

- Футбол це емоції і без них нікуди не дітися. При мені він такого не казав. У нього діючий контракт з клубом ще на 2 роки. Він добросовісно має виконувати свої забов’язання. Ми не можемо грати погано, тому що ми граємо не тільки за зарплату. Нашим гравцям замало грати лише в чемпіонаті України, коли у нас є нагода пробитися у Європу.

- Який кредит довіри до Лужного ?

- Повна довіра. Моя особиста думка, що я маю зробити усе щоб йому було комфортно працювати. А він , як керівник повністю відповідає за спортивний результат.

- Скоро буде два місяці, як ви працюєте на новій для себе посаді. Яке ваше головне завдання?

- Основна мета стряхнути команду, знайти нові шляхи розвитку клубу. Не можу сказати, що до мене був ступор якийсь. Клуб рухався, але шляхом, який для засновників був незрозумілий. Люди які фінансують клуб мають розуміти куди команда йде і яким шляхом. На цей момент ми робимо реструктуризацію клубу . Ми прибрали директорські посади. У нас немає директорів у клубі . У нас є відділ. Кожен відділ відповідає за свій напрям. Так простіше для керівника. Я розумію хто за що відповідає.

- У деяких гравців невдовзі завершуються контракти і зрозуміло, що вже почався період переговорів. Наскільки сильно, вибиваючи собі контракти, гравці тиснуть на клуб, зважаючи, що нових виконавців ви поки підписувати не можете?

- Як тільки я прийшов, то одразу провів бесіди з футболістами. Всі прекрасно розуміють нашу ситуацію. І у кого закінчуються контракти зі всіма будемо говорити. Я не можу всім обіцяти, що вони лишаться у клубі. У нас є якась своя, певна політика зарплат. Якщо з кимось не досягнемо згоди, то більше шансів отримає молодь.

- Куди пропав Максим Калініченко?

- Лікується у Харкові. Та постійно приїздить до Сімферополя. У Харкові є сербський спеціаліст - реабілітолог і на даний момент він у нього відновлюється. Ми дуже на нього розраховуємо. Нагадаю, що його контракт з «Таврією» розрахований до червня 2014. Весную минулого року Максим набрав шалену форму. Я був впевнений, що він зіграє на Євро. Думаю, що двері національної команди для нього ще не зачинені.

- Як проходить ваше спілкування з засновниками «Таврії». Наскільки мені відомо, довірені люди Дмитра Фірташа працюють у Києві…

- Ця людина це Борисов Юрій Сергійович. Людина яка не один рік вже контролює наш клуб. Ми з ним постійно на зв’язку(виявиляється, що Борисов читає footboom.com – прим. Автора). Для кожного керівника важливо бачити, що клуб працює стабільно . На данному етапі перед нами поставлене завдання щоб «Таврія» грала у Лізі Європи. При всіх наших негараздах, ми йдемо до цього як можемо.

- Куніцин у клубі працює?

- Сергій Володимирович президент нашого клубу, але наразі йому важко знаходитись у Сімферополі, оскільки він працює у Верховній Раді. Питання організаційного питання, які виникають у Києві він допомагає вирішувати.

- Як Кунціцин ставиться до змін, які ви проводите у клубі?

- На мій погляд структура, яка була не є дієздатною. Порадившись з Куніциним та керівниками клубу вирішили її трохи змінити. Саму роботу клубу. Я візьму за приклад нашу дитячу школу. Вона має бути елітною. Але якщо подивитись на поля і на ті умови в яких тренуються діти, то вона далеко не елітна. Ми стараємось школу трохи вструхнути, запросили нового керівника Андрія Опарина. До речі колишнього гравця «Таврії». Також тренерський штаб академії поповнюється молодими тренерами. Фахівцями, які вчора закінчили грати у футбол. Мені здається, головне щоб у дітей горіли очі. Сама «Таврія» це не стільки фінансовий, скільки соціальний проект. «Таврія» представляє Крим. Всі погляди українських вболівальників на «Таврію», як на головну команду півострова. Коли у «Таврії» відбуваються незрозумілі речі, то і вболівальникам це неприємно. А вболівальники у нас дуже вимогливі. Таврії у цьому році виповнюється 55 років. Ми одна з трьох команд яка ставала чемпіоном і вигравала Кубок. Це забути не можна. Хочеться повернути минулу славу.

- Ви кажете соціальний проект. А на нараді з приводу організації спільного чемпіонату України та Росії у Москві, один з представників вашого клубу заявив, що Крим ближчий до Росії

- Я прочитав це на одному з сайтів, одразу подзвонив головному редактору і попросив написати спростування. Тому, що ця людина не має ніякого стосунку до спортивного клубу «Таврія». Мене дивує як він взагалі отримав акредитацію.

- Це була політична акція?

- Не хотів би змішувати футбол і політику. Однак видно хтось хотів якісь свої питання закрити. Мені важко пояснити, як людина їде не працюю в клубі і робить якісь гучні заяви.

- Ми вже говорили про проблеми клубу. Вам за два місяці роботи вдалось розібратись чому команда не поїхала на збори та не мала харчування?

- Коментувати цю тему не дуже хотілося б. Але можу сказати, що на 1 січня 2013 року ми мали повне фінансування від керівників. Ніяких затримок не було. І рішення лишити команду без зборів та харчування для мене це було великим здивуванням. Я на той момент працював директором бази . Команда один раз на день тренувалась, а хлопці харчуватися вдома. Чому так сталось скаже лише аудит. Який досі йде в клубі. Його висновки будуть через місяці півтора. Є багато питань до попереднього керівництва та озвучувати їх зарано. Є люди, які їх озвучувати, але пізніше. Не в моїй компетенції зараз про це говорити. Аудит швидко не вдається зробити. Люди працюють з документами , журналами.

- Ви прагнете бути відкритим керівником?

- Наш клуб був закритою організацією. Моє переконання, що футбол це не закрита фірма. В яку не можна потрапляти. Вболівальники і журналісти не хочуть знати фінансовий бік, вони хочуть знати чим живе клуб, команда, футболісти. Тому ми і поміняли прес-службу, хочемо щоб наш сайт трохи по-іншому працював. До мене вже приходили вболівальники, вони хочуть створити об’єднання вболівальників спортивного клубу «Таврія». Я тільки за це. Щоб у пресі звучала правдива інформація про клуб.

- Керівник футбольного клубу «Краснодар» Сергій Галицький активно висловлює свою думку у твіттері. Не думали стати активним у соціальних мережах?

- Можливо, я не так заряджений у гаджетах. В твіттері аканту поки немає. Можливо вона з часом з’явиться. На першому етапі плануємо зробити колонку генерального директора на офіційному сайті і раз на тиждень я буду відповідати на всі питання. Гострих тем вистачає. Для мене головне щоб вболівальники розуміли, що ми їх чуємо.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме